Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę o pomoc bardzo

umowa zlecienie, umowa o pracę...PROSZE O POMOC

Polecane posty

Gość proszę o pomoc bardzo

Chcę założyć własną działalność gospodarczą. Sama będę opłacać składki zusowskie i podatek VAT. Mam jednak pytanie: wszystko już ruszyło, firma własna będzie (jednoosobowa, praca, którą wykonuję we własnym domu). Dostałąm jednak atrakcyjną pracę w zawodzię w dużej firmie. Jest to branża prohjektowo-budowlana, jednak co teraz....składki i inne prace jako jednoosobowa firma...a jak mogłabym się rozliczać z przyszłym pracodawcą? Umowa zlecenie o dzieło? i czy tak owa po 3 miesiącach nie przechodzi w umowe o pracę...a tej chyba nie bardzo mogę podjąć skoro sama płacę zus itp? ptoszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxvbgnhg
chyba mozesz, sama se oplacasz zus i podatek i skladki zdrowotna i chorobowa, a dodatkowo masz etat i pracodawca placi za ciebie tylko podatek i skladke zdrowotna a zusu juz nie, albo masz etat, pracodawca placi wszystko a ty tylko skladke zdrowotna i podatek, bo niestety nie wiem po kiego chuja zdrowotne musza byc placone dwie!! :O ja sie nie znam, to tylko z tego co sie orientowalam, ale jest jak najbardzej mozliwe ze masz i etat i firme tylko musisz sie lepiej dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmb
Możesz miec etat i działalność (płacisz wtedy tylko zdrowotne), ale NIE WOLNO ci mieć działalność i brać zleceń czy pracować na dzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może podwykonawstwo
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o pomoc bardzo
czyli jak dobrze zrozumiałam...mogę się zatrudnić nawet na czas nieokreślony i sama opłacać składki zusowskie ( jak sugerowano składkę chorobową - to jest jedna z tych 3) a resztę opłaca pracodawca. Jest to praktykowane przez wielu innych młodych projektantów chyba własnie z tego względu że do 26 roku życia skłądki zusowskie są co ok 380 zl - później większe... jednak ktoś napisał, że nie mogę mając działalność podpisywać umowy zlecenie lub umowy o dzieło - DLACZEGO? Nie będę póki co VATowcem, w jaki sposób mam podpisywać umowę z klientem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo o pomoc
???? w tym linku jest tylko reklama ksiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×