Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

baska200

PORÓD-----CO ZABRAĆ ZE SOBĄ DO SZPITALA WYSPIAŃSKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ ???

Polecane posty

Dzień dobry proszę o informację co trzeba zabrać do szpitala wyspiańskiego bielsko-biała dla MAMY I DLA DZIECKA dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki i ubrania
dla siebie, ubranka dla dziecka, kilka pieluch, podpaski, chusteczki odś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodziłam 27.08.2009. Miałam cesarkę. Byłam w szpitalu piec dób. Wszytkie rzeczy weźcie po paczce, czy sztuce bo sie nie zapakujecie do torby,a reszte wmiare potrzeb dowiezie wam rodzina. Takie rzeczy jak podpaski czy podkady mozna dokupic w sklepiku w szpitalu.Rzeczy, ktore były mi potrzebne to (dla pan rodzacych naturalnie zalecam wziasc to samo, ja byłam gotowa rodzic naturalnie ale nie dalo sie): FORMALNE dowod, legitymacja ubezpieczeniowa (podbita miesiąc wstecz), karta ciąży, badania, grupa krwi DLA MAM *koszule rozpinane z przodu, w maire luźne 2 szt * luźniejsze majtki bawełniane, jednorazowe majtki. Mi bardziej służyły te jednorazowe bo jak sie ubrudziły to wyrzucałam. *pieluchy z belli (sporo ich idzie w paczce jest 10 szt) *podkłady na materac z firmy semi ( rozmiar 80/60 wystarczy, jest ich 5 szt) *mydło, krem, antyperspirant o delikatnym zapachu itd. co tam uzywacie * gumka do włosów, opaska, lustereczko małe *szczoteczka, pasta *reczniki kapielowe 2 szt + mały do buzi czy tez wlosów *reczniki papierowe ( do osuszania krocza czy tez rany po cesarce, no i do innych rzeczy, sporo ich zuzyłam) *papier toaletowy *sztućce (chodź w razie czego sa na wyposazeniu szpitala) *kubek lub szklanka *kapcie, klapki pod prysznic *wkładki laktacyjne (nie koniecznie cała paczka) *laktator ( jesli bedziecie dłużej i mialybyscie nawał) *chusteczki higieniczne ( paczuszka, moze dwie) *dla pan rodzacych naturalnie- kółko nadmuchiwane lub takie specjalne, ale nie oplaca sie wydawac pieniedzy) *podusia (wygodniej wam bedzie ) *biustonosz do karmienia (1 lub dwa) *pieluszki tetrowe (1 lub dwie) *herbatniczki czy biszkopty (jedzonko moga przyieźc) *woda , duzo wody- duze butelki a do przelewania takie małe z dziubkiem, sa najlepsze. Trzeba pic około 3 litrów dziennie *waciki kosmetyczne (mi sie przydaly do nawilzania ust w pierszej dobie po cesarce kiedy nie mozna normalnie pić) DLA DZIDZIUSIA W zasadzie nie trzeba ciuszków bo szital ubiera malucha. Mozna dac swoje ubranka, wieczorem gdy sa zmieniane pielegniarka przywozi te z ktorych dziecko przebrano. Ok 19 zabierane sa do kapieli. Na wyjscie trzeba miec ubranka. Kocyk tez sie przyda by okryc malca. A rożek (polecam z wkładem kokosowym-rewelacja) jesli bierzemy dzidzie w czyms innym niź fotelik. *pieluchy jednorazowe (daje sie ok 5 szt do wózeczka w ktorym lezy dzidzia i jak go biora to przebieraja mu te pieluszki) *chusteczki jednorazowe *masć linomag lub alantan ( taka zaleca szpital, ja miałam linomag ale zmieniłam po wyjsciu na bepanten (rozniez na obolale sutki), same zobaczycie co bedzie najlepsze) *rekawiczki (dzidzia ma pazurki i sie drapie, nozyczki mozecie wziasc ale nie wiem czy sie odwzycie na obcinanie :-)) bedac w szpitalu, ja polecam obcinaczki, mi sie lepiejnimi obcina) *smoczek (ja uzywam, bez niego czasem bym zwariowala :-)) Na wyjscie ewentualnie jakies czekoladki dla personelu, wedle uznania, zalezy czy Wam przypadna do gustu :-)) Co do warunków panujacych w szpitalu i innych pytan dotyczacych pobytu w tym szpitalu piszcie moje gg 5239728 W razie czego piszcie moje gg 5239728

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×