Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mollka

duży pokój

Polecane posty

Gość Mollka

Potrzebuje Waszej pomocy, a raczej Waszych pomysłów. Otóż, mam sporą kawalerkę - jeden duży pokój - tylko, ten pokój jest tak duży, że aż mało praktyczny :( Chciałabym ten pokój podzielić na strefę sypialnianą i dzienną, ale nie mam pomysłu jak to ładnie i praktycznie zrobić :( pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najprościej - półką-kratownicą, niektóre półki można zastawić koszykami - będą pełne, niektóre bibelotami, można też powstawiać niewielkie rośliny trochę praktycznie i troche ładnie niepraktycznie ale ładnie - można kupić karnisze sufitowe i zawiesić na nich jakąś ciekawą tkaninę bądź dwie lub jakąs w ogóle fajną kompozycję praktycznie ale niezbyt ładnie, chyba, że jakieś ciekawe wypełnienie wymyślisz - przesuwne drzwi z płyty i coś na niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzwi przesówne
świetnie podzielą przestrzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesUwne tyle, że to jest spory koszt, tydzień temu płaciłam ;) szer. 3.25, wys. 2,5 metra, płyta 1,2 cm, biały klon, rama aluminiowa - z montażem 2 tys. no i nie przepuszczają światła, więc jak masz okna tylko po jednej ścianie tego pokoju, to raczej odpada (albo masz ciemną sypialnię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jak ten pokój jest
rozplanowany, ale drzwi przesuwne są dobrym pomysłem - możesz zrobić ściankę z karton-gipsu, taką, żeby drzwi się wsuwały w ściankę. Wtedy możesz wydzielić strefę sypialnianą i dzienną, a jak potrzebujesz więcej przestrzeni (np. masz gości) to rozsuwasz scianę, robisz porządek i masz znów większy pokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablak
Ja bym łóżko postawiła w którymś kącie, po 2stronach szafki czy tam jak chcesz. W nogach bym dała zaraz ściankę z rigipsu., natomiast z boku drzwi przesuwne. Zmierzam do tego iż w praktyce byłoby tak, że na noc otwierałabyś te drzwi by nie czuć się jak w klatce, natomiast w dzień ukrywałyby całkowicie sypialnie. Podaj wymiary pokoju z lokalizacją okien i drzwi. A! I miałabyś nadal spory salonik o kształcie "w elkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablak
Żadnej sypialni którą można otwierac dla gości! POdstawa to łóżko którego nie trzeba skąłdac codziennie, dobry materacyk. Jestem za amłą klitką tylko do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Molllka
Jeśli chodzi o półkę-kratownice to szukałam i szukałam i nigdzie takiej dużej nie mają, a kupować kilka to nie będzie wyglądało za dobrze. Pokój ma 6m. długości i ok 5 szerokości - ale tak na moje mało fachowe oko, bo nie mierzyłam. No powiem, że drzwi przesuwane fajny pomysł, ale jakie?? tak, żeby nie przytłoczyły zbytnio tego pokoju. Jeśli chodzi o koszt to jest ok. I pytanie jeszcze jedno najważniejsze - kto mi je zrobi? Eh szkoda, że nie poszłam do szkoły dekoratorstwa wnętrz heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzwi przesuwne mam z Indeco, poszukaj na necie ich strony, pewnie sa też w Twoim mieście albo rozejrzyj sie w sklepach typu Obi czy nawet marketach ogólnych, często są tam stoiska-przedstawicielstwa firm od szaf wnękowych czyli właśnie drzwi przesuwnych a spore półki-kratownice widziałam w Ikei i w BRW, tyle, że na taką szerokośc jak podajesz, to faktycznie, trzeba by było ze trzy razem zestawić, ale myślę, że mimo to wyglądałoby nieźle (musialabyś to zobaczyć w sklepie i ocenić własnym okiem :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko a gdzie masz okno
? i gdzie drzwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Molllka
Aha, czyli najlepiej zgłosić się do producentów szaf przesuwanych? No, że wcześniej na to nie wpadłam... U moich rodziców stoi szafa od Komandora to może oni tez coś mi poradzą. Okna mam tylko na jednej ścianie - ten najdłuższej - ale nie są połączone ze sobą - jakiś większy odstęp jest. A drzwi są na ścianie na przeciwko okien, bardziej po lewej stronie :) Odwiedzę jeszcze w weekend tą Ikee, ale jak byłam jakiś czas temu to właśnie tylko te małe widziałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro na długiej ścianie masz
okna, to może podziel sobie ten pokój na dwie części? Moi znajomi tak zrobili - pokój jakieś 4 na 5 m i zrobili sobie w jedenj części sypialnię, za normalnym łóżkiem i szafą, a w drugiej części pokój dzienny. W tym pokoju odbywały się przyjęcia zasiadane na nawet 15 osób, więc spoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mollllka
Tak planuje zrobić, ale tak na stałe zamurować to nie bardzo, nie chce mi się teraz na zimę bawić w takie rzeczy :( Ale chyba tą przesuwaną ścianę zrobię - wole duże przestrzenie wiec tak jak ktoś napisał raz drzwi będą rozsunięte raz zasunięte :) Jutro wybiorę się do Komandora, zobaczę co zaproponują i czy w ogóle u mnie jest to wykonalne . Takie drzwi z jakiego materiały najlepiej wykonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komandor jest drogi
lepiej jakiegoś sprawdzonego majstra stolarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster stolarz też musi kupić płytę, prowadnice, ramy - więc koszt nie będzie wiele niższy, a jak zrobi to fachowiec, to przynajmniej będzie gwarancja, że nie powypadają z szyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam świetne panele dekoracyjne http://fabrykaform.pl/panele_dekoracyjne.php Zerknij sobie, wygląda to genialnie. Można poszaleć z wzorami o formami. Myślę, że to fajny sposób na dzielenie wnętrza, bez ograbiania go z przestrzeni i zagracania. Kawalerka na pewno duża nie jest, więc odgradzanie gabarytowymi meblami nie jest tu dobrym pomysłem. To sprawdza się przy większym pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Molllkka
Też mi się wydaje, że co do tego stolarza to raczej nie - wole mieć gwarancje - tak jak mówi Ewa. Poza tym jak rodzice sprawdzili już tego Komandora to nie będę ryzykować innych firm. Co do tych paneli też fajny pomysł, z tym, że u mnie ta kawalerka naprawdę jest spora wiec chyba bardziej mi się opłaci ta ścianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, Kommandor chyba jest akurat najdroższy, a tak naprawdę używa się chyba 3 czy 4 systemów prowadnic i ram do drzwi przesuwnych i kazda firma ma te same do wyboru a ceny mają rózne warto je porównać, bo materiały są te same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moolka
Wiesz posiedziałam wczoraj troszkę w internecie i poczytałam opinie i przyznam szczerze, że Komandor wypadł najlepiej. O Indeco dużo osób pisało, że są nierzetelni :( znów o Rampulus - bardzo mało opinii a u mnie w mieście nie widziałam ich stoiska nigdzie.. Przejde się po weekendzie po sklepach i porównam dla pewności ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda kuchareczka
Hey! Ja miesiac temu robilam szafę z Komandora, w wersji tanszej ze stalową szyną (nie aluminiową) i jestem po prostu zachwycona. Szafa chodzi o niebo lepiej niż szafa mojej cioci robiona przez stolarza, w dodatku u niej już przestała sie domykać. Komandor wcale nie jest najdroższy, z tego co sie orientowalam Senator i Indeco proponowały mi jeszcze droższe szafy. Polecam Komandora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiiarnia
no i co ci po tej sypialni z rozsuwanymi na dzień drziwmai? To jest meijsce odpoczynku, będziesz tak w kółko chowałai wyciągała pościel/?? Wydziel malutką sypialnię, np z 1/4 pomieszczenia. Zostanie ci fajny kształt pokoju w L. Sypialnia moze być bezokna z rozsuwanymi na noc drzwiami lub zabrać 1 okno z pokoju. W tej elce mozesz się fajnie pourządzać, kącik stołowy -z normalnym stołem a nad nim lampą, kącik wypoczynkowy, mełe mebelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po to jej te drzwi np. że w sypialni postawi sobie jeszcze wielką szafę i półki na duperele i nie będzie już musiała tym zagracać "salonu", gdzie może postawić już tylko mało pojemne, ale ładnie wyglądające 2 komódki na krzyż i szafkę pod tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moollka
A no właśnie wolę większe przestrzenie, a sypialnie będę zamykać tylko jak będą goście.. poza tym zależalo mi na czymś takim, żeby wyraźnie zaznaczyć część sypialnianą od reszty i chyba takie drzwi mi to umożliwią. Poza tym strasznie jestem ciekawa efektu :D Dziękuje za opinie o Komandorze ;] to potwierdza zdanie moich rodziców. A na ich stronie już mi się spodobały takie oto drzwi: http://www.komandor.pl/fot.php?pl=grafika/baza/gal_32_koma13sy.jpg&width=600 co myślicie? powinny się prezentować dość 'lekko'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pokój bez dywanu nie jest przytulny, w każdym pokoju mam dywan, ostatnio w agacie kupiłam do przedpokoju nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×