Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mymlon

Obecność na sprawie o alimenty

Polecane posty

Gość mymlon

Witam. Czy sąd może zasadzić alimenty bez obecności jednego z rodziców na rozprawie? Zbyt pózno odebrałem avizo z poczty i niestatawiłem sie na rozprawe alimentacyjna. MOja była partnerka twierdzi, ze sad zaocznie zasądził mi alimenty, czy jest to mozliwe, aby niewysłuchajac moich argumentów oraz nie patrzac sie na moje zarobki są zasadził alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
tak, mogło tak być - zgłoś się do sądu po odpis orzeczenia, w aktach znajdziesz szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mymlon
ale gdzie tu sens??? skąd sąd ma wiedziec ile zarabiam, ( jakie mam wykształcenie-chodzi czy np nie mam wyzszego a zarabiam 1000 zl) dlaczego nie wziął pod ugae kredytu itd...... kiedy moge sie odwołać od tej decyzji. Chodzi o to, że dziecku sam duzo kupuje, plus do tego alimenty, ktore i tak moja była nie przeznacza na dziecku tylko na swoje potrzeby tj fajki itp. Zawsze dobrowolnie przelewałem jej kilkaset zł plus ubierałem dziecko, zabawki itp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli odebrałeś awizo...---
i nie stawiłęs się na sprawie-sąd nie dość że może to zasądzić-to jeszcze może ci przypisać niezłą karę za niewstawiennictwo. natomiast,jeśli nie odbierałbyś awizo-po drugim już razie sąd automatycznie zasądza to co żąda powódka. Sąd nie ma czasu na zabawe w kotka i myszke u uciekjącymi tatusiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mymlon
nie uciekam....... płace dobrowolnie kilkaset zl, cw. ale jej jest mało, bo nie ma kasy na swoje sprawy, a dzieci chodza brudne....... sam kupuje dzieciom ciuchy itd.....ok, zal mi, ze wg niektórych wszyscy faceci sa zli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli odebrałeś awizo...----
Ależ ja nie mówię,że wszyscy faceci są źli..tylko przedstawiam ci jak to wtgląda prawnie.jeśli od wyroku nie minęły 2 tygodnie bądź nawet miesiąc-możesz się odwołać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mymlon
hmmmm, nawet jak mineły (a sprawa jest świerza) to mam prawo do zmiany-odwołania, np pisząc w pozwie o zmiane wysokości alimentów. teraz zastanawiam sie na jedna rzeczą, czy zamiast alimentów mogłbym płacic za przedszkole plus kupowac rzeczy, np ubrania zabawki itp. Nie chcę by kasa do niej wpływała, bo tak jak wcześniej pisałem, kasa którą przelewam nie trafia do dzieci. ps, sąd moze zasadzić alimenty wstecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak to właśnie jst gdy-==-0-
po pierwsze-nie masz prawa odwoływać się kiedy tylko chcesz. możesz jednak, po upływie terminu na odwołanie-założyć sprawę o zmniejszenie alimentów. po drugie-nie. sąd nie zgodzi się na to, gdyż dzieci mieszkając z matką-muszą miec zapewnione: wodę, gaz, światło, czynsz za mieszkanie, jedzenie koszty te również wliczane są do alimentów ( oczywiście nie w całości, gdyż obowiązek alimentacyjny dotyczy oboje ropdziców,a nie tylko płacącego alimenty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak to właśnie jst gdy-==-0--
sąd zsądza alimenty od daty wpłynięcia pozwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mymlon
a jaki jest koszt założenia sprawy o zmiejszenie alimentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
a niby dlaczego nie moge wnieść o zmiejszenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
a apelacja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
nie, ale dostałem dzis avizo, zaraz lece bo nie wiem co to. O wyroku poinformowała mnie moja była dzwoniąc do mnie. czy wyrok o alimenty tez ma jakis czas na uprawomocnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
czyli nic starconego... :) bo wyroku jeszcze nie widziałem, tylko czy napewno 7 dni od odebrania, czy od zapadniecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
a jesli nieodbiore?...... też jest jakiś okreś??? Nie ma czegoś takiego że np mimo nieodebrania bedzie on prawomocny, bo sąd powie , że wyrok wysłał a, że nieodebrałem to moja sprawa?? przeciez ja moge nieodbierać w nieskonczoność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
a gadać , że grozi mi, że da mi swiety spokój i nie bedzie chciała alimentów jeśli zrzekne sie praw do dziecka?? że wypisuje do mnie na gg groźby, wyzwiska itp? mam to zachowane na gg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
a gadać , że grozi mi, że da mi swiety spokój i nie bedzie chciała alimentów jeśli zrzekne sie praw do dziecka?? że wypisuje do mnie na gg groźby, wyzwiska itp? mam to zachowane na gg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
a gadać , że grozi mi, że da mi swiety spokój i nie bedzie chciała alimentów jeśli zrzekne sie praw do dziecka?? że wypisuje do mnie na gg groźby, wyzwiska itp? mam to zachowane na gg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
a gadać , że grozi mi, że da mi swiety spokój i nie bedzie chciała alimentów jeśli zrzekne sie praw do dziecka?? że wypisuje do mnie na gg groźby, wyzwiska itp? mam to zachowane na gg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
a gadać , że grozi mi, że da mi swiety spokój i nie bedzie chciała alimentów jeśli zrzekne sie praw do dziecka?? że wypisuje do mnie na gg groźby, wyzwiska itp? mam to zachowane na gg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
a gadać , że grozi mi, że da mi swiety spokój i nie bedzie chciała alimentów jeśli zrzekne sie praw do dziecka?? że wypisuje do mnie na gg groźby, wyzwiska itp? mam to zachowane na gg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
oj, cos sie mi kilka razy wysłało. Wezme adwokata, bo znajomy, który miał podobna sytuacje mowi, że sąd bierze pod uwage kredyty itp. że trzeba gadać wszystko... kazdy mowi inaczej, a adwokat bedzie wiedział najlepiej. Dzieki za pomoc i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
tak, odebrałem avizo - wyrok, wszystko to co napisalas o doreczeniu itd jest w wyroku. Widze, że chyba dajesz najbardziej konkretne odpowiedzi :) kredyt wziałem 3 lata temu, by jej i dzieciom ( jedno ma z poprzedniego zwiazku ) zapewnic jaknalepsze waunki. Kupiłem za to mieszkanie, utrzymawałem wszystko dom, kredyt rach itd. Placiłem za przedszkola, przelewałem jej kase od kilkunastu miesiecy.... roztalismy sie 2 czerwcu tego roku, wyrok mowi o placeniu od 1 wrzesnia, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
napewno powiem w sadzie , że tak mi pisała...mam na to potwierdzenie. Dziecko ma 4 latka. teraz kwestia dobrego rozegrania, tj np aby udowadniała np fakturami , ze kupuje dla dziecka, a nie np fajki czy inne rzeczy na swoje potrzeby,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ba przecież ona
za Twoje zazrane grosze co tydzień jeździ do spa i zrobiła sobie powiększanie piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby dlaczego
:) mam zrobione np zdjecia nozek dziecka, jak wrastaja sie paznokcie ( zabieram dziecko co 2 tyg do siebie. Mam potwierdzenia o niepłaceniu za przedszkola, takie rzeczy nie są trudne do udowodnienia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O TAK TAK
te zdjęcia paznokci bardzo Ci pomogą w sądzie... może sąd odbierze z alimentów ze 20 zł na pedicure - byś mógł być nie tylko dupkiem oglądającym dziecko jak śledczy, ale też ojcem, który obetnie pazurki i wymyje łapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz dla o tak tak
O TAT TAK, własnie takim ojcem jestem, tym co umyje łapki i obetnie paznokcie, 5 lat zajmowałem sie dziecmi bo moja malowała pazurki, a twoje chamskie odpowiedzi mnie nie ruszaja. Tak, to moje jedyne dziecko biologiczne, bo 2 córa nie jest moja biologiczna, ale traktuje ja jak moją córke i za taka ja uwazam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×