Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nataliiiii

tradycyjna sałatka

Polecane posty

mam do was kochane pytanie .. mianowicie tradycyjna polska sałatka z gotowanych warzyw .. wiem , ze nie którzy dodaja np jabłko , ja osobiscie sałatke kocham ale mi samej jakos zawsze wychodzi taka , ze czegos mi brakuje , podajcie przepis .. i przyprawy i proporcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka to ja
nie podam ci ile czego daje, bo robie "na oko". :) moge wymienic tylko skladniki: ziemniaki, marchew, seler, pietruszka (korzen),groszek lub kukurydza, czasami dodaje szynke (wiem, wiem- jarzynowa powinna byc ale z szynka jest tez ok ;) ), no i jablko. A z przypraw tylko sol i pieprz. No i oczywiscie majonez. Dodaje tez odrobine musztardy dla zaostrzenia smaku. Aaaa, jeszcze jajko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ja napisz tak
ziemniaki kiełbasa kiszone ogórki jajka groszek z puszki kukurydza z puszki majonez To był mój przepis. A teraz mojej teściowej: ziemniaki seler gotowany jajka marchewka gotowana pietruszka gotowana groszek kukurydza jabłko ogórek kiszony przyprawy majonez Ja nie dodaję przypraw ani soli, bo nie lubię, poza tym dla mnie ogórek i kiełbasa są już wystarczająco słone + majonez. Smak - jak za mdłe - to dodaję ogórka. Z jabłkiem - mniej ogórka. Proporcje - zależy od ilości gości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka to ja
i jeszcze ogorek :D:D skleroza :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kot spada z kolan
ziemniaki jajka groszek z marchewka (do kupienia gotowy w sklepie) czasami jeszcze dodatkowy groszek ogorek kiszony majonez musztarde (z 2 -3 lyzki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas daje się
marchew, pietruszkę (korzeń oczywiście), ziemniaki, jajka, ogórki kiszone, por (zamiast cebuli) i jabłko. w kwestii proporcji to musisz na końcu posmakować i stwierdzić czy jest za słodka, czy za kwaśna czy jaka i wtedy dodać albo trochę ogórka, pora, jabłka. wiadomo że najwięcej jest ziemniaków i marchwi, ale nie może też być np. mały ogóreczek na kilogram ziemniaków. jako dodatek majonez, ale jak najmniej octowy, ja toleruję tylko firmy ocetix z grudziądza. majonez w sporej ilości dodaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mogę podać moje proporcje
w zależności na ile osób robię, to wiadomo - więcej lub mniej. Ale podstawa jest taka: 3 marchewki, dwie pietruszki, pół lub ćwiartka selera (zależy jaki duży), kawałek pora, jedno jajko na twardo, ewentualnie jeden średni ziemniak, puszka groszku, pół jabłka (symbolicznie, bo nie lubię), kilka kiszonych DOMOWYCH ogórków (tu już do smaku raz 3 a raz 5), majonez, sól, pieprz. Jak robię większą ilość i wystarczy na kilka dni, to nie daję majonezu do całości od razu, tylko mieszam część z odrobiną oliwy i wstawiam do lodówki, a majonez dodaję jak już chcę jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dodaje duzo
duzo jajek i szczypior zamiast cebuli. jajek jest najwiecej ze wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię bez cebuli, czasem dodaję kawałek lścia z pora. Koniecznie z groszkiem - teściowa robi bez groszku i taka sałatka mi nie wchodzi...;-( Jabłko, ogórek kiszony, jajko - koniecznie. No i majonezu tyle, żeby zlepiły się składniki - bez pływającej w majonezie marchewki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widać ma jakieś kompleksy
dużo kiszonych ogórków-wtedy nie jest mdła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa22
widze,ze kazda jest inna. u mnie w domu to zawsze gotowana marchew.pietruszka + 2 ziemniaczki gotowane. z 5 jajek, sloik ogorkow konserwowych i groszek. plus majonez. czasami dodaje papryke czerowona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj przepis taki
wychodzi dosc duzo ale na swieta robie wiecej -1 kg marchewki -1/2 kg pietruszki -1 seler nieduzy -cebula 1 szt -ogorki kiszone 6-7szt -jajka gotowane-6 szt -ziemniaki-2 szt majonez ,nieduzo ,tak aby sie zlepily skladniki a nie plywaly tak jak ktos juz tu pisal,sol i pieprz do smaku,ewentualnie trochę musztardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj przepis taki
zapomialam o groszku konserwowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sama robię majonez
ziemniaki gotowane w mundurkach marchewka gotowane pietruszka gotowane seler gotowane dużo surowej cebuli bardzo drobniutko pokrojonej kiszone ogórki (NIGDY konserwowe z octu, blee :-P) groszek z puszki jaja jabłka pieprz sól majonez własnej roboty (z żóltka, szklanki oleju i cytryny + sól + łyżeczka musztardy) majonez pół na pół ze śmietaną może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady kubeczek
widze, ze kazdy robi inaczej:) ja moja tez na oko robie: ziemniaki marchewki korzen pietruszki swiezy por zamiast cebuli (nie jest taki ostry) jablka ogorki kiszone jajka (tylko bialka) majonez swieza natka pietruszki zoltka w kubeczku rozdziabuje, dodaje duzo soli i pieprzu, smietane, musztarde. to jest taki sos:) tym sosem polewam salatke a przed podaniem mieszam dokladnie. pyyycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gargammelita
mieszam 2 łyżki majonezu z 1 łyżką musztardy sarepskiej, solą i pieprzem- w ten sposób powstaje dość pikantny sos, krótym później łączę składniki/wedle uznania/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
ja dodaje do jarzynowej oprócz musztardy troche chrzanu i właśnie wszystkim ta najbardziej smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×