Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasikamala

Jaki program do zabezpieczenia komputera

Polecane posty

Gość kasikamala

Hejka,mialam problem z komputerem i kolega mi musial wszystko od nowa zainstalowac. Wyskakiwaly okienka i pozniej sie sam wylaczal, teraz juz jest dobrze, ale musze wybrac program zeby znow nie zlapac syfu. Co Wy macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na laptopie mam mks_vira. Też miałam ostre przejścia jak był avast, więc zmieniłam na mksa, a że licencja obejmuje 3 kompy to jeszcze brat się załapał :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsterTonner
+ oczywiscie program antyspyware`owy. Zainstaluj Avast i Spyware Terminator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula1989
GData polecam. sprawdza wszystko, ale nie nachalnie. genialny, uchronil mnie przed 20 wirusami od swiąt;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasikamala
A ile kosztuje mcafee i mks? Co lepiej wybrac? Nie chce kupic kiepskiego programu i znow instalowac komputer :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mksvir 9 jest w cenie 95 zł za samego antywira (wersja dom) lub 129 zł za cały pakiet bezpieczeństwa (dom+). Lepiej wziąć pakiet, bo różnica w cenie niewielka a lepszy firewall jest przydatny. Mcafee chyba droższy, ale sama go nie używałam, więc nie będę nic pisała. Mksvira warto, bo od lat jest dobrym programem i wyrobił sobie markę. Gdata obciąża komputer, zabiera dużo ramu i nie da się nic robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katy_one
Te wszystkie molochy są przereklamowane. G-Data norton i tym podobnie nie są tak znakomite, jak je reklamują. Polecam ze swojej strony właśnie takie lżejsze programy jak nod, czy wcześniej wspomniany MKS. Mniej pamięci zabierają i są równie skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_katarzyna_pierwsza
Jakoś nie mam zaufania do darmowych programów, szczególnie zabezpieczających. To tak, jakby kupić samochód z przeceny. Niby wszystko ok, ale coś jest z nim nie tak i troszke strach nim jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasikamala
Cena może być, a czy mks nie będzie za bardzo zamulał komputera? Jooaska skoro tak polecasz to może sprawdzę. A czy jest wersja testowa, żeby sprawdzić zanim kupię? Ktoś z Was jeszcze korzysta z mksa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka257
Kasika ja używam i nie czuje żeby mi chodził wolniej, więc raczej nie spowalnia, a jakiegoś super komputera nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi tylko o firewalla, ale o cały pakiet zabezpieczający komputer. Avasta również radzę omijać, bo sama się na nim zawiodłam. Darmowe programy jak to rzecz darowana, musi być wybrakowana :). @kasikamala: Odp na Twoje pytania: mks nie powinien obciążać komputera, bo jest to jeden z lżejszych programów jakie znam. Wersję testową możesz ściągnąć ze strony producenta, wystarczy, że wpiszesz w google słowo mks i wybierzesz pierwszy wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasikamala
Dziękuje Wam za rady :*. Przetestuję cały pakiet zabezpieczeń mksa i zobaczymy jak się u mnie sprawdzi. Może zdecyduję się na zakup, bo trzeba wreszcie chronić komputer. A z jakich skanerów on-line korzystacie? Chciałabym teraz już przeskanować i sprawdzić czy system jest czysty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie kaspersky jest dla mnie najlepszym wyborem. Chociaz od paru wersji wstecz sie popsul, ale mimo wszystko bardzo mi pasuje. Przedewszystkim uzywaj mozgu to z wirusami problemow miec nie bedziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ąę
Mentalnie wirusa usunąć się nie da;) Miałam kiedyś ksparsky na komputerze i wysadził mi system:( Poza tym spowalnial komputer i potrafił włączć skanowanie losowo kiedy chciał, pomimo że nie było to ustawione w harmonogramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasikamala
Szejku uwierz mi, że mózgu używam ;). Problem w tym, że wirusy łapie się na zwykłych stronach internetowych, albo w pobieranych plikach. Przecież nie przestanę korzystać z netu! Zdania z kasperska są podzielone,więc chyba wykupię licencję na mks_vira 9.0, bo wersja testowa mi się kończy :(. Powinnam mieć jeszcze jakiś program, czy to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinno wystarczyć dodatkowo możesz ściągnąć antymalware lub adaware, programy uruchamiasz sobie raz na tydzień, żeby przeczyścić to co przeszło przez przeglądarkę, ciasteczka, itp. Jak wybierzesz wersję DOM bez firewalla to też lepiej doinstalować aplikacje Outpost Firewall Free zamiast zapory z systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteriuszkaaaaaaaa
a czemu nie awast? ja słyszałam do tej pory same pozytywne opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasikamala
Jak widać w powyższych wypowiedziach avast nie jest najlepszy. Te antymalware albo adware to płatne, czy darmowe? Jooaska wolałabym wersję z pełnym zabezpieczeniem, bo nie znam się na innych programach, żeby kilka instalować. Pełny pakiet to dom+? Mam teraz mks_vir 9.0 dom plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dizelexs
tylko nod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się zgadza:mks_vir 9.0 dom+ to jest antywir z ochroną poczty,rejestru i wbudowanym firewallem,masz cały pakiet zabezpieczeń. Programy, które Ci podałam (adaware darmowy i antymalware płatny) mają tylko czyścić komputer raz na jakiś czas. Wystarczy jak ściągniesz sobie Adaware Free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska czkawka
najpierw wypróbujcie triale a potem po okresie testowym zdecydujcie sie na kupno danego antywirusa i firewalla nie kupujcie kota w worku z własnego doświadczenia nod32 jest do dupy miesiąc dwa pochodzi spoko a potem przy pobieraniu bazy wirusów się chrzani kerio personal obciąża też pamięć i spowalnia system kaspersky jest całkiem spoko norton też jest bardzo dobry chociaż czasem trochę spowalnia avast to jest straszny szajs i panda też przepuszczą jakiś syf potem zareagują i zdarza się że w trakcie wykrycia pada system i mamy blue screena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Avasta i nigdy nie mialam problemow z kompem Jak czasem sie trafi jakis trojan czy rootkit to sie wywala i po krzyku Nigdy nie musialam nic od nowa instalowac Nigdy nie stracilam zadnych danych Nawet jak mi przyjaciel skasowal prace magisterska udalo mi sie ja odzyskac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja używam anna nasze polskie
to zależy do czego dany komp służy i jaki sie ma system np xp 7mka i vista mają już swój firewall a odzyskiwanie danych możną robić easy recovery albo ghostem(ghost to cały pakiet i ma prawie wszystko) jak ci sie sprawdził avast spoko mi nie bo ja za bardzo korzystam z akceleratorów....albo zbyt często używam połączeń P2P a co wtedy ktoś ma po kompach albo co jest w lokalnej sieci..nawet sam p.Bóg nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko do człowieka wraca
widać energiczna trzydziestolatka używasz kompa z głową nie odwiedzasz podejrzanych stron to i avast Tobie starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sie zgodze
ja tez mam avasta i nic sie niedzieje :-) wiec niewiem czemu wszyscy mówią tylko nie avast? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oprych spod klatki
możesz za friko sciągnąć sobie avira antivirus system jest bardzo dobry i dożywotnie jest wersją darmową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×