Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość efefefefe5

Do czego podawac szpinak duszony?

Polecane posty

Gość efefefefe5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rzygowin alkoholika
smak podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsmażony z czosnkiem, i wymieszany z jajkiem surowym, lub mąką oraz białym serem jako nadzienie naleśników lub pyszny sos do makaronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzygowiny czy szpinak
bo nie zrozumiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie tak
mieszam z serem feta i czosnkiem , a nastepnie robie z tego nadzienie do roladek z piersi kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zulka1234
mam świetny przepis na szpinak w indyjskim stylu. czosnek i cebulke pokrojoną w koskę smażę na oleju aż bedzie brązowa, następnie dodaje 2-3 pomidory bez skórki (mogą być z puszki) i dajej smażę, aż sie rozpadną. Potem najwazniejsza rzecz - przyprawy: sól, pieprz, chilli, garam masala (może być inna indyjska przyprawa np. bombay masala), ilość wedle uznania. Następni edodaję paczkę mrożonego szpinaku rozdrobnionego i pocięte w cieniutkie plasterki surowe ziemniaki. Dodaję ok pół szklanki wody i duszę pod przykryciem ok godzinę, aż ziemniaki zmiękną. Mozna jeść z pieczywej indyjskim (np. puri) i do tego sosik z jogurtu naturalnego. Pycha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama juz sprawdzalam
no nie wiem, co bedzie z tego szpinaku po godzinnym duszeniu... poza tym jesli ziemniaki pokroi sie w bardzo cienkie plasterki, tak jak mowisz to powinny byc gotowe w kilka minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zulka1234
no może godzine przesadziłam ale 45-50 min na pewno, ziemniaki mają się rozpadać, i wszystko ma miec konsystencję papki, wiec potrzeba czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jako nadzienie do tarty-można szpinak pomieszać ze śmietaną i jajkami lub podawać solo. Pozycją obowiązkową jest ser - koniecznie parmezan (chociaż jadłam też taką tartę z mozarellą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
dużo czosnku (3 ząbki) podduszonego na maśle + szpinak+ sól, pieprz. Dusić ok. 15 minut (tak żeby liście nie były ciapą), dodać śmietanę i podawać z makaronem tagiatelle. Boskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×