Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marzyciel_Niepoprawany

Mieszkanie idealne

Polecane posty

Gość Marzyciel_Niepoprawany

Pewnie zdarzyło się Wam zastanawiać nad swoim miejscem zamieszkania. Na pewno - każdy ma jakieś plany i marzenia... A Czy myślałyście o tym zupełnie puszczając wodze fantazji i zapominając o finansach? Gdyby kasa nie była najmniejszym problemem (np. po wygraniu rekorowej sumy 125 mln euro we włoskiej loterii) to co byście zrobili? budowa własnego domu pod miastem? apartament w centrum, a może sielska chatka gdzieś daleko w górach, albo nad jeziorem...? Ja postawiłbym na jakieś ciekawe mieszkanie w mieście (najlepiej w centrum): http://sk9.pl/57eddc a dodatkowo właśnie chatkę z drewnianych bali do któej można by było raz na czas uciec i zaszyć się przed światem... Nie mógłbym się zdecydować czy miały to być góry (budzić się z widokiem na tatry - wspaniałe:)) a może na Mazurach i mieć małą prywatną keję z łódeczką... Ahhhh rozmarzyłem się, czas wracać do pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedługo już
Planowałam założyć podobny wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzyciel_Niepoprawny
to może podziel się swoją wizją...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to raczej myślę o dużej posiadłości z dala od ludzi, kilkadziesiąt hektarów, las, łąki, pastwiska, a co do domu? tez duży, ekologiczny, wygodny, do tego stajnia na jakieś 30 klaczy hodowlanych i przychówek, dom dla pracownikow, dom dla gości i dla ogrodnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja napiszę ,że chciałbym taka chatkę http://ewa777.blox.pl/resource/dom_z_kwiatkami_rozj..jpg_zmniejsz.jpg z tyłu chaty miały być widok na ośnieżone góry i łąkę wielką pełna stokrotek ,mleczy ,koniczyny i wąska ścieżka prowadząca w góry a z przodu chaty widok na morze z plażą piaszczysto- kamienną i taka skarpa na której rosło by drzewo sosna wydmowa ,taka fajna pokręcona z jednym wystającym konarem a na nim huśtawka drewniana na linie :D I tak by sobie przyjeżdżała na urlop ,weekendy itp tak odchamić się ,mieć odskocznię od codzienności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lechu lechu jak sie masz
dla mnie to takie bez kredytu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa82
Choćby ciasne, ale własne i jak wyżej ktoś napisał - najważniejsze bez kredytu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Chatkę z prawdziwych,grubych bali drewnianych mam nad pięknym jeziorem,dom mam w mieście - to teraz tylko apartament nad morzem najchętniej w Swinoujściu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z Marnego Wzgórza
drewniane domki pasują mi do kraojobrazu alp..tyrolu bawarii:) Zielone wzgórza, niebieskie niebo, polany i my w domku:) z drewna:) Ważne KTO w domu mieszka. Jeśli kochający się ludzie, wszystko staje się piękniejsze:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prunia secca
oglądacie nowy serial biedni milionerzy? wczoraj był pierwszy odcinek , mąż spał z żoną pierwszy raz w jednym łóżku po tym jak zbankrutowali i zamieszkali u swojego szofera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potentat
Ja też najchętniej chatka gdzieś na uboczu, beż ludzi - dużo terenu, lasek, może jakiś konik ;) Ale jak joela apartament nad morzem też chętnie bym przyjął :) Nie obraziłbym się gdyby jednak nie było to Świnoujście-ważne żebym mógł podziwiać morze z okien popijając herbatkę. Jakby ktoś miał na zbyciu coś takiego: http://nadmorzem.notlong.com to ja chętnie. Dojadę i obejmę w ciągu 12 h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Potentat -a może być Pustkowie ? To chyba ostatnie prawie dzikie miejsce na zachodzie wybrzeża.A piszę o Swinoujściu bo w tym roku byłam w sierpniu na absolutnie pustej plaży w okolicy tego miasta.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze ale załóżmy, że mamy już mieszkanie idealne( lub bliskie ideału) i co teraz? Trzeba jakoś zabezpieczyć swój dobytek - tak myślę, chociaż . Ostatnio zapoznałam się z ofertą delta.poznan.pl. Muszę przyznać, ze robi wrażenie. Zastanawiam się nad zainstalowaniem alarmu. Mieszkanie idealne to te zabezpieczone. Zgadzacie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potentat
ehhh pusta plaża a tam domek/apartament/cokolwiek z oknami w sypialni zwróconymi w kierunku morza - marzenie! Pustkowie jak najbardziej :) juz słyszę te rozmowy: - gdzie mieszkasz? -w Pustkowie. -gdzie? -no w Pustkowie. -a tak serio ? :) Podoba mi się ta idea. Joela, może się złożymy? ja mam jakieś 4 dychy w kieszeni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za 125 mln euro to mogłabym mieć to wszystko co wymieniasz i jeszcze helikopter aby się wygodnie przemieszczać. A za mniejszą kasę,drewniany domek nad jeziorem.Z dużym ogrodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bym miala tyle kasy, to moglabym w ogole nie miec domu, tylko caly czas podrozowac :D a w ogole, to chcialabym miec ladne, nie duze, ale stylowe mieszkanie w jakiejsc starej kamienicy, w jakims fajnym miescie gdzie mozna wyjsc tylko z domu i juz sa kafejki, sklepy (tu mi chodzi glownie o zywnosciowe), teatry ...i jest tego roznorodnosc, by sie nie znudzilo. a klimaty wsiejsko/czarodziejskie tez uwielbiam, ale nie potrafilambym prowadzic domostwa z ogrodkiem, po prostu nie mam tego we krwi, takie miejsca to na urlopik. a dugiej strony to mysle sobie, ze takie mieszkanie w intensywnie zyjacym miescie mogloby byc meczoce i wyczerpujace emocjonalnie ... ale na razie jestem chyba na etapie ladnego mieszkania w stylowej kamienicy, gdzie bylyby wygodne mebel, dobrze wyposazona funkcjonalne kuchnia, przestrzen do zapraszania znajomych (ktorzy przez przypadek mieszkaliby w tym samym miescie :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konczito,a od czego byłby młody,przystojny ogrodnik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Potentat-ponieważ mam stówkę to znaczy mam większość udziału w tym interesie :-) Nie słyszę sprzeciwu więc zaczynamy.Pustkowie -działka w sosnowym lasku na wzgórzu tuż za wydmą( widziałam takie realnie).Wybierzemy projekt domku Z piętra musi być wyjście na taras oczywiście z widokiem na morze.Ale w jakim stylu mam być ten domek marzeń?Ja jednak skłaniam się ku nowoczesności ,bo wiejską chałupę już mam a chce mi się odrobiny luksusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amita :D mlody przystojny ogrodnik bylby w moim przypadku chyba tylko od patrzenia sie na :o nie dla mnie juz takie uciechy, nie dla mnie 😭 swoja droga mialam kiedys faceta ogrodnika, z tym, ze byl to taki raczej ogrodnik od krajobrazu niz od warzyw czy kwiatow ;) nie wiem, ja jakos nie czuje po prostu w kosciach na czym polega mieszkanie w domu z ogrodem itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedaleko mnie
jest Pustkowo. Powaga i jest tam tak cicho że szok. Człowiek myśli że słuch stracił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim też ;) ale zawsze to lepiej popatrzeć na takiego niż na starą ogrodniczkę :) Jak szaleć to szaleć! Ja mam plan swojego wymarzonego domu,tylko tej szóstki w totolotka brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amitko :) popatrzec zawsze milo, ja rowniez jestem wrazliwa na piekno :) musialabym zyc w nieprawdzie przeczac twej wypowiedzi. ale ja mam potem jeszcze tak, ze od patrzenia przechodzi w chcenie :D dla mnie dom to by bylo jakos za duzo tego wszystkiego, bo nie mamy dzieci, a potem te pokoje wszystkie trzeba meblowac, sprzatac ... te lazienki tak samo ... nawet nie mam jakiesgos wymarzonego miejsca, korzeni, nie jestem wzyta w zadne srodowisko, moze to dlatego, ze od 20 lat prowadze tulaczo/przeprowadzkowy tryb zycia, nigdy nie mialam miejsca do zapuszczenia korzeni, korzenia mialam tylko w domu (mieszkaniu w bloku ;) ) z dziecinstwa ... jestem w sprawie mieszkania raczej minimalistka. natomiast w sensie podrozniczym to przydalaby mi sie owa szosteczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potentat
A jak duża ta działka w Pustkowiu ? upchniemy coś takiego: http://bit.ly/2UohKI trzeba przyznać, że luksus jest ;) i przestrzeń, którą lubię :) jacuzzi na tarasie z widokiem na morze, też fajnie wygląda. A jak będzie padać to partyjka w bilarda... Lubisz ? joela: wpadło mi trochę kaski i mam 130 więc teraz ja mam pakiet większościowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Poczekaj z tym pakietem do soboty-wysłałam lotka.Mieszkanie i owszem ale nie wszystko podoba mi się .Jaccuzi na tarasie jak najbardziej. A działkę kupujemy jak największą .Za jakiś czas część jej sprzedamy i będzie na wykończenie domu,bo wymagania mamy ,że ho ho a w kasie twoje 130 i moja stówa (no chyba,że mówimy o euro i to w tysiącach).zostawimy sobie ten hektar otoczony sosnami.Ja potrzebuję kawałka ziemi w słońcu,żeby posadzić tam sporą ilość lawendy.Czujesz ten zapach? trawa może być i w okół sosny targane wiatrem od morza.Zadnego p[olbruku-naturalny kamień albo ścieżki i schody wyłożone wyszlifowaną cegłą klinkierową taką poniemiecką .Widziałam -piękne to jest.Lubisz grzebać w ziemi ? bo ja grządek z kapustą i sałatą to niekoniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cube
też zawszę marzyłam o jakimś domku na odludziu, jak najdalej od cywilizacji..ale potem uświadomiłam sobie, że gdybym mieszkała w takim miejscu to i do sklepów daleko, i do kina i ogólnie do wszelako pojętych rozrywek, i znając moje szczęście to pewnie dach też zacząłby przeciekać..także nie! wybieram mieszkanie w blokowisku, gdzie słyszę jak sąsiad kicha, a za oknem szum od rana do wieczora, ale przynajmniej jak chcę coś zjeść to biorę telefon i pizza przyjeżdża po 30 min...jak widać takie mieszkanie też może mieć swoje dobre strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja papaja
A oto moje mieszkania (prawie) idealne! Obejrzyjcie i napiszcie jak wam się ono podobają: http://extcom.esoft.dk/extern/kunder/danbolig/liebhaver/index.php?m=095&s=1044678&side=flerefotos&UTMX=538201&UTMY=6176416&MapURL=http%3a%2f%2ffolia.maptoweb.dk%2fDanboligClient%2fMaps.aspx%3fStreetName%3dTytteb%e6rhaven%26HouseNo%3d4%26PostalID%3d7120%26Placename%3dVejle+%d8st%26X%3d538201%26Y%3d6176416%26directionOn%3d0%26country%3ddk&RouteURL=http%3a%2f%2ffolia.maptoweb.dk%2fDanboligClient%2fMaps.aspx%3fStreetName%3dTytteb%e6rhaven%26HouseNo%3d4%26PostalID%3d7120%26Placename%3dVejle+%d8st%26X%3d538201%26Y%3d6176416%26directionOn%3d1%26country%3ddk http://extcom.esoft.dk/extern/kunder/danbolig/liebhaver/index.php?m=095&s=1140818&side=flerefotos&UTMX=537292&UTMY=6173761&MapURL=http%3a%2f%2ffolia.maptoweb.dk%2fDanboligClient%2fMaps.aspx%3fStreetName%3dDroshoved%26HouseNo%3d8%26PostalID%3d7120%26Placename%3dVejle+%d8st%26X%3d537292%26Y%3d6173761%26directionOn%3d0%26country%3ddk&RouteURL=http%3a%2f%2ffolia.maptoweb.dk%2fDanboligClient%2fMaps.aspx%3fStreetName%3dDroshoved%26HouseNo%3d8%26PostalID%3d7120%26Placename%3dVejle+%d8st%26X%3d537292%26Y%3d6173761%26directionOn%3d1%26country%3ddk http://extcom.esoft.dk/extern/kunder/danbolig/liebhaver/index.php?m=200&s=9183&side=flerefotos&UTMX=463561&UTMY=6150787&MapURL=http%3a%2f%2ffolia.maptoweb.dk%2fDanboligClient%2fMaps.aspx%3fStreetName%3dS%f8stjernen%26HouseNo%3d10%26PostalID%3d6710%26Placename%3dEsbjerg+V%26X%3d463561%26Y%3d6150787%26directionOn%3d0%26country%3ddk&RouteURL=http%3a%2f%2ffolia.maptoweb.dk%2fDanboligClient%2fMaps.aspx%3fStreetName%3dS%f8stjernen%26HouseNo%3d10%26PostalID%3d6710%26Placename%3dEsbjerg+V%26X%3d463561%26Y%3d6150787%26directionOn%3d1%26country%3ddk ;) (Sorry za wielkie linki, ale nie moim są one dziełem.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Majapapaja-podobają mi się te domy ale u kogoś .Beton,szkło i metal to nie moje klimaty,co nie znaczy ,że u mnie tylko drewno,falbanki i firanki.Lubię jasne kolory ale nie koniecznie biel i to w połączeniu z czernią.Lata praktyki zrobiły ze mnie kobietę praktyczną.Takie wnętrza są tylko sterylne w katalogach.Wyobrażasz sobie gotowanie w takiej kuchni,gdzie będzie widać każdą plamkę i okruszek? albo zwyczajne umycie rąk w czarnej umywalce? przecież każda kropla zostawi ślad.Piękne są te duże okna ale trzeba je utrzymywać w idealnej czystości ,bo przybrudzone od razu zburzą wizerunek.Podobnie jest z białą i czarną podłogą..Przypuszczam ,że jak kogoś stać na taki dom to i stać na panią do sprzątania.ale pomieszkałabym sobie w takiej chacie w czasie urlopu.Może wtedy zmieniłabym zdanie?Zachwyciła mnie wielka biała kanapa -szukam podobnej do salonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja papaja
Mylisz się, to nie są mieszkania z katalogów, tylko w tej części Europy tak dokładnie się mieszka. :) Czarno-biało. Mieszkałam tam jakiś czas, więc widzę i praktyczną stronę takiego życia. Wykonanie i użyte materiały są diametralnie różne od tych, które znamy w Polsce, także utrzymanie porządku nie jest tam trudne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja papaja
Środki czystości i akcesoria czyszczące są także zupełnie inne niż w PL. I jak zapewne się domyślasz "usługi". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam od 2 lat moje wymarzone mieszkanie i nie zamieniłabym go na żadne inne. Częściowo wyposażyłam je w necie (esmebel.com) i świetnie wygląda. Pomalowałam sobie na kilkanaście chyba kolorów meble. Stolik w kuchni niebieski, krzesła odcień błękitu. Ściany pastelowy żółty, może kremowy (zależy jak kto widzi kolory). Sypialnia utzrymana w kolorach zdecydowanych. Czekolada, czarny, a meble jazne. Rozświetlają. I mogłabym tak godzinami pisać :D jestem dumna z mojego mieszkanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×