Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maly_pokoik_

Śmierdzący pokój i parujące szyby

Polecane posty

Gość maly_pokoik_

Witam. Mam problem z brzydkim zapachem pojawiającym się w pokoju. Pokój ma ok. 8 lub 9 m2, mieszkam w nim sama. Jak jest wywietrzone to jest wszystko ok, ale wystarczy zamknąć drzwi i po ok godzinie powietrze zaczyna się robić "gęste" gdy w pokoju się siedzi, gdy pokój stoi pusty zamknięty jest tak po 2, 3 godzinach. Nie wspominając już o tym, że rano po wyjściu z pokoju, wejść się do niego już nie da, bo smród zwala z nóg. Są też rano zaparowane okna. Okna są plastiki, i dodam z góry, że je rozszczelniam na noc, tak, że czuć jak powietrze(teraz akurat lodowate) od nich ciągnie. Zaznaczam też, że nic mi w pokoju nie gnije, nie ma żadnych grzybów, żadne zwierzątko nie nabałaganiło/zdechło, ani też nie śmierdzi ode mnie :] Ma ktoś jakąś sensowną radę albo też był w takiej sytuacji? W lecie okno prawie cały czas jest otwarte, ale teraz nie idzie wietrzyć co godzine, bo jest za zimno, ogrzewać co chwile uderza w kieszeń, a w zimnie jak tu siedzieć? Rada o niezamykaniu drzwi nie ma sensu, bo uważam za niezbędne móc się troszke odizolować i wogóle, mieć troche prywatności. Proszę o poważne potraktowanie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jest na podlodzedywan
czy wykładzina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegundaa
jesteś pewna, że nie masz w pokoju grzyba? ja taki smrodek miałam jak był grzyb, więc wiem co czujesz posprawdzaj jeszcze raz, może gdzieś za łóżkiem, za meblami? ja miałam dosunięte na maxa do ściany przy oknie takie pudło na drobiazgi i nie było w ogóle cyrkulacji powietrza, jak je odsunęłam po dobrych kilku miesiącach zobaczyłam na ścianie wykluwającego się grzyba między meblami , a ścianą powinno być kilkanaście centymetrów przerwy a może w pokoju jest za zimno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie masz wilgoć w pokoju ..... np.nie było remontu?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tak małym pokoiku,jesli masz zamknięte drzwi,będzie śmierdziało czymkolwiek.Panele,dywan,meble,łóżko.Wszystko może wydzielać zapach,nawet tynk i farba na ścianach.Tak jest u mojego brata,jak są drzwi otwarte-jest ok.Jak zamkniemy do spania to ja się duszę.Nawet nie to,że śmierdzi,ale po prostu brak tlenu i lekki zapach paneli.Taki trochę drzewny,coś jakby płyta paździeżowa.Jak dzieci się zamkną do zabawy,to po godzinie zaduch jest masakryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_pokoik_
Na podłodze są panele. Grzyba nie widać, chyba, że za meblościanką, ale gdyby był, to pewnie zacząłby się już pojawiać po bokach. Remont był ostatnio 2 lata temu. Jak przed nim śmierdziało, tak śmierdzi dalej. I to nie panelami, czy farbą, tylko czymś nieprzyjemnym, nie potrafię tego określić dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_pokoik_
W pokoju staram się utrzymywać temperaturę koło 19, 20 stopni. W lecie jest cieplej, też śmierdzi :) I jest jeszcze nawet gorzej jeśli się okno zamknie czasem, bo jak nie ma wiatru a jest upał, to nawet wywietrzyć się dobrze nie da chociaż okna później otwarte większość dnia. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smród a parowanie szyb, to dwie inne sprawy, ....od wilgoci często jest nie ciekawy zapach, nie koniecznie od razu grzyb...... najczęściej od podłoża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_pokoik_
Tzn masz na myśli parowanie od podłoża, smród od podłoża czy grzyb od podłoża? Przypomina mi się, że jakieś 8 lat temu, czyli po położeniu paneli, w jednym miejscu u mmnie w pokoju się trochę wybrzuszały, ale to jakoś mineło.. Myślicie, że mogę mieć jakiegoś syfa pod podłogą? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_pokoik_
Dodam jeszcze, że na zeszłej jesieni kupiłam jakieś takie urzącho, w którym się skrapla woda(?) i faktycznie okna są zaparowane w duuużo mniejszym stopniu. Link do tego urzącha: http://www.stopwilgoci.pl/artykuly/pochlaniacze-wilgoci.html Ale na wrażenia zapachowe nie wpłynęło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyt" jakiegoś syfa pod podłogą? ", nie "syfa", tylko słaba izolacja termiczna, lub, żadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_pokoik_
Ale pod panele była położona specjalna folia i takie jakby kasetony, nie wiem dokładnie z czego, ale zalecane pod panele..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość folia pod podłogą
wzmacnia efekt akwarium, za duzo wilgoci za mały metraż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paróweczka
Wiesz co, jak to nie jakiś wynajmowany pokój, tylko u rodziców albo własny, to ja bym w drzwiach wywierciła dziury u dołu. Na takiej małej powierzchni to wiele nie trzeba. Mieszkanie jest przewiewne w sensie - okna po przeciwległych stronach - czy tylko po jednej stronie mieszkania są okna albo po dwóch narożnikowo? Tak czy siak - wiele nie zwojujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe że te kasetony nasiąkły już od posadzki, która nie ma izolacji odpowiedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mollly
mam podobny problem :( pokój jeszcze mniejszy, ciągle zaduch i jakoś śmierdzi, czasem mniej czasem bardziej :o :( wilgoć jest napewno,bo okna co dzień zaparowane i co rano powódź na parapecie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_pokoik_
Nie wiem już co robić. Zapach jest nieznośny, okropny, mocny, aż w oczy szczypie. Jakby ktoś , za przeproszeniem, "napierdział".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_pokoik_
Post wyżej ktoś się podszył. Pod drzwiami i tak jest spora szpara, już kiedyś myślałam, czy nie da się w ścianie zewnętrznej budynku dziuery zrobić i jakiejś wentylacji dać, ale nie wiem jak by takie coś działać miało żebym nie zamarzła w zimie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt"ale nie wiem jak by takie coś działać miało żebym nie zamarzła w zimie" ... dobrze myślisz,skutek takiej wentylacji był by raczej odwrotny do zamierzonego :(, ale wentylacja w obu przypadkach (Twój i molly), aż się prosi ale to nie zlikwiduje przyczyny. Może twój pokój sąsiaduje z kanałem wentylacyjnym lub dymnym, o ile jest nieczynny to możesz się podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama chcialabym malemu
u mnie bylo pdobnie -tylko ja mam troche wiekszy pokoj . Maz jak sie do mnie wprowadzil wyrwal parkiet, polozyl szklana wode na to chyba wate szklana i polozyl steropian to zaszpachlowal i na to jeszcze panele podlogowe . Sciany zdrapal specjalna szpachelka, potem spryskal spreyem na grzyba "tytan" ,zaszpachlowal wyczyscil i wymalowal 2x. No ale jak mowisz ze u Ciebie nie ma grzyba to musi to byc problem z izolacja z podlogi. Wazne jest tez to jak dom jest ocieplony z zewnatrz , mopj znajomy ocieplil dom putzem (czy jak to sie tam pisze ) i w jego domu jak okna byly zamkniete czuc bylo taki dziwny zapaszek... wiec moze to o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A mnie
się wydaje ,że jeżeli miałaś wybrzuszone panele to na bank coś się komuś wylało w tym miejscu i dostało się pod panele.Później spleśniało czy cóś i teraz śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_pokoik_
Budynek jest ocieplony styropianem. Co do paneli, to wybrzuszyły się niedługo po wprowadzeniu się do nowego mieszkania, wtedy pojawił się też grzyb w okolicach okna. Panele były dociskane taką kładką drewnianą, częściowo wsuniętą pod łóżko i się cofnęło. Grzyb był zeskrobany i pomalowana ściana specjalnym preparatem. Więcej już się nie pokazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×