Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brain

Lubie zapodać sobie szybką zupke typu złoty kurczak ale....

Polecane posty

Gość brain

jak widze gotowe przyprawy typu winiary" przepis na...." mam powazne watpliwosci Ostatnio skusiłam sie na nozki kurczaka czy cos w tym stylu. No masakra...kolor czerwony--przeraziłeam sie nieziemsko.w smaku ok ale takie same przyrzadzalam z dodatkiem podstawowych przypraw. Czesto posiłkujecie sie na gotowych przyprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasami jak mamy gosci to tak czasem na obiad to wtedy kupuje pomysł na... nigdy nie jemy tzw zupek chinskich czy goracych kubkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brain
zupke chinska zjadam czasami sama nigdy nie podalam mezowi czy komukolwiek jako potrawa na obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie kupuję zupek chińskich
zup w proszku, sosów w proszku, gotowych pomysłów na obiad- jakoś nie przepadam za glutaminianem sodu :P A jeśli chodzi o czerwony kolor potrawy- jakże przerażający- to uzyskuje się go przy użyciu (przerażającej zapewne) papryki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło koorwa mać
paryki?dziewczyno:O papryka nie ma takiego koloru "czerwonego"jaki wydzielała ta przyprawa:O Zresztą papryka w proszku nie jest w kolorze czerwonym, nieżle jesteś debilna skoro twierdzisz że to czerwone...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brain
Nie nie to nie był taki czerwony jaki daje paryka. Raczej taki buraczany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasami sie zdarza
kazdy je takie cos, jedni czesciej, inni sporadycznie ale zwykle gdy powstaje taki watek to kazdy jest cacy i wszyscy jedza zdrowo i gardza takimi produkatami jak pmysl na , zupki chinskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucafuks
W kuchniach wschodnich i afrykanskich dodaja jakichs przypraw i uzyskuja czerwony kolor miesa(papryka sama tego nie zrobi, bo brazowieje podczas smazenia), martwiłabym sie dopiero gdyby wyszły niebieskie :) Proszkow nie uzywam, bo mi nie smakuja. Zwykłe, niewyszukane przyprawy, od cholery soli i glutamianu. Zeby nie byc golosłowna podam moj przepis na kurze cyce(na konczynach nie testowałam, bo nie lubie, ale mysle, ze byloby ok): *piers z kurczaka(przeciac na pol, skroci czas pieczenia) *2 łyzeczki miodu(mozna zastapic ciemnym, brazowym cukrem) *sok z polowy cytryny *szczypta chilli *1/4 łyzeczki imbiru w proszku *1/8 łyzeczki cynamonu *sol do smaku *olej do smazenia Marynate wymieszac, wrzucic osoloną piers, zostawic do przegryzienia na chwile i smazyc na srednim ogniu. Nawet nie zjamuje wiecej czasu, niz przyrzadzenie dania z torebki, a spartaczyc jest bardzo trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółte tulipany
O nie, nie, nie :) Te proszki to nie dla mnie. Ani smaczne to to ani zdrowe. Trochę wiedzy kulinarnej i takie wynalazi nie są potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×