Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blagam o proste przepisy

blagam o proste przepisy

Polecane posty

Gość blagam o proste przepisy

na kruche ciasteczka i pierniczki :) nie chce z netu, chce sprawdzone dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
a jakie te ciasteczka chcesz? Rogaliki waniliowe: 60 dkg maki wrocławskiej kostka masła cukier waniliowy -paczka cukier puder szklanka 2 złótka wszystko zagniatasz i rolujesz w rułeczki potem tniesz na kawałki ok 5 cm i zaginasz rogaliki. Piec 180 st C aż się zarumienią - około 10 minut Posypać cukrem pudrem - mniammm pycha. Mam tego 3 pudła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
60 dkg mąki masło 2 zółtka 5 dkg drożdży 3 łyżki śmietany Wszystko zagniatasz. Drożdże kruszysz do mąki! Jednolitą kluchę dajesz na 30 min do lodówki. Potem wałkujesz placek średnicy około 30 cm i ktoisz go na krzyż i każdą ćwiarktę też na 3 części. Powstają ci trójkąty. Na każdy trójkąt przy szerszym brzegu kładziesz powidła śliwkowe i zwijasz od szerszej strony do środka. Rogi skręcasz i powstaje rogalik . Piec w 180 st aż się przyrumienią :) To sa rogaliki francuskie . Posypujesz cukrem pudrem Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
zapomniałam o cukrze do ciasta - też szklanka pudru. Zawsze syp puder przez sitko żeby grudek nie było. Mąkę też przesiewam bo już kiedyś sznurki wyłowiłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość testerka3
Nie wyrzucaj choinki po świętach!!!!!! Podlej swoją choinkę w konkursie Listonic’a i czekaj spokojnie na Mikołaja z workiem prezentów. Na choince jest napisane co robić:) A nagrody to: Dwuosobowy wyjazd do SPA, I-pody touch, ekspresy do kawy , bilety na Opener Festiwal i wiele wiele innych! Sprawdź sam/a wystarczy zajrzeć na adres: listonic.pl/testerka3/choinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam o proste przepisy
chodzi mi o zwykle kruche ciasteczka, ktore moznaby pozniej ozdobic lukrem, czy posypka, mala meczy mnie o takie, bo w przedszkolu robili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
to tak jak rogaliki waniliowe tylko wałkujesz placek i wycinasz kółeczka , gwiazdki i takie tam . Polem lukier i gotowe. Możesz posypać kolorowymi cukierkami DrOtekera :) Moja tez w przedszkolu robiła takie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam o proste przepisy
bardzo dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
a lukier wiesz jak się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam o proste przepisy
mam kupiony gotowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
jak ci zabraknie to weź białko tłuczek do ucierania masy i wsyp cukier puder i zacieraj . Stale po trochu dosypuj cukru pudru aż powstania biały gęsty lukier. :) Tak długo ucieraj aż będa bąbelki puszyste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
pamiętaj ze to ma być gęste bo inaczej to spłynie z ciasteczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam o proste przepisy
z bialka i cukru pudru?? a mozna mikserem?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam o proste przepisy
i czy da sie jakies kolory lukru zrobic?? bo moja mala lubi rozowy i zolty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
nie mikserem!!!! bo będziesz miała pianę jak na bezy To trzeba zacierać ręcznie . Broń Boże mikserem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
myślę, że do tego (zacieranego ręcznie) możesz wlać kilka łyżek soku malinowego ale wtedy dosyp jeszcze cukru. Bo sok rozrzedzi całość. A żółty? hmmm niech pomyślę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruche ciasto i lukry kupne
lub pisaki lukrowe kup - dziecki sie ucieszy. Ciasto kruche też można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
zapytaj w sklepie może są jakieś barwniki w proszku do ciast. Jak dodasz cytrynę to zmieni ci się tylko smak a nie kolor :O Nie mam pojęcia może trochę budyniu waniliowego?? Galaretka cytrynowa też nie bo ona ma gruby cukier i to będzie wyczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do żółtego lukru
szafran trzeba dodać, a so różowego sok wiśniowy lub z buraczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam o proste przepisy
ciasto zagniecione :) kuchnia wyglada jakby tornado przeszlo:P dzieki za rady, zaraz za lukier sie bierzemy, sprobujemy same zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
dzielne dziewuchy :D A jak będzie pachniało świętami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
na tę porcję maki to chyba ze 2 białka musisz zatrzeć z cukrem żeby stykło ;) Pamiętaj gęsty lukier musi być!!! Aby nie spłynął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
a z tym Tornadem też tak mam , moja 2 letnia Niunia tak mi pomaga że potem dłużej sprzątam niż pieczemy :) Ale potem pamiętamy te święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam o proste przepisy
czesc ciasteczek juz udekorowana duzo tego wyszlo, a jakie sa pyszne...mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam o proste przepisy
a do lukru dodalysmy syropu wisniowego, cos czuje ze do jutra ciasteczka znikna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
wiem że dużo tego bo wiem że pyszne i dlatego dałam taki przepis :) Gratuluję :) A ja sie zbieram do domu :) Też mam napieczone 7 rodzajów - 7 pudeł :D ale dobrze to schowałam bo mąż to straszny łasuch :D Możesz jeszcze zrobić ciasteczka z budyniu bez pieczenia. cały budyń 7 dkg masła 7 dkg cukru pudru całość zagniatać i formować co chcesz, jabuszka , gruszeczki, orzeszki :) I tak z każdym kolorem budyniu. Możesz też złączyć 3 kolory (gotowe ciasto) i kroić w talarki. Ładnie to wygląda. Też szybko sie zjedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×