Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zygzaczka Mc Queen

podrzuććie przepis na szarlotkę

Polecane posty

chcę na świeta zrobić szarlotkę. ostatnio próbowałam ją zrobić kilka lat temu, na kruchym cieście . przepis miał byc na 100 % pewniak. zrobiłam jota w jotę według instrukcji i ...totalna porażka. proszę więc was o pewny, sprawdzony i nieskomplikowany przepis na szarlotkę. jeśli znacie jakieś przepisy na inne, a smaczne ciasta na święta Bożego Narodzenia, też możecie pisać. dziękuję z góry za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruche ciasto
plus prazone jablka wtedy nie jest przemoczona jak ze swiezych jablek. akurat szarlotka to najprostrze ciacho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burza na Warszawa
kruche ciasto (przepis w necie)zamrazasz ,scierasz na tarce na brytfanke na to jablka ze sloika i znowu starte ciasto.Latwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygzaczko troche mi sie nie chce pisać ale podam Ci mój sprawdzony przepis na jabłecznik, może sie skusisz bo jak dla mnie to najlepszy ze wszystkich, wszyscy zawsze chcą przepis gorąco polecam: Składniki • 1-1,5 kg kwaskowatych jabłek (najlepiej antonówek ale ja daje jakie mam) • 500 g mąki • 250 g masła roślinnego lub innego tłuszczu • 4 żółtka • 200g cukru • 1 łyżka śmietany • 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia • 1 łyżka bułki tartej Etapy przygotowania 1. Jabłka obrać i zetrzeć na tarce o dużych oczkach. A następnie przesmażyć w garnku z łyżką cukru (niekoniecznie) podlewając odrobiną wody (w razie potrzeby) żeby się nie przypaliły. (można dodać cynamonu jak lubisz i kisiel gdyby były rzadkie, żeby jabłka nie wypływały z ciasta) 2. W celu przygotowania ciasta należy mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, a następnie przesiekać z nią tłuszcz. Potem dodać żółtka, cukier i śmietanę i wszystko dokładnie zagnieść. Następnie podzielić je na 2 części i rozwałkować. 3. Jedną część ułożyć na prostokątnej blaszce wyłożonej wcześniej papierem do pieczenia, posypać tartą bułką i nałożyć masę jabłeczną. Następnie należy jabłka przykryć drugą częścią ciasta, nakłuć je widelcem i piec w temperaturze 180 stopni C przez około 30 min. Posypać cukrem pudrem. Na każdy kawałek można cyknać bitą śmietanę. Smacznego naprawde warto!!! Jak wypróbujesz daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza manna, cukier, maka w rownych proporcjach (bez jajek) - wymieszac wysmarowac blache, posypac bulka tarta, nalozyc warstwe mieszanki, na to jablka w cienkich plastrach, znow warstwe mieszanki, na to cienko pokroic lub zetrzeć margaryne - tyle zeby przykryc calkowicie mieszanke, znow jablka + mieszanka + margaryna, piec az sie zrumieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten przepis jest sprawdzony i szybki :) Składniki: -4 jajka -1szklanka cukru kryształ -2szklanki mąki tortowej -3/4 szklanki oleju -5 jabłek -1łyżeczka cynamonu -1łyżeczka sody -1łyżeczka proszku do pieczenia -bakalie -cukier puder do posypania Jajka ubijamy z cukrem,do tego dodajemy olej,mąkę,proszek i sodę oraz cynamon.Mieszamy. Jabłka obieramy i kroimy w kostkę,najlepiej sporą wtedy są smaczniejsze i sie rozpływają w ustach.Dodajemy je do ciasta i mieszamy delikatnie.Mozna tez dodać bakalie.Smacznie wychodzi kiedy dodajemy rodzynki oraz śliwki suszone.Po upieczeniu posypujemy cukrem pudrem. Pieczemy 45 minut,do godziny zależnie od piekarnika w 180 stopniach. Ciasto musi miec kolorec cynamonu pod koniec pieczenia. Teraz odnosnie blachy,tutaj mamy dowlonośc może to byc blacha okrągła,prostokątna czy wąska.Jeśli zrobimy ciasto w okragłej wtedy będzie wysokie,ja osobiście polecam typowy prostokąt,wtedy mamy ładny placek. Smacznego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki babeczki za przepisy, jesteście kochane :). teraz trzymajcie kciuki bym coś nie skapcaniła przy wykonaniu. jak ktoś chce,to mam przepis na pyszna sałatkę i mogę tu wkleić na nia przepis, bo ostatnio komuś podawałam na ogólnym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rossinka, upiekłam szarlotkę według twojego przepisu . sama , niestety, nawet nie mogłam spróbować ale cała rodzinka odrzekła, że super smaczna. nawet pochwaliła ciasto moja teściowa, a ona zawsze uwielbia wsadzić mi szpilę w tyłek :) . pozostałe przepisy wypróbuję już wkrótce. pozdrawiam wszytkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ylka32
Lubię piec i gotować. Dużo inspiracji czerpię z internetu między innymi ze strony frisco http://frisco.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lubię ani piec ani gotować, najczęściej zamawiam jedzenie z Margaret z Wrocławia, a tam też mają przepyszną szarlotkę więc zamawiam też tam jeśli tylko mam ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×