Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość E.S.

Storczyk-pomocy!!!

Polecane posty

Gość E.S.

witam, wiem ze powstalo wiele tematow nt storczykow, przejrzalam wszystkie ale nie znalazlam tam odpowiedzi na moje pytanie.. przejrzalam takze wiele stron www poswieconym uprawie ale tam tez nic nie znalazlam, otoz miesiac temu dostalam pieknego storczyka, kwitl i mial sie dobrze podlalam go od tamtej pory ze 2 razy wg zasad ale niestety juz trzeci lisc mi zolknie pozatym pedy powysychaly i nie wiem o co chodzi??!!! dodam ze kwiaty stoja na parapecie, nie maja doczynienia z ostrym sloncem wiec to nie poparzenie, ogolnie w domu mam wilgotne powietrze wiec to sprzyja storczykom.. ponizej wkleje zdjecia zebycscie dokladnie zobaczyli jak to wyglada: http://img94.imageshack.us/i/p1060530.jpg/ http://img263.imageshack.us/i/p1060531.jpg/ http://img94.imageshack.us/i/p1060532.jpg/ http://img18.imageshack.us/i/p1060533l.jpg/ mam jeszcze kilka innych pytan, jaki to gatunek storczyka, co to jest dokladnie stozek wzrostu i co oznacza ze plastikowa doniczka jest zaparowana??? z gory bardzo dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moi zdaniem to
za rzadko podlewany - mi poleciła babka w kwiaciarni wstawiać mojego raz w tygodniu na 30 min do miski z wodą. Zła doniczka - storczyk powinien mieć przeźroczystą aby do korzeni światło dochodziło (to jest pasożyt) Czy łodyżka nie jest złamana - bo jakaś dziwna jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem to
tzn osłonka jest zła - niech stoi w samej doniczce przeźroczystej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeh
musisz też liscie raczyc wodą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczka z dziada
powinnas je podlewac raz w tygodniu, a poza tym stosować odżywke do storczyków, polecam firmy navomix-sama używam i mi pięknie kwitnie przez kilka miesiecy i nic mi nie żółkinie...powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.S.
lodyga nie jest zlamana poprostu tak rosnie.. dziek za odpowiedzi mi tez sie wydawalo ze uschly bo mala za malo wody ale balam sie je przelac, no i nie mam odzywki do storczykow wiec musze ja koniecznie kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem to
może łodyka jest za bardzo wykrzywiona - spróbuj ją inaczej podpiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.S.
wlasnie probowalam i nie udalo mi sie, poprostu ona tak krzywo rosnie, pozatym wlozylam wlasnie kwiata do kapieli wodnej i rzeczywiscie w porownaniu do drugiego, ktorego wczoraj podlalam bo mial juz srebrzyste pedy, ten byl bardzo lekki wrecz wyjelam go z plastikowej doniczki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam wiele storczyków
Podlewasz tylko kiedy są srebrne korzenie albo widzisz, że kora jest sucha - u mnie czasem to raz w miesiącu. Odżywka nie za często, ja używam zwykłej do kwiatów kwitnących. Nie podlewaj tylko zanurz w wodzie doniczkę tak, by była cała przykryta wodą, czekaj aż kora nasiąknie, może to nawet byc ponad godzinę. możesz plastikową doniczkę włożyć do osłonki, byleby nie była ciasna i dopasowana - najlepiej luźna. Storczyki najlepiej rosna na wschodnim parapecie, ale powiem, ze sa domy gdzie wogóle kwiaty słabo rosną, o przyczynach można wiele. Np. u mojej mamy storczyki ginęły, mimo ze je pielęgnowałam tak jak u siebie a wszystkie zabiedzone sztuki u mnie ozywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika1234
są teraz takie specjalne doniczki do stroczykow w kazdej kwiaciarni znajdiesz ja kupilam w castoramie wiec mysle ze to popolarna doniczka. Jest przezroczysta w roznych kolorach wlewasz do niej wode i wstawiasz storczyka on sobie bierze wode ile chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Ja mam w swojej kolekcji juz 6, trzymam je w oslonkach, podlewam jak mi sie przypomni a jeden kwitnie mi juz prawie rok, fakt ze na lodyzce zostaly mu juz tylko 3 kwiaty, ale juz wypuszcza nowy ped kwiatowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do storczykow to przesadzilam swojego,tylko ta ziemia do storczykow wydaje mi sie dziwna (niby specjalna do nich) ma malo kory,wiecej kamieni ,moj rosnie ale w lisciach ,czekam az zakwitnie. Poczytalam o oslonce ja trzymam w nieprześwitującej ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też w nieprześwitującej
I kwitną, sa ładne zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiamała*****
jeszcze 3 dni temu wszystko było ok. dzisiaj patrzę a na jednym z liści jest zgniata plamka na ok. 1 cm. średnicy a drugi z liści zrobił się żółty co robić bo to mój już 5 storczyk wcześniejsze 4 mi zdechły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.S.
no i dzis wypadly te dwa uschniete liscie.. chcialam wyjac doniczke z oslonki zeby zobaczyc co sie dzieje z korzeniami i wyjelam sama ziemie, niektore pedy-korzenie sa uschniete a niektore zielone, wydaje mi sie ze kwiat jest przesuszony ale boje sie go przelac.. jedna strona doniczki jest zaparowana wiec wydawaloby sie ze ma wilgotno ale jest lekki jak piorko i wyjmuje go z doniczki, co robic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×