Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracownica

Jakie warunki wybrać

Polecane posty

Gość pracownica

Co wybrać? Pracę na um.zlecenie za większe pieniądze, bez 100% gwarancji przedłużenia umowy; czy Umowę o pracę ale za mniejsze pieniądze z perspektywą pracy 2 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownica
prosze doradźcie mi, jestem młoda i nie znam przepisów dokładnie nie wiem co wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umowe zlecenie, a w miedzy czasie szukaj czegos innego, za dobra kase i z perspektywa dluzszej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkkkkkkk
umowa zlecenie wynagrodzenie za godzinę czy od prowizji? bo przy zleceniu często jest tak że możesz zarobić 5 tysięcy a możesz zarobić 20 zł. Umowa zlecenie jest na pewno mniej bezpieczna. Jak masz rodzinę na utrzymaniu, kredyty i zależy ci na stabilizacji zatrudnienia to wybierz umowę o pracę. chyba że jest duża różnica w zarobkach. przy różniecy 100 zł nawet nie myśl o zleceniu tylko bierz umowę o pracę. Przy umowie o pracę masz więcej praw - np. prawo do okresu wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdmmmg
tylko umowa o prace , duza kasa moze sie skonczyc w jeden dzien a um. o prace jest bezpieczniejsza i daje perspektywe ze w przyszlosci bedzie podwyzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decyzja należy do Ciebie , umowa zlecenie jak i umowa o pracę rodzą obowiązek odprowadzania składek na Twoją przyszłą emeryturę -tylko z umowy zlecenie nie masz odprowadzonych składek na chorobowe , jeśli zachorujesz pozostajesz bez świadczenia , natomiast umowa o pracę za mniejsze pieniądze ale masz wszelkie prawa pracownicze ( urlop nabywasz proporcjonalnie po pełnym przepracowanym miesiącu , jeśli po dwóch latach czy po roku pozostaniesz bez pracy masz prawo do zasiłku dla bezrobotnych pod warunkiem , że Twoja pensja będzie co najmniej w wysokości najniższego wynagrodzenia ( 1276 zł.) Uważam , że umowa o pracę jest korzystniejsza z punktu widzenia zabezpieczenia siebie na przyszłość , jeśli zależy Ci na większych pieniądzach na dziś - musisz wybrać. Pozdrawiam:):)🖐️ Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownica
Bardzo dziękuję Wam za rady. Różnica jest niewielka - 200zł, także wybiorę umowę o pracę i postaram się dobrze pracować, by szybko dostać podwyżkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo dobra
decyzja . do emerytury liczy sie tylko umowa o prace a te 200 zł niewarte jest niepewnosci. jak ktos ci daje umowe o prace to znaczy że zakłada iż potem jak sie sprawdzisz - da ci na stałe lub przedłuzy o kolejny np. rok dla mnie zlecenie musialoby byc co najmniej o 600 zł lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×