Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pętelka40

15 letni ojciec a 18 letnia mama

Polecane posty

Moja córka zaszła w ciążę z 15-letnim chłopakiem. Ona sama niedługo skończy 19 lat. Spadło to na mnie jak grom. Mam mętlik w głowie. Nie wiem czego sie uczepić i od czego zacząć jakieś formalności w związku z tym. Co ja mam robić? Czy będzie miała jakieś alimenty lub coś na utrzymanie dziecka? Ja kompletnie nie wiem co robić. Napewno jest więcej osób w podobnej sytuacji. Czy dostanie becikowe jeżeli lekarz stwierdził 15 tydzień ciąży? Słyszałam że warunkiem jest stwierdzenie ciąży do 10 tygodni. Poradźcie coś , bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejku wszystko jest napisane, więc nie sil się na złośliwość. Nie będę się z Tobą kłóciła bo nie mam do tego głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ncsisao
będzie miała, będzie. prokuratora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Przede wszystkim nie powiedziałaś nic o sytuacji w jakiej się znajdujecie. Córka uczy się, pracuje, studiuje? Poradzicie sobie finansowo? Jesli tak to przede wszystkim zajmij się teraz wspieraniem jej, bo faktycznie, to co zrobiła było strasznie głupie, ale nie ma co plakać nad rozlanym mlekiem, trzeba stawić czoła sytuacji. Nie martw się. A czy ten Chłopak i jego Rodzice juz wiedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sory, po prostu nie moge w to uwierzyc. Szczerze Ci wspolczoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jego rodzice wiedzą już o tym. Niedługo spotkamy się ,aby porozmawiać o jakimś rozwiązaniu. Córka sie uczy w szkole zawodowej i pozostało jej jeszcze 2 lata nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niezbyt dobrze, ale nie ma sytuacji bez wyjscia. A co z Waszą sytuacją materialną, jesteście w stanie sobie poradzić? Jak zareagowali Tamci Rodzice, myślisz, ze wezmą na siebie częśc odpowiedzialnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji zapytam juz z samej ludzkiej ciekawosci, czy Twoja córka jest z Tym chłopakiem, czy to była chwila zapomnienia (bez obrazy)? i jesli byliby razem to czy są nadal, czy wiadomość o dziecku ochłodziła ich uczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejku ja sama nie mogę uwierzyć. Dowiedziałam się o tym 3 dni temu i jestem cała roztrzęsiona. Więc rozumiesz chyba że reaguję tak a nie inaczej na takie komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, ok. Nie gniewam sie o nic. Myslalem ze sie pomylilas i ze corka ma 15 a ojciec 18. Szczerze zycze Ci powodzenia i napewno znajdziesz rozsadne rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni spotykają się jakieś 2 lata i nadal trzymają się razem. Nic się narazie nie zmieniło. Rodziców poznam jutro bo mają przyjść do mnie na rozmowę. Wtedy się dowiem jak zareagowali. Wiem od córki że będą pomagali jak tylko się da. Pytanie tylko w jakiej formie. Co do sytuacji finansowej: Ja pracuję na umowę zlecenie na czas określony i pensja wynosi tyle co najniższa średnia krajowa. Mąż wyciąga 2000 miesięcznie i to z dużą dawką nadgodzin. Wiem że poradzimy sobie , ale interesuje mnie czy Ona może na coś liczyć od państwa. Przynajmniej narazie dopóki ojciec nie osiągnie wieku. I czy może liczyć na becikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na becikowe wg mnie może liczyc na takich zasadach jak każda, czyli jeżeli będzie pod opieką lekarza. a co do alimentów, to o ile się nie myle, skoro ojciec dziecka jest niepełnoletni, to sąd zasądzi je... od Rodziców chłopaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za Twoje odpowiedzi. Podyrzymujesz mnie na duchu. Mam nadzieję że wszystko się ułoży. DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno się ułoży, widzę, ze poważnie i odpowiedzialnie podchodzisz do sprawy, gratuluję Twojej córce takiej Mamy:) bo nawiasem mówiąc jestem od niej tylko rok starsza i chyba dlatego łatwo mi postawić się na jej miejscu (mój Chłopak jest ode mnie młodszy o rok). trzymajcie się, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak się zastanawiam
19 latka ma przed sobą jeszcze 2 lata szkoły zawodowej..a zawodówkę to chyba powinna już skończyć. Uwiodła nieletniego, więc to raczej rodzice chłopaka mogą mieć jakieś żądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka po bretońsku
"Oni spotykają się jakieś 2 lata i nadal trzymają się razem"- wychodzi na to że on miał 13 lat jak sie zaczeli spotykac - która 17-latka chce spotykac się z 13-letnim chłopakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakies to niewiarygodne
dla mnie to prowokacja chyba jednak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niektorzy za dojrzali jak na
swoj wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzęęęęęęęę
załatwić z lekarzem kartę od 10 tc,bo becikowe przepadnie. musiałabyś wejsć do MOPSU ,tam ci powiedzą na co może liczyć córka.Może podwojne becikowe,może zasiłek dla samotnej matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccc -całkiem ciulate trzewiki
Fasolka nie rozśmieszaj mnie a która 20 latka chce mieć faceta w wieku 35 lat .. tak to brzmi ...są takie związki i kij ci do tego , bo nie o tym topic , jak chce ci sie na temat wieku podyskutowac to załóż sobie swój topic na ten temat :classic_cool: Zachcaiło się prowadzenia dywagacji na temat wieku..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka po bretońsku
ccc -całkiem ciulate trzewiki- a od czego jest forum napisałam to co mysle , a mysle że komuś się nudzi i wymyśla głupie tematy , trudno w cokolwiek uwierzyć bo ludzie niesamowite pierdoły tutaj piszą ps. nie znam żednego 13-latka który by wyglądał poważniej jak na swój wiek sama niedawno miałam naście lat i wiem że dziewczyny nie zwracaja uwagi na małolatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maiłam taką koleżankę co zaszła w ciążę z 15-latkiem na pewno będzie miała sprawę w sądzie przecież ona jest pełnoletnia a on nie to od niej zależy czy go udupi czy nie jakie alimenty????jak on pewno się jeszcze uczy?i ważne czy chcą być razem czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari nie jest tak
to co ze się uczy, rodzice jego będą płacić. Co do sądu, 15 latkami już prokurator się nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że moja koleżanka miała sprawę w sądzie i on się bardzo cieszył że go nie pogrążyła zresztą oni byli razem wtedy tak poszli na taką ugodę że jego rodzice łożyli na dziecko pomagali kupowali ciuszki itd.ale sprawa była to wiem na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do campari
on się cieszył że go nie pogrążyła? czy na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no on był zadowolony ale tak jak mówię oni wtedy byli jeszce razem zakochani teraz już nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do campari
ale jak ona go mogla pogrążyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topik prowokacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie ja dokładnie nie pamiętam jak to było kurde wiem że on się bardzo cieszył że ona go nie pogrążyła bo w sumie to on mógł ją udupić ona go uwiodła skoro była już pełnoletnia nie chcę za bardzo się wypowiadać ale pamiętam bo nawet ostatnio to wspominał ale ja nie wypytywałam dokładnie z kolei druga znajoma była 15-latką a jej facet po 20-tce.i jej mama robiła zamieszanie latała po sądach żeby go udupić bo ona nieletnia a w sądzie jej powiedzieli że nic nie mogą zrobić chyba że ona sama wniesie sprawę [ta córka nieletnia] ale ona też zakochana i nie wniosła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×