Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ona_koszalin

czy będe musiała zwrócić pieniądze które prelał mi były pracodawca praez pomyłkę

Polecane posty

Gość ona_koszalin

Mam poważny problem i nie wiem co z tym zrobić.Miesiąc temu Przeszłam na urlop wychowawczy a mój pracodawca przesłał mi przez pomyłkę na konto wypłatę której nie powinnam dostać .Cy może zażądać zwrotu tych pieniędzy skoro to ich pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamiętam jak to jest w sensie prawnym chociaż kiedyś miałem taką sytuacje ( mielismy bo było nas kilkudziesięciu z podwójnymi wypłatami ) i wtedy kilka lat temu podobno obowiązku zwrotu nie było ale ..... każdy zwrócił bo by mu podziękowali z byle powodu za pracę gdyby nie oddał z własnej woli możesz np. złożyc pismo w którym prosisz o potrącenie stosownej kwoty ( nadwyzkowej na tą chwilę ) ze swoich przyszłych poborów ( w moim przypadku była to kolejna wypłata ) - tak więc nie oddawałem ale wyraziłem zgodę na mniejsząwypłatę w kolejnym miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfrgth
wiem ze prawo mowi ze jesli ktos sie pomyli i wplaci ci na rachunek bankowy forse to musisz ja oddac, wiec moze i z wyplata jest tak samo btw- masz chrapke na latwa forse? idz do pracy pazerna istoto, wlasciwie to zlodziejk niemal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie masz problemu
nie Twoja kasa - oddajesz ja wplacilam kase niewlasciwej osobie, bylam w banku i na poczcie, musial mo zwrocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria ma strita
art.205 kc - bezpodstawne wzbogacenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emmett Fitz-Hume
Maria ma strita - chyba 405 kc :P Nie musisz zwracać- art. 409 kc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poinformuj pracodawcę o tej sytuacji. U mnie w firmie dziewczyna dostała 2x przelew wynagrodzenia.Nic nie powiedziała.W następnym miesiącu szef już specjalnie zrobił to samo.Znów się nie odezwała. Podziękowano jej za pracę za nieuczciwośc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ysysmru
Odpowiedz Banku Polskiego na identyczna sytuacje: " W przypadku, gdy przelew zostanie wykonany na niewłaściwy rachunek, w celu odzyskania środków niezbędny jest kontakt z Odbiorcą przedmiotowej transakcji bądź z oddziałem PKO Banku Polskiego, prowadzącym rachunek, z którego została wykonana." Pieniadze odzyskalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie masz obowiazku zwrawcać
Witam Prwcownik nie ma obowiazku zwrócic pieniądze które otrzymał na swoje konto. pracuje w kadrach i również z płacami mam kontakt wiec wiem z doświadczenie ze osoba która sie pomyliła moze poprosic o zwrot błednie nal;iczonych pieniedzy ale pracownik nie ma takiego obowiązku je zwrócić Fakt ludzie są różni czasmia jest tak ze usłyszysz " ty sie babo pomyliłaś wiec to nie moja wina " a czasami "oczywiście wiem ze przyszedło przelew i jutro dokonam zwrotu " Pracownik ma prawo powiedzieć "wlasnie na przelew czekałem " i nic nie zrobicie wiec wybór nalezy do Ciebie co chcesz zrobić , masz zamiar wracac do pracy po wolnym to zwróć a jak nie masz zamiaru to popraktuj to jako premię Pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgnhjkuilo
nie zwracanie forsy bo nie chcesz wracac to moim zdaniem krotkowzroczne myslenie, a jak cie byly szef nie da referencji i nie dostaniesz przez to nowej pracy? albo czesto jest tak ze pracodawca tuz przed ostateczna dec o przyjeciu pracownika dzwoni do bylego pracdawcy, wtedy ten ci za to forse moze niezla laurke wystawic, wiec pamietaj o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milva77
Bzdury. Przeczytaj wszystkie przepisy od art.405 k.c. do 410 k.c. i zwróć szczególną uwagę na słowa "chyba ze powinien lkiczyć się z obowiązkiem zwrotu". Skoro zatem zauważyłaś dodatkową zapłatę - gdyby to bylo 50 groszy, moze by mozna wykazac, ze nie zauwazylas - to powinnaś liczyć się z obowiązkiem zwrotu. Ja bym radziła oddać bo w sądzie jeszcze odsetki od Ciebie zasądzą. Jest to bezpodstawne wzbogacenie i nawet "zużycie korzysci" nie pozbawia Cię obowiązku zwrotu, jeśli powinnas się z nim liczyć. A mopim zdaniem powinnaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_koszalin
chcę im oddać tylko te pieniądze się rozeszła nie zauważyłam na początku że to z mojej firmy bo mąż nie ma stałej wypłaty .Raz dostanie taką premie a raz jej nie ma a przy jego poborach gdzie raz zarabia 3000 a raz 4000 mogłam się pomylić. Najwyżej pójdę z nimi na ugodę.Zobaczymy co oni na to w inspekcji pracy mi pow9iedzieli że to zależy tylko od mojej dobrej woli.Czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×