Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Euretika

co można wyczarować z kaszy jaglanej?

Polecane posty

Gość Euretika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można wyczarować
gołąbki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gołąbki podobno bardzo dobre są :) Słyszałam jeszcze o kotletach w sosie grzybowym i krokietach z kaszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam wszystkie kasze (dzisiejszy obiad to właśnie kasza jęczmienna plus pieczeń z łopatki wieprzowej plus kapusta kiszona) ale jaglanej przełknąc nie mogę. Nie wiem czemu. Normalnie odpycha mnie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwiiioolllaaa
pyzy z miesem w sosie grzybowym nadziewanym kurkami i posypane koperkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wwwiiioolllaaa, do tych pyz dodajesz kaszę jaglaną? Czy tylko podzieliłaś się z nami swoim dzisiejszym menu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro pyzy na obiad
to kasza nie jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza jaglana jest zdrowa
"wypiec" na gęsto i do gulaszu albo posmarować dżemem albo polać rozdrobnionymi owocami. Można jej uzyc do gołabków - wtedy dodać grzyby i podsmażoną cebulę, mozna ugotowac na mleku jako zupe mleczną albo jako nadzienie do takich kotletów ziemniaczanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, że jest bardzo zdrowa i właśnie dlatego zakupiłam i parę razy gotowałam. Niestety, nie dałam rady, okropna w smaku. Wszystkie pozostałe (jęczmienna, gryczana, pęczak, mamma, kukurydziana) UWIELBIAM. Zastanawiam się, czemu tej jaglanej nie znoszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochane kobietki
Podawajcie od razu konkretne przepisy... Np. Na te kotleciki ziemniaczane z kaszą jaglaną, na krokiety z kaszy jaglanej... Sama chętnie się dowiem jakie cuda można z tej kaszy zrobić. Zawsze warto urozmaicić naszą kuchnię :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czasem robie pulpety z kaszami: do mielonego miesa dodaje ugotowana kasze (gryczna, jeczmienna, etc) gotuje jak nomalne pulpety w sosie pomidorowym lub smietanowym, takie 2 w jednym :), do tego jakies jarzyny i obiad gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza jaglana jest zdrowa
Kaszę jaglaną przed gotowaniem należy przelać dość ciepłą wodą albo wręcz zalać goorącą, prawie wrzącą wodą, zlać "śmieci" i odcedzić kaszę. Dopiero wtedy gotować tak jak kasze, na gęsto - wrzucajac do wrzątku, lekko osolonego. Trzymać na wolnym ogniu albo włożyc pod przyktyciem do goracego piekarnika. Kotlety ziemniaczane - kiedy zostaja mi ziemniaki z obiadu, potłuczone albo przeciśnięte przez praskę, dodaję troszkę maki pszennej i jajko (można drobno pokrojoną cebulkę jeśli nie bedą nadziewane). Mąki dać tylko tyle, żeby zlepiło się z tego ciasto. Formować płaskie kotlety i smażyć na głębszym tłuszczu, podawac z sosem, z kiszoną kapusta wg uznania. Nadzienie - do kaszy jaglanej na gęsto, dodać zeszkolną cebulkę i gotowane suszone grzyby albo podsmażone pieczarki. Nadziewać jak pączki, formować płaskie kotlety i smażyć na głębokim tłuszczu. Można zrobić też farsz do pierogów pół na pół z białym serem i cebulką zeszkloną, robić jak klasyczne pierogi ruskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gotuje kasze jaglaną na mleku - jedyne danie mleczne jakie jada mój mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaha
Ja robię placki z kaszy jaglanej z sosem grzybowym. Dzięki grzybom jej smak znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka jaglanki
uroda kaszy jaglanej polega na tym, że jest w pewnym sensie "smakowo neutralna" ale nie jak tofu! w kuchni pełni rolę podobną do ryżu tzn. można ją przygotować na słodko i na słono, na ciepło i na zimno. Można z powodzeniem zastąpić nią ryż. Krupnik, rosół, czy pomidorowa z jaglanką jest tak samo smaczna. Tylko fantazja nas ogranicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaglana jest o niebo lepsza od
ryżu :-) i zdrowsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaszolubiąca pani
Racuszki z kaszy jaglanej to wspaniały deser!!!!:):) 1 szklanka kaszy jaglasnej,dobrze wypłukanej na sitku i ugotowanej do miękkości)w 2 szklankach wody. 3-4 łyżki mąki 2 jajka 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia 1/2 szklanki mielonych orzechów włoskich 3 łyżki cukru(najlepszy brązowy) 1 łyżeczka cukru waniliowego. Wszystkie składniki dobrze wymieszać z ostudzoną kaszą,formowź małe placuszki i smazyć na oleju lub klarowanym maśle,podawać można z konfiturami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×