Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ika30

Rezydentura w UK a ważne dokumenty

Polecane posty

Witam czy ktos z Was moze wie czy status rezydenta tymczasowego i posiadanie karty rezydenta dla dziecka 6 letniego pozwala na wyjazd z Polski do UK bez innego waznego dokumentu typu paszport, dowod osobisty? dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety nie............
Dziecko musi posiadac swoje ID, najlepiej i najlatwiej paszport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli status rezydenta nie ułatwia sprawy ani powrotu do normalnego srodowiska dziecka - mieszka w uk od 1 roku zycia i normalnie chodzi do szkoly - chodzi mi o to ze jezeli skonczy sie waznosc paszportu w marcu 2010 a dowodu dziecko wcale nie posiada to zeby moglo wrocic do szkoly w UK to musi siedziec w Polsce i czekac najmniej miesiac na nowy paszport? jadac samochodem z Polski do UK tez nie da rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety nie............
Nie bardzo kapuje ale paszport mozna wyrobic w UK, w ambasadzie. Jezeli ma paszport i zbliza sie data wygasniecia waznosci to mozna zlozyc o nowy w PL lub wlasnie w UK. UK nie nalezy do schengen wobec czego na granicy jest normalna kontrola paszportowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy wyrobieniu paszportu dla dziecka w tym wieku niezbedna jest obecnosc obojga rodziców i dziecka a w naszym przypadku ojciec dziecka mieszka w polsce stad moje pytanie bo w innej sytuacji byloby to takie proste jak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety nie............
Hmmm, jezeli masz z ojcem dziecka dobre uklady to nie powinno byc problemu ze zlozeniem wniosku. Mnie w urzedzie paszportowym poszli o tyle na reke, ze wniosek zlozyl ojciec, wraz z podpisem a ja pozniej (po kilku dniach) zlozylam swoj podpis i wtedy dopiero ruszyla procedura wydania paszportu dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety nie............
Ja bylam z dzieckiem, wniosek podpisany przez ojca lezal sobie i czekal na mnie. Po podpisaniu wydano paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj wlasnie moze byc problem - nie mam 100% pewnosci ze bedzie mial chec wspolpracowac w tej sprawie ze mna :( nie usmiecha mi sie roziazywanie tego problemu za pośrednictwem sadu bo to trwa jeszcze dłuzej a mi zalezy na czasie i dlatego szukam jakiegos sposobu na obejscie tych dziwnych z jednej strony przepisow wersja drastyczna to byc moze przyjdzie mi czekac az do 13 roku zycia dziecka zeby moc z nim gdzies pojechac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety nie............
Ika to nie wiem co ci poradzic :-( W PL na wydanie paszportu musza zgodzic sie oboje rodzice, dokument swiadczacy o rezydenturze nie jest dokumentem tozsamosci (w sumie to wewnetrzny "papier" UK) na jakim mozna przekraczac granice - mozesz miec problemy. Obawiam sie, ze albo sie dogadacie albo zostaje sad :-( Chyba,ze ktos inny wie jak to rozwiazac. Albo, na szczescie dla ciebie, ja sie myle :-) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie tyle wiedzialam i chcialam wierzyc ze rezydentura moze cos mi pomoze ale chyba jednak nie, w Ambasadzie w UK tez musza stawic sie rodzice razem z dzieckiem? nie moze byc tylko matka jesli to jest juz drugi paszport? przy pierwszym to jeszcze rozumiem te wytyczne ale przy drugim to juz bez sensu. Z dowodem osobistym zrobiono to samo - bez wyjscia. Moze i uda mi sie dogadac z ojcem dziecka ale moze to długo trwac i kosztowac sporo nerwow zwlaszcza dziecko niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co w sytuacji jesli bede posiadac pelnomocnictwo notarialne od ojca dziecka a drugi paszport bede próbowala wyrobic w ambasadzie w UK? czy to wystarczy? moze udalo by sie bez jeżdzenia dziecka do kraju w tym czasie i na tak długo zostawac :) czy ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to pelnomocnictwo notarialne
jest akceptowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec teraz pozostawaloby uzyskanie takiego pelnomocnictwa co wcale do łatwych nie bedzie nalezalo :( ale to juz jakos ulatwialoby zycie i umozliwialoby obejscie tych dziwnych przepisow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wszystkim za pomoc i jesli ktos wie cos wiecej prosze o zostawienie informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziennik Ustaw z 2006 roku nr 143; poz. 1027 str. 3 art. 13 punkt 3 DOKUMENT PASZPORTOWY MOŻE BYĆ WYDANY ZA GRANICĄ ZA ZGODĄ TYLKO JEDNEGO Z RODZICÓW WYŁĄCZNIE Z WAŻNYCH POWODÓW,O ILE PRZEMAWIA ZA TYM DOBRO MAŁOLETNIEGO,SZCZEGÓLNIE JEŻELI UZYSKANIE ZGODY DRUGIEGO RODZICA JEST NIEMOŻLIWE LUB ZNACZNIE UTRUDNIONE. znalazłam taką regulację mojego problemu i dodam, że nie znalazłam żadnej nowelizacji tej ustawy, która zmienialaby cokolwiek na dzień dzisiejszy. moje pytanie jest nastepujące czy ktos z Was może korzystał z w/w i ma z tego tytułu jakies doswiadczenia: co jest najlepszym waznym powodem, jakie sa szanse ze zostanie to zastosowane itd. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dobrej cenie oferują tłumaczenia druków EEA (QP) i EEA (PR) na stronie rezydent-uk.co.uk/wnioski-o-rezydenture Normalnie takie tłumaczenia z tego co się orientowałem chodzą po 65 GBP, a tutaj teraz mają promocję i udostępniają za 29 GBP, także jest te kilkadziesiąt funtów w kieszeni. Są to nowe tłumaczenia, a nie stare, bo wiem, że też można w necie znaleźć takie za 9 funtów, ale to są już nieaktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×