Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość statystyk

jak mieszkają Polacy?

Polecane posty

Gość statystyk

Ile metrów kwadratowych ma Wasze mieszkanie ? albo mieszkanie w którym mieszkacie? Znalazłem taki raport: http://bit.ly/5YZINa i coś mi się nie podoba średnia wielkość mieszania troszkę ponad 70 metrów kwadratowych... Wydaje mi się, że to dużo. Średnia jest wrażliwa na wartości skrajne, ale czy mamy tych skrajnych wartości aż tak dużo..? A może respondenci troszkę skłamali, bo nie chcieli zdradzić, że mieszkają w klitkach... lepiej byłoby posługiwać się dominantą - bardziej oddaje rzeczywistość kiedy mówimy o takich sprawach jak wielkość ieszkania czy na przykład wielkość wynagrodzenia - średnia jednak zakłamuje obraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potentat
Ja niedługo mam apartament nad morzem ok 200 m ale nie wiem czy się liczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, to ciekawe - 70 m2? Hmmm, zależy to chyba głównie od wieku tych respondentów, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Też mi się wydaje, że to dużo. Szukamy teraz z mężem M4 czyli 3 pokoje z kuchnią, w Łodzi. Większość tego rodzaju mieszkań ma 53 lub 64 mkw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem? u nas średnia powierzchnia mieszkań to właśnie 70 m kw.Najmniejsze są 53 a najwieksze 94.Oprócz tego najmniejsze mieszkanko to 43 m, a największe (podwójne) 130.Budynki poniemieckie,koszarowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Ja razem z potentatem mam mieć apartament nad morzem więc to trzeba podzielić na pół :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Mieszkam prawie na 300 m więc zawyżam średnią-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość statystyk
Wiek nie powinien odgrywać tu dużej roli, ponieważ tak jak pisałem mówimy o średniej wielkości mieszkania w Polce, wyliczonej na podstawie badań ogólnopolskich, na losowo dobranej próbie, która w sposób jak najbardziej zbliżony oddaje % skład faktyczny Polaków, z uwzględnieniem różnych cech różnicujących. Co nie zmienia faktu, że średnia wysoka, a może być to właśnie spowodowane przez Joelę i podobne jej osoby ;) Jak pojawi się więcej deklaracji to możemy spróbować porównać średnią wielkość mieszkania użytkownika kafeterii i tej podanej w raporcie: http://bit.ly/7mXizA Taka zabawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małą klitke
mam. mieszkam na 38 metrach. W sumie mi starcza, ciasno tylko bywa na imprezach. Ale można to odczuć tylko na początku. Po paru drinkach miejsca jest wystarczająco a nawet chętnie przyjmujemy nowych gości ;) P.S. GUS się nie zna. z palca ten raport wysłali chyba! P.S. Statystyk, weź się ogarnij - nie masz lepszych zajęć niż prowadzenie prywatnych badań i pisania o jakiś wrażliwościach średniej ? hehehe a na stronie do której dałeś linka to jest lepsze: http://www.domoklik.pl/pl/news/312-nieruchomosci_i_prostytucja gość miał pecha. ale przynajmniej po panienki nie musiał dzwonić tylko mógł z okna wołać :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te badania jakies
kiepskie, wielkosc mieszkania powinno sie przeliczać nie na wiek ale na ilość osób w gospodarstwie domowym. My na razie mamy 50m na dwie osoby ale jak rodzina się powiększy to metraż też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jALKDJaskjdAKDJ
ok, moja rodzina mieszka na 60m2, ale mamy jeszcze 2 inne mieszkania w tym samym miescie (urzadzone i ich nie wynajmujemy), dom na wsi i mieszkanie 60m2 w innym miescie - brat w nim mieszka; na glowe wyjdzie pewnie po 60 m2 wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×