Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mammusskaaa malinnkii

Swiadczenia rodzinne.POtrzebuje pomocy.Kto sie zna.

Polecane posty

Gość mammusskaaa malinnkii

Potrzebuje porady.Czy jest szansa na zasilek rodzinny i platny wychowawczy.Jestem samotna mama i mam zasadzone alimenty.PRacowalam i dostawalam najnizsza krajowa dotego mam rente rodzinna po rodzicach teraz obecnie 1058 zl przyznana do konca listopada 2009 roku. Za jaki rok musze dac zaswiadczenie o dochodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammusskaaa malinnkii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lg***
JAk już nie pracujesz to wychowawczy nie przysługuje - żaden ani płatny ani bezpłatny. Jeśli wysokość renty wynosiła w 2008 tyle co piszesz, to na dzień dzisiejszy się nie kwalifikujesz dochodem - przekracza 504zł, a jeśli miałaś te alimenty zasądzone już w 2008r. to też będą doliczone do dochodu - nie bierze się pod uwagę alimentów zasądzonych w 2009r. Jak utracisz rentę i będziesz na wychowawczym ( zakładając że pracujesz) i nie uzyskasz prawa do renty od grudnia, to od grudnia możesz starać się o świadczenia - zasiłek rodzinny i ewentualnie wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammusskaaa malinnkii
Normalnie mam juz udzielony urlop wychowawczy na 2 lata. A ja z tym 2 becikowym.Jesli zloze pismo do konca tego miesiaca to musze zlozyc zaswiadczenie za dochod z 2007 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to jest z tymi rodzinnymi??? bo w 2008 nie pracowałam,siedziałam z dzieckiem a mąż zarabiał 1000zł ale teraz w 2009r pracuje od lipca. i jezeli dodam teraz moje zarobki i meza no to przekracza nam te 504zł na osobę czy te zarobki z tego roku są brane pod uwage czy to wylicza się za 2008rok no bo nie wiem czy skladac wniosek czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja składałam już na nowy okres
z dochodem za 2008 rok.... ale z tego co wiem jeżeli obecnie moje dochody przekraczałyby to ustalone minimum, to automatycznie straciłabym prawo do tego zasiłku.... znajomy tak miał, że dostawał kase, a dochody mu wzrosły i kazali mu później zwracać.... więc dopytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba nie dawać
nie masz pieniędzy a zdecydowałaś się na dziecko, ot, głupia mentalność polskich bab, rodzic nie mając funduszy na utrzymanie dzieci, i to są matki polki, które patrzą na biedę swojego dziecka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lg**
Jak masz już udzielonu UW to możesz iść - jeszcze do końca X są brane dochody za 2007r - jeśli się zakwalifikujesz to dostaniesz Zas. rodż. i url. wych oraz ten drugi 1000 za m-c październik. Od 1 listopada są brane dochody za 2008 - trzeba złożyć drugi wniosek. Wtedy jak się zakwalifikujesz to dostaniesz zas. rodź i url wych na 12 miesięcy. Warunek - nie przekroczyć kryterium dochodowego. Idąc na urlop wychowawczy dochód z pracy masz utracony - nie bierze się go pod uwagę - wtedy przedstawiasz pit 11 od pracodawcy za rok 2008 i urząd odejmuje kwotę z tego pitu od zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i obicza dochód. Jak utracisz rentę to też będzie dohód utracony - donosisz pit z ZUS za 2008r. i też tą kwotę odejmują. Więc jeśli nie zakwalifikujesz się w listopadzie, a od grudnia utracisz rentę, to próbuj jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rg***
pigua 87-----> jak uzyskałaś nowe źródło dochodu po 1 stycznia 2009 (np. podjęłaś pracę) to wysokość dochodu który miałaś za pierwszy pełny przepraowany miesiąc dodaje się do miesięcznej wysokości dochodu przedstawionego w Urzędzie Skarbowym ( czyli kwota z zaświadczenia :12 miesięcy). Jak kwota podzielona przez liczbę członków rodziny przekracza 504zł. To nie dostaniesz zr ( chyba że brałaś zasiłek do tej pory i kwota nie przekracza 572zł - raz można przekoczyć kryterium o 68zł, ale pod warunkiem że w poprzednim okresie zasiłkowym był brany zasiłek) przykad: dochód z US wynosi 10 000. Więc 10000:12= 833,33 zł miesięcznie na rodzinę. Jeśli nastąpio zatrudnienie dodajewy do tego wysokość dochodu z I miesiąca ( np. 1500,00 zł) więc 833,33+1500=2333,83. Tą kwotę 2333,83 dzielimy na lizbę członków rodziny ( załóżmy 3 osoby) co daje ok 778zł więc przekracza 504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×