Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magdaws82

zwolnienie lekarskie po nieprzedłużonej umowie o prace

Polecane posty

Gość magdaws82

Witam!Czy moge isc na zwolnienie lekarskie po nieprzedłużonej umowie o prace aby otrzymywac czesc wynagrodzenie?Czy jest takie prawo?I ile jest wazna legitymacja ubezpieczeniowa po zakonczeniu umowy o prace?z gory dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaws82
umowa o prace a w zusie i u lekarza musze mowic ze juz nie pracue?i co z ubezpieczeniem ktore mam wazne do 7.12?Po tym czasie juz nie bede mogla korzystac ze zwolnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dupogrzmotka
Żeby mieć kasę to na chorobowe musisz iść zanim skończy ci się umowa. Jeżeli np umowa skończyła się dzisiaj a ty dopiero planujesz iść na l4 to już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szsssss
a jesli ja mam umowe do 13 grudnia to kiedy moge isc na chorobowe i co dalej sie dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dupogrzmotka
to idź np od 11 na chorobowe i będziesz dostawać 80% wynagrodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaws82
Byłam dzisia u lekarza.Osoba ktora jest na wypowiedzeniu, tj.zakonczyła okrs probny umowy o prace i nie przedłuzyli jej pracy jest "chroniona".Składa do zusu zaswiadczenie od lekarza L 4 i swiadectwo pracy i wtedy przysługue e prawo do zasilku.Zasiłek wyplacany jest doputy, dopoki bedzie dostarczac zwolnienie lekarskie (est to 80% wynagrodzenia).Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prontopronto
wyłudzanie zasiłku chorobowego z ZUSu jest przestępstwem. jeżeli w związku z nieprzedłużeniem umowy o pracę,zamierzasz załatwic sobie zwolnienie lekarskie,to znaczy,że zamierzasz popełnić przestępstwo. ZUS szczególnie dokładnie bada takie przypadki i w wielu sytuacjach pozywa oszusta do sądu. czy nie lepiej znaleźć sobie inną pracę i nie ryzykować przykrymi konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×