Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

consekfencja

Przepis na buraczki potrzebuje pilnie.

Polecane posty

Zna ktos bardzo prosty przepis na buraczki czerwone... takie tarte z jablkiem? czy z czyms. Z gory dziekuje pieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jabłkiem nie znam,ale ja robię tak: gotuję buraczki,obieram(dobrze jest ugotowane mocno przelać zimną wodą,wtedy łatwo się obierają) trę na tarce na drobnych oczkach.Doprawiam sokiem z cytryny,cukrem.Schładzam i zżeram :) Moje dziełkowe nie wymagają dosładzania,są idealne same w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sos żurawinowy
http://www.wielkiezarcie.com/recipe22053.html można łatwiej: mąka - 2 łyżki masło - 2 łyżki bulion - 1 szklanka konfitura z żurawin - 5 łyżek względnie sok z 1/2 pomarańczy sól Masło rozpuścić, dodać mąkę, zrobić zasmażkę. Powoli wlać bulion, zagotować cały czas mieszając. Dodać konfiturę, przyprawić do smaku solą. Staranie wymieszać. Podawać do pieczeni na ciepło lub zimno. Buraczki - do obiadu- też dodaję cebulę drobno posiekaną albo robię wg przepisu, który był tu na forum: 3 ugotowane buraczki przetarte na grubych oczkach, 2 ząbki czosnku, 3 ogórki konserwowe (przetarte lub pokrojone), 1/2 szklanki rozdrobnionych orzechów, sól i pieprz do smaku, zaprawić majonezem z jogurtem wymieszanymi pół na pół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja akurat ide po
najmniejszej linii oporu: gotowane buraczki scieram na tarce o malych lub duzych oczkach ( w zaleznosci od tego jak mam akurat ochote), dodaje chrzan, troszke oliwy z oliwek i...gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbujcie takie niebo w gębie
ugotowane, obrane i starte na dużych oczkach buraki posiekane orzechy włoskie pokrojone w paseczki suszone sliwki kilka ząbków czosnku przeciśniętych przez praskę majonez - niewiele ewentualnie sol i pieprz do smaku jak postoi w chłodzie i smaki się przegryzą - rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja akurat ide po
mozna rzecz jasna zrobic z drobno posiekana cebula (sparzona lub nie), plus pokrojona w kostke czerwona papryka, troche oliwy, octu balsamicznego, sol, pieprz. Ta wersja jest bez chrzanu i na grubych oczkach. Tez gotowane buraczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robię tak. Ugotowane buraki obieram i ucieram na tarce o grubych oczkach. Jabłko też ucieram na tej tarce. Dodaję drobno pokrojoną cebulę, sok z cytryny, sól, odrobinę cukru. Podaję na zimno. Moi przepadają za takimi buraczkami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za wszystkie przepisy. Skorzystalam z receptury Amitki i to byly pyszne buraczki... Podalismy je wczoraj na Thanksgiving ( takie swieto w USA)... wszyscy chwalili bardzo. Moze na swieta Bozego narodzenia podam pozostale wersje. Jestem pewna, ze wszystkie sa przepyszne. Jeszcze raz dzieki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama i moja babcia przygotowują buraczki na patelni. Takie tradycyjne buraczki z zasmażką. Sama je uwielbiam ale staram się je ograniczać z uwagi na to, że są mało dietetyczne. Tak więc raz na tydzień na niedzielny obiadek na tak ale na pewno nie codziennie. Za to polecam właczyć do diety buraczki pieczone. Które są również proste w przygotowaniu:

https://netto.pl/teraz-w-netto/blog/pieczone-buraki-zrodlo-zdrowia-i-urody/

Ale jednocześnie nie są tak bardzo kaloryczne i co najważniejsze zachowują praktycznie wszystkie swoje wartości odżywcze. Najlepiej wybierać niewielkie bulwy buraków. Są najsmaczniejsze, poza tym te duże buraki piecze sie bardzo długo. No i mogą być nieco twarde. Sama podaję je jako dodatek do obiadu ale czasami jem same na przykład na kolację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×