Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozwódka z dzieckiem

ZABRANIE PRAW RODZICIELSKICH ?

Polecane posty

Gość fgdfgdggdg
eDITKO TO SKORO UDOWDNILAS TO CZEMU DOSTAL 400ZL? JAKOS NIEBARDZO CHYBA UDOWDNILAS, TYM RAZEM PEWNIE TEZ TAK BEDZIE. BO CO NOWEGO WYJAJDZIESZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdfgdggdg
ALE CO UDOWDNILAS SKORO 400ZL DOSTALAS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wine udowodnilam, nie bawilam sie w udowadnianie ile zarabia. to nie takie proste, bo niezle kręcą i oszukują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdfgdggdg
DOKLADNIE TO NIE PRSTE TYM BARDZIEJ ZE KOCHANKA MU WYSTAWILA FALSZYWE ZASWIADCZENIE EHHH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
ojciec może się zrzec praw na sprawie, ale to nie zwalnia go z płacenia alimentów, ani nie ma żadnego wpływu na prawo do wizyt. alimentów się zrzec nie można, bo jest to świadczenie, które przysługuje dziecku zawsze, możesz ich jedynie nie ściągać. co do ich wysokości - to trzeba się było przygotować do rozprawy, wykazać możliwości zarobkowe eksa (np. z jego wykształceniem może wykonywać takie prace, płatne tyle i tyle, napisać że ojciec nie dokłada żadnych starań o to, żeby partycypować w kosztach utrzymania dziecka) to że zwolnił się na własną prośbę w ogóle nie powinno być brane pod uwagę. Bezrobotnejmu koledze sąd przyznał 400 zł alimentow, więc nie każdy sędzia jest tak wyrozumiały, być może dlatego że nie wszystkie matki tak łatwo rezygnują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę
By ojciec biologoczny mógł przestać płacić alimenty..... Jest tylko jedna możliwość. Nowy partner matki musi przysposobić dziecko-ci. Wtedy przejmuje wszelkie zobowiązania wobec dzieci. Ojciec biologoczny zgodnie z Kodeksem Postępowania Cywilnego powinien złożyć w sądzie oświadczenie o zgodzie na przysposobienie dziecka bez jego obecności. Niestety tylko od uczciwości byłej zależy czy to wykożysta dla dobra dziecka, czy też nie. Chciwość i pazerność byłych jest wielka. Nie ważne kto zajmuje się dzieckiem i je wychowuje ale kasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfkglglgl
Oj, chyba jednak nie myślisz.:p Nie wpadło ci do tego pustego łba, ze matka może nie mieć nowego partnera? I co oznacza zdanie "Nie ważne kto zajmuje się dzieckiem i je wychowuje ale kasa...". Chyba jednak ważne. Przynajmniej dla "wspaniałego" tatusia, który zrzeka się praw do dziecka, by mógł zaoszczędzić kilkaset złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasa kasa i kasa
ja rozumiem, bo bez pieniedzy zyc sie nie da... Ale nie rozumiem jak ojciec moze chciec sie zrzec wlasnego dziecka o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneladgam
Witam, Mi się udało pozbawić ex praw rodzicielskich, ale alimenty płacić musi i tak, bo to obowiązek wobec dziecka. Nawet chciałam się ich zrzec (płaci baaaardzo sporadycznie, ma zasądzone 300 zł, wiem że pracuje za granicą, ostatnio się ożenił), ale prawnik mnie przekonał, że zrzekanie się nie ma sensu. U mnie chodziło o tzw. "bocianie prawo" - boję się, że w momencie, gdy Córka będzie pełnoletnia, on zażąda alimentów od Niej. Ale mój prawnik mnie uspokoił mówiąc, że sąd rozpatruje takie sprawy w oparciu o jego płatności, których teraz dokonuje, i poradził, żeby ścigać gnojka, więc ścigam :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę
aneladgam, myślisz swoimi kategoriami. To, że ojciec dziecka ma płacić na utrzymanie to jedno. Jednak statystycznie to ojcowie, którzy podają własne dzieci o alimenty to jedynie promil. Głupia jesteś, że pozwalasz na takie myślenie. Ludzie się rozchodzą i takie jest życie. Chcą zacząć od nowa. Nie zależy im na kasie. To tylko rozwódki tak myślą. Sorki, lecz rozwód nie jest "sposobem na nowe życie". Przykro mi, że ty tak uważałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×