Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytam sobie pytam

Tabletki anty, a antybiotyki, proszę o pomoc

Polecane posty

Gość pytam sobie pytam

Cześć :) biorę tabletki antykoncepcyjne HARMONET juz od kilku miesiecy, biorę je regularnie (wiadomo, czasami spóźnie się godzine czy też dwie) moje pytanie dotyczy antybiotyków ( w ulotce nie ma info ) podobno niektóre obniżają skuteczność tabletek anty, ale jak to jest dokładnie, np biorę antybiotyki 3dni to przez 3dni mam obniżoną skuteczność tabletek anty? Dziekuję z góry za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz obniżony cały cykl
i tosuj dodatkowe zabezpieczenie przez cały cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nocny Jeździec
trzeba bylo zapoznac sie z trescia ulotki dolaczonej do opakowania badz skonsultowac sie z lekarzem lub farmaceuta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh....
pisałam przecież, że w ulotce harmonetu nie ma o tym żadnej wzmianki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nocny Jeździec
to se wejdz na forum farmaceutyczne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to Ci piszę
że zawsze bierze się pod uwagę cały cykl odkąd bierzesz antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektóre antybiotyki (np. ampicylina i inne peniciliny, tetracyklina) powodujące spowolnienie krążenia jelitowo-wątrobowego estrogenów czytaj tabletki sie wolniej wchłaniaja to tez ginekolodzy często zalecają stosowanie dodatkowych zabezpieczeń w czasie kuracji i tydzień po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh....
hmm... wolniej, ale to nie znaczy, że się nie wchłaniają, prawda? hmm.. bo w zasadzie na antybiotyku też powinno by napisane, że może obniżać skutecznosć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź kobieto
dla świętego spokoju kup paczkę kondomów i daj nam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh....
czyli reasumując, np biore antybiotyki od jutra, to do końca cyklu dodatkowe zabezpieczenie, a po 7dniowej przerwie, w ósmym dniu jak biorę pierwszą tabletkę z nowego opakowania, to jestem już zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadal sa wchłaniane tylko wolniej, czyli następuję zmniejszona skuteczność antykoncepcji u kobiet które biora tego typu antybiotyki częsciej występują ciąże no i okazało się, że zabezpieczenie jest tylko niewiele nizsze tzn zamiast przysłowiowych 99 % jest 97 %. Dużego zagrożenia nie ma ale jak juz pisałam nalezy sie zabezpieczyc w trakcie kuracji i dla pewności tydzien po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaramara
Ja bym uwazala jeszcze jakis tydzien po skonczeniu antybiotyku. A tak na marginesie, ja zaczelam przygode z tabsami anty wlasnie od harmonetu. Byl drogi, ale chcialam cos porzadnego i bezpiecznego wiec nie mialam nic przeciwko. Bralam go przez ladnych kilka miesiecy i teraz wiem, ze nie bylam wtedy soba. Harmonet sprawil, ze mialam dziwne humory caly czas, bylam smutna albo wkurzona albo nadwrazliwa. Jak przestalam go brac to nagle sie poczulam tak, jakby ktos mnie wyciagnal z tej czarnej chmury i bylam radosna i normalna. Teraz juz od jakichs 2 lat biore microgynon30 i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjksfjksd
czesc, bralam antybiotyk przez 5 dni i w tym czasie sie nie kochalam, gdy przestałam brac antybiotyk w piatym dniu po odstawieniu antybiotyku uprawialam seks. czy bylam zabezpieczona? oczywiscie tabletki anty biore regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety antybiotyki w znacznym stopniu osłabiają skuteczność tabletek, zawsze stosuj dodatkowe zabezpieczenie wtedy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka_różowa
Jak bierzesz antybiotyki to koniecznie stosuj dodatkową metodę antykoncepcji przez cały cykl. Ja też kiedyś byłam nieświadoma, brałam tabletki i antybiotyki i teraz mam dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×