Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xxxyxx

20 mies córcia macha rączkami-czy to autyzm?

Polecane posty

Gość xxxyxx

Czy jest to powód do niepokoju, czy wasze dzieci tak robią?Mała macha rączkami jak motylek w chwilach złości, radości. Tak wyraża swoje emocje,, czy powinnam się martwić?proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie autyzm
małe dziecko nie potrafi inaczej wyrażać emocji, niektóre dzieci tupią, krzyczą, inne machają rączkami, inne trzęsą się, inne zaciskają usta i zgrzytają zębami itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyxxx
Ja już ciągle o tym myślę, bo wszedzie w inecie pisze że machanie rączkami to autyzm...naczytam się, a potem martwię się dniami i nocami, mąż mówi że obetnie internet, to nie będe czytała tych bzdur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie autyzm
popieram męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo to tak jest jak za dużo czyta się tych artykułów na internecie a już nie daj Boże słucha się rad i sugestii forumowiczów... Każdy chce być specjalistą do spraw dzieci, zagłębia sie, czyta a później głupieje z nadmiaru wiedzy. Dzieci robią różne rzeczy. machanie rękoma z podekscytowania nie oznacza autyzmu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój zawsze machał i do dzisiaj czasami, jak coś za gorącego się napije albo zje szczere powiedziawszy, to w takich wypadkach i ja macham i wiele osób, które znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxyy
Dziękuję za słowa otuchy, bo ja o autyzmie mam wszystko już w internecie przeczytane i przyznam że czuje sie z tym fatalnie że te fora internetowe i forumowiczki mnie wykończą nerwowo...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspedyc
Cześć, mam pytanko. Mam roczniaka i tez tak wymachuje tymi raczkami w stanach eufori. Jak u Ciebie zakonczyła się sprawa?Dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 10 lat i jak się zapomni to "fruwa". W stanach euforii. Łapię ją wtedy za rękę lub zwrócę uwagę. Robiłam badania. Wszystko ok. Jest wrażliwa. W szkole nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 6 lat, jeszcze 2 lata temu "fruwała" w euforii, napinała się w podekscyowaniu, zasłaniała uszy bo hałas. Po lekturze netu widziałam w tym autyzm i wypłakiwałam oczy nad zdrowym, otwartym itd. dzieckiem. Okazało się, ze ma wielki talent muzyczny, który szedł w parze z tą emocjonalnością i wrażliwoscią. Jest bystra, zafacynowana pisaniem, czytaniem (bo rytm, rym) Spójrzecie, czy Wasze "nadwrażliwce" nie mają talentów artystycznych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek nigdy nie trzepotał rączkami a ma głęboki autyzm. Z mojej perspektywy - pierwsze niepokojące objawy to brak (lub zanik) mowy, unikanie kontaktu wzrokowego, ignorowanie ludzi (nie reagowanie na wołanie, zaczepki), stereotypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspedyc
Dziękuję za odpowiedzi. Ogólnie mały jest bardzo kontaktowy, nie lubi byc sam. rozumie polecenia typu daj, przynieś. Jak się pytam gdzie coś jest to od razu szuka i patrzy w tą stronę.Naśladuje czynności po nas, z mowieniem jest równie. Mowi tata, nie, mniam, ach. Nic niepokojacego nie zauważyłam prócz trzepotania rączkami bo z mową to wiem ze jest różnie.Mam nadzieję, że to nic poważnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×