Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no to pięknie się porobiło

Pleśń na ubraniach- pomocy, czy da się je uratować?????????????????

Polecane posty

Gość no to pięknie się porobiło

W poprzednim mieszkaniu mieliśmy sttttttraszną wilgoć, po praniu na niektórych ubraniach- i to jasnych :( porobiły się zielono szare kropki pleśni, w nowym mieszkaniu jest sucho i nie ma wilgoci, ale wypranie tych rzeczy z pleśnią nie pomogło- kropki dalej są. Kilka rzeczy nadaje się wręcz do wyrzucenia :( ale kilka chciałabym uratować Czy ktoś zna sposób? Proszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to pięknie się porobiło
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wigi27
Miałam podobny problem ostatnio. W pudłach, w których trzymałam ciuchy z których wyrasta maleństwo od strony sciany złapała pleśń. Wyprałam ale Vanishem, polewałam bezpośrednio na te miejsca, pocierałam a potem prałam w pralce - zeszło. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to pięknie się porobiło
dzięki, tak się własnie zastanawiamjak to usunać- może zrobić pranie z praniem wstępnym na 80-90 stopni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wigi27
Ja prałam w 60 stopniach. Achaaaaaa do pralki do proszku dolałam też jeszcze vanisha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paolcia1
Mi też zeszło po zwykłym praniu- i moja rada-wynieś te rzeczy (oczywiście te którym to nie zaszkodzi) na duży mróz - nie powinnaś mieć z tym teraz problemu:) niech się to świństwo dodatkowo wymrozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to pięknie się porobiło
to faktycznie swinstwo, z czesci rzeczy- tam gdzie bylo mniej zdrapałam skrobaczka do szyb :D wyczytałam, ze plesn mozna usunac mocząc rzeczy w roztworze wody utlenionej i zwyklej wody, albo wlasnie w vanishu, jak tylko coś zakupie to od razu działam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradypanidomu.pl
Plamy z pleśni usunąć następującym roztworem: 20 części wody, 5 części nadtlenku wodoru i 1 część amoniaku. Można też polać zwilżoną wodą plamę sokiem cytrynowym i posypać solą. Z wyrobów skórzanych usuwa się plamy z pleśni wodnym roztworem spirytusu (proporcje: 1:1). Potem skórę trzeba porządnie natłuścić. Z bardzo delikatnej skóry plamy ściera się kawałkiem świeżego chleba, a potem poleruje powierzchnię wełnianym gałgankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to pięknie się porobiło
dziewczyny namoczyłam rzeczy w wodzie z vanishem a potem pranie w pralce na 60stopni (też z vanishem) i wygląda na to, że wygrałam z tym badziewiem ;) okaże się jak ubrania wyschną, bo dopiero dziś miałam czas się zając tym na powaznie\ dzieki za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka pomocy
na torebce wyszła mi pleśń i moczyłam w szarym mydle i prałam na 60 stopni w vaniszu odplamiacze i sól i próbowałam wielu rzeczy i nic proszę pomocy nie wiem co robić to nowa torebka nawet ktoś powiedział o occie to to zrobiłam i woda utleniona i nic zna ktoś jakiś niezawodny sposób jeśli tak to będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaczkowie
Tol jest ciekawe: znalazłam gdzieś na jakimś forum ,więc cytuję "Małe, ciemne kropeczki pleśni pojawiają się często na bieliźnie niedoszuszonej, zbyt wcześnie schowanej lub przechowywanej w wilgotnej szafie czy pomieszczeniu. Tkaniny bawełniane białe Przygotować roztwór soli w wodzie (1 łyżeczka soli na 10 łyżek wody) i dodać 1 łyżkę amoniaku. Zrobić tampon z miękkiej szmatki, zmoczyć tym roztworem i zwilżyć plamy. Innym tamponem zwilżać plamy maślanką i ponownie � tym roztworem. Po 10�15 min. uprać w ciepłej wodzie z mydłem. Zwilżyć plamy z pleśni spirytusem denaturowanym, wypłukać w ciepłej wodzie, wysuszyć i uprać w wodzie z mydłem. Do 4 litrów zimnej wody dodać 1 łyżkę wybielacza i 1 łyżeczkę kwasu octowego. Zanurzać w tym splamione miejsca i obficie spłukiwać. Bawełniana popelina Zwilżyć plamy wodą i pocierać mieszaniną mydła w proszku i sproszkowanej kredy. Prać w gorącej wodzie z mydłem. Usuwanie plam z pleśni z płótna Pocierać wodą z dodatkiem amoniaku i zaraz spierać w wodzie z dodatkiem mydła. Tkaniny kolorowe Zwilżyć plamy 3%-wą wodą utlenioną lub wodą z dodatkiem amoniaku i spierać. Tkaniny o nietrwałych barwnikach nie nadające się do gotowania Stosować papkę złożoną z : 1/2 łyżki grubej soli kuchennej, 1 łyżki krochmalu w proszku, 1 łyżki płatków mydlanych i soku z jednej cytryny. Dokładnie wymieszać i kłaść na poplamione miejsce po lewej stronie tkaniny. Pozostawić do następnego dnia i obficie spłukać. Tkaniny z włókien sztucznych Plamy z pleśni na tych tkaninach trudno usunąć. Lepiej nie robić prób i oddać ubranie do pralni chemicznej. Plamy z pleśni na namiocie turystycznym Zmieszać 3g węglanu amonu, 7g soli kuchennej i 90g wody. Zanurzyć w tej mieszaninie splamione miejsce. Spłukać pod bieżącą wodą i rozwiesić w miejscu nasłonecznionym." powodzenia z torebką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli cos jest bialego to polecam polac Ace zpstawic na pare minut i czarna plama z plesnia zzolknie a potem wybieleje nastepnie nalezy wyprac w pralce. Niestety vanich ani ocet nie pomogly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak pozbyć plamki czarne i szare z poduszki puchowej , niecałkowicie suchej ,zbyt wcześnie schowana do pokrowca? Czy jest sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spleśniałą poduszkę bym wyrzuciła. Z grzybem nie ma żartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak możecie grzyba usuwać waniszem przecież on nie zawiera chloru będziecie chorować od tych ubrań i wasze dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta

Hej ja probowalam wszystkiego wkoncu wzielam spraj plesniobojczy popsikalam na material poczekalam 5 minut plesn zniknela wypralam w pralce i uratowalam swoja sliczna czerwona ...enkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta
Przed chwilą, Gość Aneta napisał:

...enke

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×