Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martucha-zoluucha

Dziewczyny,Co wolicie mieszkać w domku czy w bloku.??

Polecane posty

Gość martucha-zoluucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w domku
ale tylko o tym marze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja całe życie mieszkam w bloku
i nie wyobrażam sobie życia w domku... W bloku jest wygodniej, o nic nie trzeba się martwić, wystarczy płacić czynsz, a śmieci wywiezione, chodniki odśnieżone, instalacje sprawdzane regularnie. Jedeny minus to sąsiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja się też wypowiem - pytanie ogólnie uważam za idiotyczne, nie wiem jakim trzeba być kretynem żeby wybrać mieszkanie w bloku zamiast w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ee tam
no to i ja sie wypowiem :D nie wiem jakim trzeba byc kretynem, zeby mierzyc innych swoja miara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Komus kto cale zycie mieszkal w bloku trödno bedzie zrozumiec , jaka to frajda mieszkac we wlasnym domu, ja najpiekniejsze mieszkanie oddam za malenki domek z podwörkiem i ogrödkiem.Tego sie nie da opisac jak bardzo kocha sie taki dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno jest to kwestia przyzwyczajenia, ale takze stylu zycia. jak np. ktos prowadzi zycie rodzinne, ma dzieci, moze tez zwierzeta, to tylko i wylacznie dom, bo inaczej to zwykla meczarnia. ale jak ktos mieszka sam, albo we dwojke, to dom staje sie jakby za duzy, tyle sprzatania, ogrzewania, meblowania, naprawiania ... ja najbardziej chcialabym mieszkac ani nie w domu, ani bloku, ale w jakiejs fajnej stylowej kamienicy, w fajnym miescie pelnym dobrze zaopatrzonych sklepow, straganow, restauracji, no i z duza doza rozrywki/kultury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja całe życie
mieszkałam w domu - od 2 lat mieszkam w bloku - jest SUPER! Nic mnie nie obchodzi - typu remonty dachu, odśnieżanie, ogrzewanie itp. i w dodatku jestem w końcu wśród ludzi, którzy są tu naprawdę bardzo fajni. Mało tego - poznałam tutaj faceta, znajomość zapowiada się na resztę życia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oniaaaaaaaaa
A ja mam niedługo przeprowadzic sie do domu i boje sie tego jak cholera.W bloku mam przez okres grzewczy ,przez 24 h ciepło w s\domu trzeba bedzie palic w centralnym.Bedziemy miecv takze CO na gaz,ale wiadomo,ze gaz bedzie uzywany tyulko wtedy gdy nie bedzie czasu palic weglem,no i na gaz to wieksze koszty.MIeszkajac w bloku,gdzie gaz uzywam tylko do podgrzewania wody ciepłej(junkers)i gotowania(kuchenka gazowa z elektrycznbym piekarnikiem)płace na 2 m-ce i 3 osoby ponad 190 zł,to w domu,przy ogrzewaniu gazem bedziemy płacic o wiel;e wiecej i wtedy trzeba bedzie wiecej w CO weglem palic i wtedy nie bede miała tak ciepło jak w bloku :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to indywidualna sprawa...ja cale zycie gniazdzilam sie z rodzicami w malenkim mieszkanku..po wyprowadzce z rodzinnego domu wynajmowalam coraz to wieksze i bardziej przestronne mieszkania...Obecny cel -->wlasny dom (najlepiej na wsi)narazie to bardzo odlegle plany ale uparcie bede przystawala na swoim.Ale jak mowie..gdzie komu wygodniej.Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Co kto lubi, nie wiem, co to ma wspólnego z kretyństwem lub nie-kretyństwem. Ja np.całe życie mieszkam w mieszkaniu w bloku i zamierzam przy tym pozostać. Na pewno domek ma wiele zalet, których nie ma mieszkanie, nie będę się spierać. Własny ogród, "rozbieg" dla wzroku, większa powierzchnia to wspaniałe sprawy. Z drugiej strony wydaje mi się, że mieszkanie to mniej obowiązków - płacę czynsz i rachunki i wszystko mam zrobione. I powierzchni do sprzątania mniej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama jedna w domku
i nie zamieniłabym go na mieszkanie w bloku. Koszty utrzymania wcale nie są dużo większe niż w bloku. W każdym razie jestem w stanie utrzymać mały dom ze swojej pensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Jedno i drugie ma zalety a raczej plusy, z którymi warto się liczyć lub choćby brać pod uwagę. Fajnie jest usiąść w ogródku wypić kawkę, mieć dużo miejsca /sypialnie, jadalnia, duża kuchnia, piwnica/. Ale są też plusy mieszkania w bloku, które docenia się mając dzieci trochę starsze. Szkoła obok domu, zajęcia dodatkowe np. języki w zasięgu ręki nie trzeba wozić dzieci, podwórko na którym dzieciaki szaleją z kolegami. Jest też duży plus czyli komunikacja miejska/metro, tramwaje/ która oszczędza czas i pieniądze/ nie są potrzebne dwa samochody/. Myślę, że wszystko zależy od miejsca w którym jest mieszkanie i dom, sytuacji materialnej i wieku bo im człowiek starszy a dzieci bardziej samodzielne tym częściej myśli się, że fajnie by było mieć swój domek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glowa_pelna_marzen
Marzy mi się mieszkanie w domku pod miastem... Małym przytulnym drewnianym domku z kominkiem... Ale widzę, że nie jestem osamotniona w moich marzeniach :) heh, mogłabym jedynie zamienić te moje sielskie marzenia na coś takiego: http://luksusik.notlong.com :) chociaż chyba i tak wolałabym sprzedać ten apartament kupić sobie ten mały domek i żyć za resztę kasy beztrosko, z dnia na dzień... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×