Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość edytus2111111

prosze bardzo o pomoc czy pracodawca ma prawo........

Polecane posty

Gość edytus2111111

witam mam takie pytanie po urlopie macierzynskim pracodawca dal mi urlop wypoczynkowy chodz nie chcialam teraz gdy wypoczynkowy mi sie skonczyl pracodawca nie chce mi wyplacic za urlop wypoczynkowy przepraszam chce ale w ratach czy on ma takie prawo????? mam malutkie dziecko i potrzebuje pieniazkow czy oni tak moga????????? prosze o opinie podkresle ze mam umowe na czas nieokreslony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytus21111
nio prosze pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsassa
chodzi o wyplate pensji za okres kiedy bylas na urlopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edtyus2111
tak o wyplate pesji prosze oszybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przelamujac fale
Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytania, ale jeśli pytasz czy pracodawca może Ci wypłacic ekwiwalent za urlop to nie powinien, bo pieniadze za niewykorzystany urlop placi sie dopiero w przypadku rozwiazania umowy. Niektorzy pracodawcy wola zaplacic niz wyslac pracownika na urlop, ale to jest niezgodne z kodeksem pracy. A drugie, pracodawca ma prawo wyslac Cie na urlop wypoczynkowy, ale tylko zalegly, bo musisz go wykorzystac najpozniej do 31 marca przyszlego roku. Za nieprzestrzeganie tego przepisu Państwowa Inspekcja Pracy naklada duze kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytus2111111
mi bardziej chodzi czy pracodawca moze wyplacac mi pesje w ratach??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsassa
NIE MOŻE! najpóźniej do 10go następnego miesiąca powinien wypłacić całą pensję (chyba że w umowie o pracę jest jakiś wcześniejszy termin), możesz złożyć skargę do inspekcji pracy na niego, załącz wyciąg bankowy na którym jest ta część pensji która została wypłacona do 10go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przełamując fale
generalnie nie moze ale jesli w zakladzie ma problemy finansowe to bedize tak robil niestety i wtedy jedyne co zostaje to zgloszenie do PIPu co wcale nie gwarantuje poprawy, bo wiadomo, z proznego i salomon nie naleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mioooooo
hej.Oto mniej wiecej odpowiedz na twoje pytanie.Ja w zeszłym roku w czerwcu urodziłam corke. po jej urodzenie miałam macierzynski 3 miesiace po macierzynskim urlop wypoczynkowy(tak mi radziła szefowa, zapłaciła mi za niego)a od grudnia jestem na urlopie wychowawczym płatnym.Moim zdaniem taka kolej rzeczy pownna być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falkosia864
urlop wyczowawczy płaci opieka społeczna MOPS, płatnu urlop należy się tym u których wysokość dochodu z poprzedniego roku nie przekroczyła 504zł na os.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×