Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość RomanRoman

Praca po 45 roku życia

Polecane posty

Gość RomanRoman

Witam serdecznie, mój znajomy kończy w przyszlym roku 50 tke. Firma w której pracowal ostatnie 10 lat dała mu bardzo niekorzystny biznes plan na rok 2010 , w zwiazku z czym będzie musial poszukac nowej pracy. Z wyksztalcenia jest mgr inz elektrykiem. Pytanie brzmi, czy ktokolwiek wie gdzie taki czlowiek ma szukac pracy? Czy dostanie pracę , ktora odpowiadalaby jego wyksztalceniu, no i oczywiscie czy są firmy chetne podejmowac wspolprace z dojrzalymi, doswiadczonymi osobami. Jedyne ,co obecnie nasuwa mi sie na mysl to otworzenie nowej firmy, co jak kazdy moze sie domyslic jest kosztowne. A co z ludzmi ,ktorzy chca pracowac w cudzej firmie, co z facetami po 45 roku zycia ,ktorzy niekoneicznie chca byc dozorcami? Co z nimi wszystkimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy od miejsca w którym mieszka jezeli jest to większe miasto, podejrzewaam, że moze znalezc pracodawce, który potrzebuje doświadoczonych pracowników, natomiast z doświadczenia wiem że mniejsze miasta nie mają zapotrzebowania na "starszych" pracowników, szukają raczej młodych z doświadczeniem, co zdarza sie niestety rzadko... jeżeli znajomy jest dobry w tym co robi to mimo wszystko powinien znaleźć coś dla siebie,trzeba zanosić cv, listy motywacyjne itp... do firm, napewno cos powinno sie znalezc:) życze powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RomanRoman
NO wierzę, mieszka w Poznaniu, wiec tak mysle ze powinien cos znalezc. Ale On jest zalamany, cale zycie ciezko pracowal . Firma w ktorej jest oebcnie bardzo chce obciac wydatki kosztem pracownikow. Moje pomysly dla znajomego: -praca w elektrowni- -praca w firmie budowlanej - -praca w firmie z jakims sprzetem elektrycznym -budowlanym czy cos podobnego Pamietam jak szukal praacy 10 lat temu, schudl 10 kg , bo z rozmow rekrutacyjnych nic nie wychodzilo. Wydaje mi sie ze obecnie ryznek sie nieco zmienil i fachowcy sa w cenie, a po drugie nie wolno juz dyskryminowac wiekowo kandydatow do pracy. Czy ktos ma podobne doswiadczenia? Zastanwaiam sie ile taki mg inz elektryk moze obecnie zarobic. Znajomy zarabia obencie okolo 4 tys zł , no i domyslam sie ze pewnie chcialby zarabiac cos w tych granicach w przyszlej praacy. Piszcie, piszcie ze swojego dowswiadczenia. Ja nawet nie wiem jak go zdopingowac. Nie wiem co mu powiedziec. Nie chce mowic zle o jego firmie, bo to go tylko podminuje. Lepiej by bylo go zmotywowac,ale jak to zrobic, jak ktos mysli ze jest na przegranej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgdfghjhh
wiesz... co ci doradzic... tak to jest jak czlowiek cale zycie zyje na pewnym poziomie umyslowym... dosc niskim, i cale swoje szczescie i cel zycia widzi w pracy... niech dojrzeje w koncu... nie wiem jak mu pomoc. takich ograniczonym skostanialym umyslowo ludizom ciezko pomoc. Tak to ejst na starosc wlasnie jak tkos nie ma w zyciu zadnego wiekszego celu. straci prace - zalamuje sie, ciezka depresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety z tego co widze, w Poznaniu z praca jest fatalnie, przynajmniej jesli chodzi o pracownikow umyslowych, a od doswiadczenia wyzej ceni sie chec otrzymania niskiej pensji. Z tego powodu ja juz pol roku szukam nowej pracy. Niech kolega nie pali za soba mostow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kumem dlaczego
Energiczna ostatnio czytalam ze masz prace dzieki temu ze nauczylas sie jakiegos programu komputerowego i mowilas ze na nauke nigdy nie jest za pozno:-oktos tu kreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio instalację robili u mnie starsi panowie z http://elektropoznan.pl/ i mówili to samo, że elektryk w tym wieku ma największą szansę. Dodali też, że trzeba kochać swoją pracę :) Ps. było to widać po solidnie wykonanej pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 40 i 50 z pracą coraz trudniej. Pracowałam w sklepie, a po 50. postanowiłam pojechać za granicę z mg solutions. Pracuję przy roślinach i bardzo sobie chwalę. Pieniądze są naprawdę godne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stereotypy sprawiają, że wielu prawodawców nie chce zatrudniać osób po 50 roku życia. A na przykład w Katowicach to właśnie takie osoby stanowią najliczniejszą grupę bezrobotnych. Na tym blogu https://praca-katowice.com/generacja-50/ ciekawie jest temat opisany plus do tego, ze można sobie od razu aktualne oferty też przejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×