Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ilma

Oszczedzanie, tanie obiady, sposob na... !ZAPRASZAM!

Polecane posty

Chcialabym przedstawic moje sposoby na oszczedzanie. Mysle jednak, ze dla mojej rodziny jest to raczej styl zycia niz dreczacy przyms. Warto zastanowic sie czego tak na prawde potrzebujemy i co sprawia nam przyjemnosc. Rzucanie papierosow, ktore bylo odwlekane w czasie okazalo sie nie tak straszne - mysle, ze z innymi przyzwyczajeniami jest podobnie. Zapraszam do dyskusji, a zlosliwymi pomaranczkami prosze sie nie przejmowac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- na zakupy jezdzimy niedlugo po posilku (najedzeni), - lista zakupow sporzadzona jest o przyblizony jadlospis tygodniowy (zdaza sie cos przeoczyc - nie ma jednak problemu z zakupem potrzebnego produktu w tygodniu), - segregujemy papier, plastik, szklo itp. (mieszkamy w Niemczech), - oddajemy butelki plastikowe i puszki w sklepie, - kosmetyki kupuje w sklepie w ktorym jest wiekszy wybor, staram sie tez na promocjach, - uzywam tylko duzych opakowan z proszkiem do prania, - stosuje do plukania sprawdzony plyn kupiony zazwyczaj na promocji, - uzywamy malo soli - cenimy sobie naturalny smak potraw, - uzywamy takze malo cukru, jesli juz - to bialy (raczej bialy piasek a nie krysztal...) zastepujemy trzcinowym lub miodem, - ewentualny zakup wiekszego sprzetu jest dobrze przemyslany, cena porownywana jest w roznych sklepach i na ebay, - niepotrzebne ksiazki, czasopismy, plyty, gry, filmy - sprzedaje na ebay, - do czyszczenia lazienki i kuchni uzywam roztworu wody i octu (sto razy lepiej radzi sobie on z tlustym piekarnikiem niz niejeden srodek chemiczny), - do mycia podlogi takze uzywam wody z octem, dodaje jednak jakis "zapachowy" dodatek, - kupujac ciuchy korzystam z posezonowych obnizek - pozwala to zaoszczedzic na jednym ciuchu minimum 10 €, - przestalismy palic regularnie (akturalnie palimy paczke na dwa miesiace!!!) - nie pijemy "nalogowo" napojow typu Pepsi, na miescie jemy bardzo rzadko, wyeliminowalismy prawie do zera chipsy (zastepujemy je pieczonymi ziemniakami lub tzatzyki z chrupiacym dodatkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanowy krem
Autorko, jedna tylko uwaga... To, że jest napisane PROMOCJA to nie musi się to wiązać z promocją cenową... może to być ot tak sobie promowanie towaru po takiej samej cenie jak wcześniej ale z przykuwającym 'magicznym' napisem 'promocja'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasopismy haha
"Złośliwa pomarańczka" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sposobów na oszczędzanie warto też dodać zakupy w sieci... Wbrew pozorom nie jest to już takie niepewne i ryzykowne jak kiedyś, trzeba tylko wiedzieć gdzie kupować. A atrakcyjnych ofert jest naprawdę sporo. Choćby kupno dużo tańszych od oryginalnych zamienników z tuszem do drukarki. Ja kupuję w sklepie doktortusz, wychodzi dużo taniej niż gdziekolwiek indziej. No, ale to tylko jeden z patentów. Wiele sklepów ma opcję darmowej przesyłki przy zakupie powyżej jakiejś kwoty, zawsze można złożyć grupowe zamówienie z koleżankami. O wszędobylskich promocjach to nawet nie mówię, ale i te należy weryfikować, bo można się naciąć. Mam nadzieję, że topik się rozwinie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zakupow w sieci to zgadzam sie z przedmowczynia..powiem ,ze bylam bardzo uprzedzona na poczatku..nie mialam ochoty zostawiac moich numerow kont i katr "wiszacych"gdzies tam w sieci..Natomiast-racja..jesli znajdziemy dobry zaufany sklep internetowy mozna "zlapac"niezla okazje.Przekonalam sie o tym juz parokrotnie i pozwolilo mi to zaoszczedzic znaczna sume pieniedzy.Kolejna sprawa sa przetwory na zime...Nigdy nie mialam ochoty sie w to bawic ,oststnio jednak sprawia mi to wiele przyjemnosci ,zdrowsza bardziej opalacalna opcja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja też robie przetwory na zimę. Ostatnio siedziałam w sałatce z buraków. Kuchania cała w czerwieni, ale było warto. Sałatka z buraczków, cebuli i papryki zawekowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xzfxzcfsz
Wreszcie jakiś sensowny temat a nie kolejny z typu Facet mnie rzucił bo miałam wszy łonowe na nosie". Czekam na te na propoyzcje tanich dobrych i ZDROWyCH potraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdarza mi się tak, że np kupuję dużą ilość warzyw, które po pewnym czasie tracą jędrność i zaczynają sie psuć. Zawsze wtedy robię rybę po grecku, wysmażam warzywa i jest pycha:) Z zeschniętej bułki można zrobić grzanki na 2 sposoby: albo posmarować masłem i dać do piekarnika - chrupiące - świetnie nadają się do zupy cebulowej lub kremu z zielonego groszku czy pieczarek) lub namoczyć w jajku i usmażyć na patelni mniam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie a ja dzisiaj robie pyzy pierwszy raz w zyciu...takie prawilne domowe...ciekawa jestem jak wyjda...moja mama jest specem od pyz...zawsze robi takie wielgachne z dobrym sojowo miesnym nadzieniem...ja robie z kapusta i grzybami...choc nie mam suszonych zastapie pieczarkami...mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemniaki z piekarnika. - dowolna ilosc ziemniakow obrac, pokroic na cwiartki (lub mniejsze kawalki), wsypac do miski, skropic oliwa, sosem sojowym oraz przyprwami (oregano, bazylia, pieprzy, czosnek i tak dalej). Zapiec w piekarniku (okolo 40-50 minut w 200 stopniach). Tosty z pikeranika a`la Pizza - chleb tostowy posmarowac maslem, dodac pokrojone w plasterki pieczarki, pomidory, papryke jak i cebule skrojone w kostke oraz salami. Kanapki przykryc plasterkami sera. Posypac przyprawa do pizzy. Zapiec w pikeraniku w temperaturze 200 stopni okolo 15 minut. Ciaso na pierogi uniwersalne (przepis znaleziny w Internecie , jest rewelacyjny poniewaz ciasto nie przykleja sie do stolnicy) 3 szklanki maki 1 lyzka masla 1/2 lyzki soli 1 szklanka wrzacej wody Skladniki polaczyc ze soba, wymieszac drewniana lyzka (ze wzgledu na wode), po ostudzeniu wyrobic dlonmi. nadzienie: - pierogi ruskie Ugotowac ziemniaki. Przecisnac przez praske. Dodac przysmazona cebule oraz okolo 0,5 kg sera bialego (twarozku), przyprawic. - pierogi z kapusta i grzybami Kapuste kiszona ugotowac. Pieczarki przysmazyc na maselku (ja dodaje jeszcze cebulke). Skladniki wymieszac i doprawic. Obiad z brukselka (danie robione z resztek) pieczarki cebula pomidor brukselka dowolna kasza Cebule pokoric w kostke, przesmazyc na oliwie. Dodac pokrojone w kostke pieczarki. Po okolo 5 minutach dodac pokrojone w kostke pomidory. Brukselke ugotowac na parze. Dodac do warzyw. Przesmazyc i podawac z kasza. Inny obiad z resztek. kapusta kiszona wedlina (salami, szynka lub inna) cebula lub czosnek Kapuste ugotowac i odcedzic. W garnku roztopic maslo, dodac cebule/czosnek, zeszkilc. Dodac wedline. Po okolo 5 minutach kapuste. Wszystko dusic okolo 30-40 minut, dodajac lisc laurowy, ziele angielskie, pieprz, sos sojowy. Lazanki Biala kapuste pokroic w niewielkie kawalki. Ugotowac. Wedline (salami, szynka) lub boczek, slonine - przysmazyc. Polaczyc skladniki w garnku. Dusic 30-40 minut z dodatkiem listka laurowego i kilku ziarenek ziela angielskiego. Dodac ugotowany makaron. Przesmazyc okolo 5 minut. Doprawic. Bulion z lanymi kluskami. - 3kostki rosolowe (wiem, wiem niezdrowe) - 2 cebule pokrojone w cwiartki - lisc laurowy, ziele angielskie W gotujacej wodzie rozpuscic kostki, dodac cebule i przyprawy. Gotowac na "duzym ogniu" okolo 8-10 minut. Uzupelnic wode w razie potrzeby (jesli duzo wypraowalo). Gotowac 15 minutna na "malym ogniu". W kubku polaczyc jedno jajko z 2-3lyzkami maki. Energicznie wymieszac. Przelac bulion przez sitko. Ceule i przyprawy wyrzucic. Na gotujacy sie wywar dodac cisto, tak by powstaly lane kluski. Na bulionie mozna zrobic takze zupe pomidorowa lub warzywna. Spaghetti - mieso mielone - cebula - przecier pomidorowy, swiezy pomidor lub z puszki - pieczarki Mieso mielone przesmazyc na oliwie. Dodac cebule. Po okolo 5 minutach pieczarki, a nastepnie pomidory. Dusic wszytsko okolo 15-20 minut. Przyprawic bazylia, oregano, tymianiem, czosnkiem... Podawac z dowolnym makaronem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas gotowania stosuje oliwe, gdyz jest duzo bardziej wydajniejsza. Do gotowania na parze uzywam grnka z okolo 1,5litrwa wody oraz sitka metalowego, do ktorego wsypuje warzywa lub mieso. Calosc "uszczelniam" pokrywka. - nie widze sensu kupowania specjalnego urzadzenia :-) Milego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×