Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olgawawa26

Źle wsytawione L4 w ciąży

Polecane posty

Gość olgawawa26

W wigilijny dzień szukam specjalisty od prawa pracy na forum - choć prawdopodobnie wszyscy już szykujecie się do kolacji... Otrzymałam dziś nie pomyślny dla mnie telefon z pracy. Otóż od dwóch miesięcy przebywam na L4 - jestem obecnie w 9 m-cu ciąży. Poprzednie zwolnienie miałam do 25 listopada (środa), ale lekarz przyjmował dopiero w poniedziałek 30 listopada, więc z taka datą wypisał mi zwolnienie wsteczne (zatem 4 dni wstecz) - do tej pory upiera się, że zwolnienie wystawione jest prawidłowo. Minął miesiąc. Od 22 grudnia mam następne zwolnienie (tamto było do 22 grudnia), a tu z pracy dzwonią do mnie, że poprzednie zwolnienie nie zostało uznane przez ZUS, ponieważ wystawiono je za późno. otrzymałam tą informację po miesiącu, gdzie wcześniej (gdy jeszcze mogłam cokolwiek zrobić) nikt nie dawał mi znaku, że coś jest nie tak! Kadry mi powiedziały, że muszę wziąć na ten okres urlop bezpłatny, czyli brak zasiłku za grudzień. Czy ja mam ponosić odpowiedzialność za błąd lekarza i brak informacji z płac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Każde zwolnienie lekarskie,bez względu czy jest to kobieta w ciąży,może być wystawione do 3 dni wstecz.Twój błąd po zwolnienie powinnaś udać się do lekarz,który akurat miał dyżur. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×