Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ruda22

Sos śmietanowy- z czym jecie?

Polecane posty

Bardzo lubię ten sos, zwykle robię z piersia z kurczaka i penne. Najczęściej z pieczarkami i brokułami. Jak jeszcze go wykorzystać? Ma ktoś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest penne
Nie znam języków obcych a to forum jest po polsku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rurki czy raczej pióra
Ach ta polszczyzna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a byłam pewna że penne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penne to rurki sciete na ukos, w przeciwienstwie do tych scietych na prosto, ale jakby nie patrzec rurki ;) sos smietanowy (czyli chodzi ci o smietane i ser, np. parmezan, tak?) w sumie chyga najbardziej pasuje do roznych dan makaronowych z czyms delikatnym, np. warzywa, owoce morze, mieso z piersi kurczaka. moze byc co chcesz - podsmazasz najpierw to 'cos' z przyprawami, zalewasz smietana, zageszczasz parmezanem i jesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zrobilam maly eksperyment.chcialam przekonac mojego faceta do zoladkow.akurat kupilam z kury bo z indyka nie mieli a szkoda bo te indycze maja wiecej "miesa". a wiec wyczyscilam je wygotowalam poltorej godziny(pewnie godz by starczyla) w wodzie z dodatkiem wegety. pozniej je pokroilam.na patelnie wrzucilanm cebulke do podsmazenia a pozniej dorzucilam pieczarki i zoladki tak to sie wszystko dusilo zalewane blionem a dokladniej mowiac rosolem ktory zostal mi po niedzieli.kiedy pieczarki byly juz miekkie przyprawilam pieprzem i odrobina papryki i to zalalam smietana do zup i sosow.podalam to z ryzem. efekt???zaakceptowane zoladki bo byly smaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konczita- własnie wersja kurczakowo-makaronowa była jedzona juz wiele razy i szukam inspiracji.Moja wersja sosu to podsmażony na maśle por i pieczarki, do tego białe wytrawne wino i kremówka. Pyszne toto jest (mówiąc nieskromnie ;) ) i chyba owoce morza pasowałyby. Myslałam o krewetkach. Jak sie je robi? Jestem początkujaca, bardzo prosze o łopatologiczne wytłumaczenie Z ryżem też mozna spróbować Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie wypróbuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z krewetkami - chetnie ci napisze, bo to jedno z moich najczesciej powtarzajacych sie dan, ze wzlg. na szybkosc i prostote przygotowania. na 2 porcje biore 20-30 krewetek (obrane, rozmrozone). na teflonowa patelnie daje troche oliwy i masla, nastepnie wrzucam elementy smakowe. np. czosnek i rozmaryn, albo ostra papryka, bazylia i czarne oliwki. i troszke soli. jak ta mikstura smakowa zacznie pachniec, zwiekszam ogien i wrzucam krewetki, ktore sie przyrumienia i przylepia sie do nich te przyprawy. ale trzeba szybko, nimutka-dwie takiego smazenia gora, bo krewetki zrobia sie twarde. nastepnie zalewam to wszystko ok. 1/3 szkl. kremowki. chwile sos niech podgestnieje, a na koncu wsypuje duza garsc swiezo startego parmezanu. makaron (najlepiej jakis delikatny, wstazki albo kokardki) daje do misek a na to sos. calosc mozna posypac posiekana pietruszka albo szczypiorkiem. cale wykonanie w/w sosu (tylko skladniki musza byc uprzednio gotowe do wrzucenia na patelnie) zajmuje ok. 5 min, czyli mniej, niz sie gotuje makaron. zreszta jak sama zrobisz kilka razy, to zobaczysz jak to dziala i swoja wlasna metode wypracujesz :) bo ktos jak mowi, to nie zawsze musi sie idealnie sprawdzic w naszej wlasnej kuchni, gdzie wszystko jest inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, zapomnialam dodac, ze jak chcesz zrobic swoja wersje z pieczarkami, to krewetki wrzuc, gdy pieczarki beda juz gotowe, a jak krewetki sie podrumienia, to pole wino, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiaiiaiiai
ruda22 mozesz dac prezepis jak tego kuczaka zrobic? i ta potrawe? sos gotowy ze sloika??? pliss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takim sosem można polać
np. naleśniki ze szpinakiem, albo z nadzieniem z zielonych szparagów i grilowanej szynki/bekonu, albo inne jakieś naleśniki nie na słodko. Ale z tymi krewetkami i pieczarkami to dałyście czadu :o z sosem śmietanowo-parmezanowym :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiadomo, ze nie bedziemy mieszac 2 przepisów na sos :) Chodzi tylko o inspirację :) A przepis oczywiscie moge podać- pisałam o nim gdzieś w starym wątku (porcja na 2 osoby) : Białą część dużego pora smażymy na maśle (ważne!), wyrzucamy ja na talerz, dajemy 20 dag pieczarek (nie powinno być ich zbyt duzo, bo się nie zrumienią a powinny- aby to sie udało musi byc przestrzeń, dlatego pozbywamy się pora). Kiedy nabiorą przyjemnego koloru dodajemy przecisnięty przez praskę czosnek 1-2 ząbki, szklimy, dodajemy 1/3-1/2 szklanki białego wytrawnego wina, masa powinna odparować nieco, póżniej dodajemy kremówkę (ilość zależy od stopnia lubienia i kosystencji sosu, jaka chcemy uzyskać, jednak nie nalezy z nia przesadzać). Na to wszystko duzo pieprzu. Osobno w tzw międzyczasie należy przygotowac kurczaka (ja marynuję go w czosnku, tymianku, pieprzu, soli- nawet nie dlatego, ze pasuje najbardziej, ale to nasza ulubiona wersja kurzego biustu, tu można pofantazjować). Osobno (sterta garów!) ugotować pół brokuła i makaron wymieszać, wcinać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i por oczywiscie wraca w stosownym czasie do sosu, nie powinien sie zmarnować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiaiiaiaiiaia
dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiaiiaiaiiaia
za trudne jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×