Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eliszkaa

urlop po macierzyńskim - pytanie

Polecane posty

Gość eliszkaa

Witam, jak to jest, czy jak biorę po macierzyńskim zaległy urlop wypoczynkowy to muszę wziąść odrazu całość? Zostawiłam sobie parę dni a mojej szefowej to się nie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa kotki dwaaa
urlop należy wykorzystać w danym roku, w którym Ci przysługuje. Jeśli nie wykorzystałaś go w tym roku i poszłaś na macierzyński to powinnaś go wykorzystać jak najprędzej w całości bo to jest stary urlop a ty już nabyłaś prawo do nowego więc masz stary 26 dni i nowy 26 dni ( symuluję) Przepis mówi, że stary urlop można wykorzystać w nowym roku ale do 31.03 roku następnego. Więc nie dziw się że szefowa ma obiekcje bo chce być w porządku z przepisami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliszkaa
chyba żle napisałam że zaległy bo to jest urlop przysługujący mi w tym roku, czyli mam prawo go wykorzystać do końca tego roku, czy tak? chodzi mi o to, że jak mi każe wybrać od razu cały urlop to co m am powiedzieć? chcę sobie zostaić zaledwie 3 dni przecież do końca roku jeszcze trochę czasu zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa kotki dwaaa
Nie znam szczegółow kiedy poszłaś na macierzyński. Zakładając że w tym roku wróciłaś już z macierzyńskiego to urlop tegoroczny masz prawo wykorzystać do 31 marca 2010 roku. Więc szefowa nie może cię zmusić abyć wykorzystała go od razu w całości. Masz czas do końca marca!!! A jeśli od początku roku 2009 jestes na macierzyńskim i masz jeszcze stary urlop z roku 2008 np 10 dni to musisz go wykorzystać w całości jak najszybciej po macierzyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliszkaa
bardzo dziękuję za informację, czyli mogę urlop wykorzystać do marca 2010r ( w pierwszym poście źle napisałam bo użyłam słowa "zaległy") a jeszcze jedno, w firmie której pracuję zmuszają nas do tego aby urlop należny każdego roku miał byc wykorzystany do końca tego właśnie roku, czy to jest zgodne z prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa kotki dwaaa
kodeks pracy reguluje tę kwestię. Art. 168. (120) Urlopu niewykorzystanego w terminie ustalonym zgodnie z art. 163 należy pracownikowi udzielić najpóźniej do końca pierwszego kwartału następnego roku kalendarzowego; nie dotyczy to części urlopu udzielanego zgodnie z art. 1672.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×