Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olaa**

Sałatka warstwowa ze śledzi i buraczków. Jakie warstwy ?????

Polecane posty

Gość Olaa**

Słyszałam kiedyś o warstwowej sałatce ze śledzi i buraczków. Kto zna i poda mi ten przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śledzie cebulka buraczki
majonez, śledzie cebulka buraczki majonez. A na samą górę posiekana natka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa**
Dziękuję za przepis ;-) Zna ktoś może jeszcze inne wersje tej sałatki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakiego innego przepisu
oczekujesz? :o Masz tu wszytskie składniki i warstwy... Możesz je pozamieniać kolejnoscią... Możesz też dodać ugotowane ziemniaki w plastrach, a po wierzchu posypać posiekanym jajkiem na twardo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Jedną warstwę może stanowić biała fasolka z puszki na to ogorek kiszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa**
Do "a jakiego innego przepisu" kafeterianki mają to do siebie,że często zaskoczą jakimś fajnie urozmaiconym starym- nowym przepisem. I właśnie na podanie różnych sposobów zrobienia tej sałatki czekam... A nóż ktoś coś fajnego doradzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizula888
Ja natomias mam pytanie jaki śledź tu dodać. Moja mama robi sałatkę śledziowo - buraczkową, dodaje jeszcze jabłko i ogórka kiszonego -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śledź z oleju najlepiej dodać
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałataka ma pochodzenie wschodnie...na kresach nazywają ją ,,szuba"..w óżnych rejonach, rózne może mieć warstwy...Ja znam takie śledż, solony wymoczony, pokrojony w dzwonka, ziemniak ugotowany, pokrojony w drobną kostkę, cebulka pokrojona,starkowane buraczki ugotowane, jajko na twardo, warstwy na przemian, zalana cała sałatka na koniec gęstą, kwaśną śmietaną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama robi właśnie taką, jak napisała Miętusek - wszyscy się nią zajadają ze smakiem, a jakoś nie mogę się przekonać - jedyna zjadliwa forma śledzia jak dla mnie to śledź w oleju z cebulką i grubym szczypiorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka nazywa się "Szuba": śledź w drobną kostkę, majonez, cebula, majonez, ziemniak ugotowany drobna kostka, majonez, kukurydza z puszki, majonez i na wierzch starty ugotowany burak. Rewelacja! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukurydza..hm...to jakiś wspólczesny dodatek..w starej wesji kukurydzy nie ma.....bo to jest stary przepis, znany wyznawacom prawosławia..kiedy s marynowanej kukurydzy nie było.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×