Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

B.N.N.

Jakie są Wasze pierwsze odczucia na słowo Kościół i dlaczego?

Polecane posty

zakłamanie, poczucie winy, wyłudzanie kasy 1. bo co innego mówią, co innego robią 2. bo całe życie mam pokutować za to, że ktoś dla mnie dał sie ukrzyżować 3. bo wyuczonymi technikami socjologicznymi kk wybiera kasę z portmonetek niczego nieświadomych emerytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pedofile w czarnych sukienkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leyla_24
Nie podoba mi sie pewien zwyczaj w mojej parafii praktykowany od kilku lat.Nie wiem,czy tak jest wszedzie. Mianowicie raz w miesiacu po domach chodzi babeczka i zbiera pieniadze na kosciol. Ma do tego specjalny zeszyt i notuje kto ile dal. Uwazam,ze to przesada. Jak ktos chce dac na ofiarę to może przyjść na mszę i wrzucić na tackę. Oczywiscie mozna nie placic.Ale dla jest to pewien rodzaj przymuszania.Bo ludzie wstydza sie odmowic jak juz ktos puka do ich drzwi, krepują się reakcji albo obawiają plotek sąsiadów,no bo przecież kto ile ma i kto ile daje to zawsze kopalnia tematów do obgadywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie ma tego zwyczaju ale jak jest remont lub przystrojenie ołtarza to owszem to się zbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hłe hłe hłe
1.Kasa 2.Kasa 3.głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy ksiądz upada, wtedy wspólnota odpowiedzialna jest za niego przed Bogiem. Wspólnota odpowiedzialna jest za świętość swoich kapłanów. Diabeł nienawidzi katolików, ale księży jeszcze bardziej. Nienawidzi naszego Kościoła, gdyż dopóki są księża, dopóty wymawiane są słowa Konsekracji. I my wszyscy musimy wiedzieć, że ręce kapłana dotykają Boga, nawet jeśli jest tylko człowiekiem, ma pełnomocnictwo, by wezwać Boga z Nieba, przez jego słowo dokonuje się w kawałku zwyczajnego chleba transsubstancjacja – przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Pana. Kapłan jest konsekrowanym Pana, uznanym przez Boga Ojca. Wiecie, gdy kapłan unosi Hostię, czuje się obecność Pana i wszyscy padają na kolana, nawet demony! Te konsekrowane ręce kapłana, och, jak bardzo demon ich nienawidzi! Strasznie nienawidzi tych rąk, upoważnionych przez Niebo. Diabeł tak bardzo odczuwa wstręt do nas katolików, ponieważ mamy Eucharystię, ponieważ jest ona otwartą bramą do Nieba i jest tą jedyną bramą. „Kto pożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne!”. Nie przyjąwszy Eucharystii, to znaczy Ciała i Krwi Przenajdroższej Pana, nikt nie może wkroczyć do wiecznej szczęśliwości. Pan przychodzi do każdego umierającego człowieka, obojętnie jaką wiarę wyznawał czy nie wyznawał, do każdego z osobna przychodzi Pan w jego ostatniej godzinie i objawia mu się, mówi mu pełen miłości i miłosierdzia: „To Ja, twój Pan!” Gdy ten człowiek przyjmuje swego Pana i prosi o przebaczenie swoich grzechów, dzieje się coś niesłychanego, co trudno wyjaśnić: Pan błyskawicznie zabiera tę duszę do miejsca, gdzie sprawowana jest Msza święta i ów człowiek przyjmuje wiatyk. To mistyczna komunia. Bowiem tylko ten, kto otrzymuje Ciało i Krew Pana, może wejść do Nieba. To tajemnicza łaska, którą dał Bóg naszemu Kościołowi. Tak wielu jest ludzi, którzy klną na Kościół. Jednakże tylko w Kościele Katolickim możemy znaleźć zbawienie. Ci umierający mogą wówczas dostąpić zbawienia, idą do Czyśćca, ale są uratowani. Tam nadal czerpią łaskę z Eucharystii. Dlatego też diabeł tak bardzo nienawidzi kapłanów. Dopóki są księża, dopóty chleb i wino są przemieniane. Z tego względu naszym obowiązkiem jest modlić się wiele za księży, gdyż demon atakuje ich nieprzerwanie.Wiecie, czym jest konfesjonał? To wanna, kąpiel dla duszy. Nie kąpiel z mydłem i wodą, a z Krwią Chrystusa: Gdy dusza jakiegoś człowieka stała się wskutek grzechu brudna i czarna, może on ją obmyć Krwią Chrystusa podczas spowiedzi. Ponadto zrywane są pęta, którymi szatan związał nas ze sobą. Stąd logiczną rzeczą jest, że diabeł najbardziej nienawidzi kapłanów i chce ich doprowadzić do upadku. Nawet ci kapłani, którzy sami są wielkimi grzesznikami, mają moc odpuszczania grzechów, jak i ważnego szafowania każdym sakramentem. Pan ukazał mi, jak to się dzieje. A dzieje się to w Ranie Jego Serca. Są rzeczy, które przekraczają ludzkie pojęcie, ale to duchowa rzeczywistość. Przez tę Ranę Pana dusza wznosi się do Boskiego wymiaru, wznosi się do Miłosierdzia Bożego, do bram Bożego Miłosierdzia; dusza wznosi się i oczyszczana jest w Sercu Wiecznego Arcykapłana Najświętszą Krwią Krzyża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłuda i ciemnota
Jakie są Wasze pierwsze odczucia na słowo Kościół? Szczerze?.... brrrrrrrrrr......... dlaczego? Bo bleeeeeeee i fuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×