Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bliźniaczka Ania

BLIŹNIAKI z drugiej ciąży???

Polecane posty

Gość bliźniaczka Ania

Witam! Mam 1 dziecko, synka. Chciałabym mieć córeczkę, ale nie wiem czy zdeecyduję się na 2 dziecko, gdyż trochę "przeraża" mnie "wizja" bliźniąt... Gdyby pierwsza ciąża była bliźniacza to okej, ale teraz, gdy mam juz 1 dziecko, to z 3 wg mnie nie damy rady... Innym "łatwo" jest doradzać, że fajnie jest mieć "trójeczkę", ale to my byśmy musilei je wychować, utrzymać, nikt by nam nie pomógł...I mimo,że czasem myślę o 2 dziecku to boje się zdecydować, bo mam sama siostrę bliźniaczkę i zatem "sznasę" na bliźniaki.... Czy są kobiety, które mają bliźniaki z drugiej ciąży??? Czy są bliźniaczki, które mają dwoje dzieci, nie mają bliźniaków (a 2 dzieci z 2 ciąż)??? Proszę wypowiedzcie się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma na to reguly
niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra 2 razy rodzila blizniaki. Pierwsze bylo pojedyncze,potem byly blizniaki i teraz w marcu siostra znowu urodzila blizniaczki.Najpierw miala chlopaka i dziewczynke a teraz dwie dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opopop111
Chyba w Twoim przypadku większe szanse na urodzenie bliźniąt będą miały Twoje dzieci a nie Ty sama, chociaż kto wie? W mojej rodzinie nigdy nie było bliźnią u męża również a mamy bliźniaki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliźniaczka Ania
No właśnie, trudno podjąć mi decyzję i wobec tego wolę mieć 1 dziecko niż 3... Rozumię wypowiedź poprzedniczki, która ma córcię i też ryzyko bliźniaków... W sumie bliźniaki mogą być u każdego, ale zawsze wieksze prawdopodobieństwo jest tam gdzie już w rodzinie są bliźniaki... I chyba nie ma na to reguły :co które pokolenie" mogąbyć, tak samo jak nie wiadomo czy przy 1 czy przy kolejnej ciązy mogą być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wariatka na maxaaaaaa27
ja spodziewam sie blizniat (chlopiec i dziewczynka prawdopodobnie), ale to moja pierwsza ciaza i nie mam nic przeciwko, szczegolnie ze podobno ma byc parka. Na wiecej dzieci sie jednak nie zdecyduje z tych samych powodow, co autorka. Boje sie, ze znow beda blizniaki i finansowo byloby ciezko. U mnie w rodzinie nie bylo blizniakow, dopiero moj brat sie doczekal dwoch corek blizniaczek w 2003 roku, no i teraz ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama jedna i juz
ja amm jedna córke i tez ten problem co kolezanki zwłaszcza ze u nas blizniactwo jest w kazdym pokoleniu i to niemalze przy kazdej ciazy .... ja jestem z blizniakow moi trzej bracia tez maja blizniaki po dwie pary wiec u nas to 99 % ze tez beda a my nie damy rady wiec nie ma co ryzykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wariatka na maxaaaaaa27
do - mama jedna i juz, czy dobrze zrozumialam? jest Was osmioro z czterech ciaz????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliźniaczka Ania
No własnie, gdyby blixniaki byłyz 1 ciązy to OKEJ. Wtedy na pewno bym o kolejnej ciązy też nie myslała. W mojej sytuacji, gdy prawdopodobieństwo bliźniaków też istnieje to wolę mieć 1 niż 3... Czasy dziś niepewne (praca, mieszkania, pieniadze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przesadzasz..
Ja mialam 2 dzieci wpadlam z 3 a tu surprise- bliznieta! dzis maja po 10lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama jedna i jz
na s jest 4 z dwoch- dwa razy blizniaki ( ja i trzech braci) i moi bracia maja blizniaki wiec jakiez było zdziwienie ze nasza to pojedynczy egzemplarz dodam ze moja mama tez z blizniat i jej mama tez :) takie chyba genetyczne uwarunkowanie :) w ogole u mnie w rodzince od strony mamy wiecej sie blizniat rodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama jedna i juz
wiesz ajk sie jest swiadomym swojej sytuacji materialnej to ciezko sie tak swiadomie zdecydowac zwłaszcza ze jest duze prawdopodobienstwo na 2 ..... ja nie powiedzialam ze sie nigdy nie zdecyduje ale ze sie boje ... a jakbym wpadła to juz inna sprawa pozniej bardziej bysmy uwazali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a bracia mają jedno czy dwujaj
owe bliźniaki ? (chodzi mi o ich dzieci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama jedna i juz
dwu jajowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama jedna i juz
miało byc dwujajowe ..... :) i jak wesoło jest na swieta zawsze taki hałas ze szok zwłaszcza dla mojego meza który jest jedynakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to cię rozczeruję
bo dwujajowe bliżnięta nijak się mają do męskich genów :D to dzięki żonom mają bliżnięta a ni dzięki swoim genom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama jedna i juz
moze i tak ja tam ekspertem nie jestem moze i tak jak ty piszesz ale wtedy to niezwykły zbieg okoliczności wychodzi ? czyli ze to ja poinnam miec bliznieta a nie oni ? jezeli jest dziedziczenie w żeńskich genach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie tak
mąż nie ma wpływu na ilość kom jajowych uwalnianych w czasie owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ja mam brata bliźniaka, moja mama ma brata bliźniaka i mój maż jest z blixniat...mam 2,5 rocznego synka i tez wizja jeszcze 2 dzieci mnie przerażała, mimo to zdecydowaliśmy sie, byłam w 3 m-cu ciazy z 1 dzidzia, niestety w pt. wróciłam ze szpitala po zabiegu, moja kruszynka żyłam 6 tyg. a kolejne 6 tyg. nosiłam martwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusińska
moja mama z bliźniąt,ja tez a jednak sama ich nie mam.mam natomiast 3 dzieci z ciąż pojedynczych.także nie każdy przypadek kończy się ciąża mnoga.tylko kobita przenosi w genach prawdopodobieństwa wystąpienia bliźniąt.ODWAG!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×