Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bezrobotna i bezpomysłowa

rejestracja w up

Polecane posty

Gość bezrobotna i bezpomysłowa

Witam, nadszedł chyba moment, kiedy powinnam się zarejestrować w up. Mieszkam w Warszawie, gdzie powinnam pójść? Czy są urzędy pracy w dzielnicach, czy jeden centralny? Co mi daje rejestracja w up? Mam skończone studia, ale kierunek taki, że nic nie umiem więcej niż zanim zaczęłam studiować... Teraz pracuję trochę na zlecenie w domu, ale takiej prawdziwej pracy nigdy nie miałam. Nie mam też pomysłu na siebie... Czy w tym urzędzie są jacyś doradcy, czy to tylko taki pic na wodę, a pomocy trzeba szukać gdzie indziej, za kasę? Będę wdzięczna za rzeczowe odpowiedzi, w googlach też poszukam, ale może tu się ktoś życzliwy znajdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdbfbb
zarejestruj się w ramach doswiadczenia zyciowego. mi zadnego doradcy nikt nie proponowal ale moze są cudów nie oczekuj ale próbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co robisz w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotna i bezpomysłowa
w domu robię tłumaczenia, na razie dla dwóch zaprzyjaźnionych firm. Wszystko jest oficjalne, umowa o dzieło, podatek, sratek itp. Czyli zarejestrować się? Ale słyszałam, że oni kierują na jakieś staże itp., jak mi nie będzie pasować np. praca biurowa w jakimś urzędzie to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzdddzzzdzz
jesli pracujesz, a umowa o dzielo to logiczne ze to praca to sie nie moze zarejestrowac, poniewaz na dzien rejestracji podpisujesz ze nei pracujesz, sa doradcy zawodowi ale oni sie zajmuja statystykami, bo nasze panstwo takie ustawy formuuje ze to bezsens ta praca a sa szkolenia, staze , ale nei moze pracowac a jakie studiaskonczylas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotna i bezpomysłowa
no ale ta umowa o dzieło nie jest na stałe. Podpisuję na konkretne zlecenia - nie na cały np. miesiąc, tylko na czas wykonywania tłumaczenia... Czyli jakbym dziś poszła, to z czystym sumieniem mogę podpisać, że nie pracuję... Czyli jak się zarejestruję, to nie mogę tłumaczyć? O kurcze, o tym nie pomyślałam, zamroczona jakaś jestem... A co w tym momencie z ubezpieczeniem? Bo jak się domyślam, rejestracja w up daje mi ubezp. zdrowotne chociaż? Czy w tym urzędzie jest ktoś, kto odopwie mi na takie pytania, czy tam się tylko rejestruje? Poszukam chyba jakiegoś doradcy "na mieście"... Albo poszukam większej ilości zleceniodawców i założę działalność, jak już się trochę rozkręcę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebdqbadsf
każda umowa podpisana powoduje ze musisz sie wyrejestrowac ps. w pup powinna byuc Informacja . ubezp. bedziesz miala platne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotna i bezpomysłowa
czyli w moim wypadku ta rejestracja jest bez sensu zupełnie... Boże, już nic nie wiem... Co to znaczy, że ubezpieczenie płatne? Czyli że sama opłacam? A bez rejestracji to nie mogę? Kurde, chyba jednak muszę się tam przejechać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssaazaaza
albo skorzystaj z dotacji na dzialnosc to bedziesz mial forme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agajek
obowiazuje rejonizacja musisz sie dowiedziec do ktorego urzedu podlegasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do doradcy zawodowego w UP mozna pojsc nawet jak sie nie jest zarejestrowanym, jesli sie jest zarejestrowanym jako osoba bezrobotna,wtedy nie mozan odmowic stazu ani ich jakiejs oferty,bo wtedy atomatycznie wyrejestrowuja taka osobe na min.3 miesiace i traci sie status osoby bezrobotnej(no i ubezpieczenie tez)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbbdb
" Co to znaczy, że ubezpieczenie płatne? Czyli że sama opłacam? " PUP za ciebie płaci nie zadawaj smiesznych pytan po co bylby PUP gdyby nie placil zdrowotnego ( bo pracy tobie znaleźc to moze mu się nie udac )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×