Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajaca -

oszukana za kredyt

Polecane posty

Gość pytajaca -

witam mam nastepujace pytanko 2 lata temu przyjaciolka byla w potrzebie wzielam na siebie dla niej kredyt w wyskosci 20tys nie zabzpieczylam sie zadna umowa placila raty przez pelen rok robiac przelewy ze swojego konta na konto bankowe po roku przestala wplacac pieniadze .Mam na gg kilka rozow z nia gdzie byl poruszany temat splaty kredytu mam tez z banku wyciagi ze z jej konta byly przelewane pieniadze . Co myslicie czy jesli zalozyla bym sprawe w sadzie jest szansa na wygrana ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie sądzę
niestety jestesmy w podobnej sytuacji (kumpel męża) i spłaciliśmy kredyt za niego, żeby bank się nie czepiał - teraz pozostaje go tylko nękać.... odbierzemy wraz z odsetkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w mojej mieścinie
własnie pochowano samobójczynię, która podżyrowała kredyt. Dwoje dzieci osierociła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie sądzę
ano i tak bywa... jak się pożycza czy żyruje trzeba niestety brać i taką możliwość pod uwagę, że trzeba będzie to niestety samemu spłacić. U nas to bylo 13 tys, akurat mieliśmy możliwość spłacenia, ale ten kumpel w miarę się poczuwa tylko no nie ma możliwości w tej chwili spłacenia tego - więc czekamy. Wkurwiona byłam na męża strasznie, ale potem stwierdziłam.... może to miało jakiś sens? Lekcja życia za 13 tys, droga, ale pewnie już nikomu oprócz rodziców kasy nie pożyczymy, a mogło to być np 50 tys i bylibyśmy w czarnej dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza aleksandrowna
a moze grzecznie poprosic kolezanke o podpisanie weksla na kwote, ktora jest wam winna? jak bedziesz miala chocby odrecznie sporzadzony weksel podpisany jej imieniem i nazwiskiem, a ona go nie splaci, to owszem, sad tu moze duzo zdzialac na twoja korzysc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
w sądzie nie masz wielkich szans, bo jak rozumiem wzięłaś kredyt na siebie, a nie żyrowalaś. Masz świadków, że przekazywałaś jej kasę, ktoś o tym wie? jak koleżanka się odnosi do sprawy, nie płaci bo nie ma, czy zwyczajnie zrobiła cię w trąbę i ma to gdzieś? zanim poprosisz o weksel - zrobiłabym sobie dokumentację dowodową, możesz zacząć z koleżanką korespondować mailem powołując się na waszą ustną umowę i jej warunki - jeśli potwierdzi czy wda się w dyskusję może sąd weźmie to pod uwagę. Jeśli jest nieuczciwa to powie w sądzie że przelewy z jej konta może łatwo wyjaśnić - przez rok pożyczała ci na raty, jesteś jej winna X tysięcy + odsetki. Skąd w ludziach takie pokłady naiwności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca -
ja mam z gadu gadu rozmowy z nia na temat tego kredytu tylko wszedzie gdzie pisala to zawsze bylo "twoj kredyt" wiec tez mi sie tak wydaje ze lipa by byla w sadzie ona stracila prace i przestala placic potem zaczela zadawac sie z osobami przebywajacymi w areszcie i sie zaczelo zerwala kontakt ze mna ... ja utrzymuje kontakt z jej mama ktora daje mi jak ma jakies pieniadze tylko co miesiac to jest plaszczenie sie przed nia wydzwanianie zeby dala jakies pieniadze jej matka tez wziela z tego kredytu jakas czesc kasy ale wypiera mi sie prosto w oczy ze anka (dawna przyjaciolka )klamie ale kase od czasu do czasu daje jestem osoba bezrobotna mam coreczke 11miesieczna jestem w zwiazku konkubinackim no i partner musi splacac jak nie wyciagniemy od niej kasy... mamy sporo innych wydatkow ale je to nieobchodzi wazne zeby im niebrakolo do 10 jakbym zostala z tym sama to niewiem chyba bym skonczyla jak ta kobieta ktora popelnila samobujstwo wiem ze bylam naiwna ze tak im zaufalam to byla moja dobra przyjaciolka i to jeszcze jej mama potrzebowala z tego kase ojca jej zamkneli wtedy stwierdzilam czemu nie mam im pomoc i teraz mam pomoc tak sie wlasnie odwdzienczyla wyszla za maz i ma wszystko gleboko w d...e az plakac sie chce jak ludzie moga byc tacy podli i bez serca :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że dobrym rozwiązaniem problemu byłoby "zawezwanie do próby ugodowej" tej niesolidnej Pani. Tutaj o tym trochę poczytasz: http://lsex.pl/ybnpwd :) Wytoczenie powództwa może okazać się ryzykowne z uwagi na trudności dowodowe (brak pisemnej umowy pożyczki) i rozkład ciężaru dowodu (art. 6 kc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca -
nio poczytalam ale tak zabardzo dla mnie to jest skomplkowanie napisane :-( trzeba bylo sie uczyc za prawnika :-) pozdrowki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawniczka A
no niestety Cię zasmucę, z tym co teraz masz nie masz zadnych szans. Spróbuj z tym wekslem. Blankiet mozna nabyć w banku- 1 zl. Wystarczy miec podpis na przedniej stronie, bez kwot nawet- wtedy będzie in blanco. i nie bezie kłopotu z uzyskaniem nakazu, ale od tego daleko do wyegzekwowania niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×