Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wybor firan

Może ktoś z was kupował firanki na allegro i mi pomoże?

Polecane posty

Gość wybor firan

Hey Planuje kupić woal gładki w metrażu i widze, że na allegro są dość duże różnice cen, np. woal z obciąznikiem jest i za 5.80 zł i 13 zł. Czy ten tanszy to faktycznie jakiś chinski badziew? I czy kupując woal o długości aż 290 cm, konieczna jest ołowianka na dole, czy ten bez ołowianki tez sie bedzie dobrze układał? Czekam na opinie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam firanę z organzy z obciążnikiem długość ok .180 cm i powiem ci że masakra :O tak mi ciulowo układało firanę na dole ,że szkoda gadać :O Napuszona taka była jak diabeł i tak odstawała durnowato :O Tylko wiesz organza sam w sobie jest taka nastroszona co innego woal on raczej układa się bardzo ładnie ,nawet bez obciążnika :) jeśli tylko się nie elektryzuje to będzie wszystko ok. Co do cen to jak wyżej pisze koleżanka :) jak trafisz tak kupisz ,czasem cena odbiega daleko od jakości :) ja kupowałam kiedyś woal na metry za 8.30m i był super ,matka poszyła sobie super firanki do kuchni :) Poszukaj jeszcze końcówki beli ,bo tanio można wygarnąć fajne kawałki materiału i co najważniejsze długie :) ja tak kiedyś wydarłam na allegro firanę z woalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zawsz eprzy zakupach
na allegro, aptrz na komentarze jakie dostaje sprzedawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wybor firan
Dzieki dziewczyny:) Zaryzukuje takie w sredniej cenie, tylko nadal nie wiem co z tym obciążnkikiem:o. Jeden sprzedawca mi napisal, że sie bedzie ladniej układała firanka i polecił zamiast firan bez obciaznika za 7 zł m2, takie za 13 zł i nie wiem, czy to nie zwykle zdzierstwo:/. Komentarze ma bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ,z tego co piszesz ma być ona długa ,wiec wydaje mi się że z obciążnikiem chyba zda egzamin :) on ją po prostu ładnie pociągnie w dół ,tak sama bez tego obciążnika może się puszyć na dole albo po prostu nie układać .Woal to zwiewny materiał ,więc obciążnik przy długiej zasłonce czy firanie będzie potrzebny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie napisłaś, w jak wysokim oknie ten woal będzie wisiał - ciężko stwierdzić, czy obciążnik jest konieczny. Ja mam okna 2.5m wysokie, 2.90m by mi się bardzo walało po podłodzie, obciążnik byłby zbędny:/ Co do komentarzy - OK, są wyznacznikiem jakości towaru i samej transakcji, ale tak szczerze - jak komuś utną krzywo pół metra firany albo materiał się elektryzuje, to MAŁO KTO wystawi negatywny/neutralny komentarz w obawie przed negatywem sprzedawcy, który może napisać: widziały gały co brały. Nie udowodni się krzywości fianki, a elektryzowanie się będzie cechą firany ze sztucznej tkaniny. Rzadko tkany materiał moze być w aukcji opisany jako "Przewiewna tkanina", czyli że towar jest zgodny z opisem... Myślę, że metr bieżący woalu można kupić ciut taniej niż za 13zł, ale oczywiście decyzja jest Twoja:-) Życzę udanego wyboru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za 13 zł to ja kupiłam wspaniały woal w sklepie-nie na allegro.I do tego o 3 m szerokości.Jakość tego woalu wspaniała-nawet krawcowa,która szyła mi firankę mówiła,że takiego nie widziała.A z tym obciążnikiem to chyba nie będzie dobrze. Ja sobie wymyśliłam ,że aby dobrze się układała,to podwinęłam pod spód 30 cm woalu-i tam jest podwójnie.W miejscu łączenia dałam gipurę-i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadam się z koleżanką wyżej jesli chodzi o to podwinięcie na dole :) fantastycznie to wygląda a jeszcze jak firana jest na szelkach o mamuniu super :D mam takie zasłony w pokoju z woalu ale kolorowego i na dole jest podwinięty i na szelkach ,tak się super układa jak w żurnalach :) niektórzy wszywają na dole to podwiniecie z innego kolory woalu np bordowy ,wtedy można dopasować zasłonki w tym kolorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoś nie mam już zaufania do allegro i dlatego jak już kupuję coś przez internet, to korzystam z zaufanych sklepów... jest kilka znanych mi miejsc, gdzie można kupić firanki przez internet i dlatego odradzam zakup firanek na allegro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joordan
Zadzwoń obsługi klijenta www.sklep-zafi.pl ja ostatnio tak kupiłem 6 metrów organtyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA KUPIŁAM NA ALLEGRO ZASŁONKĘ USZYTĄ Z WOALU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie była tania, ale dobrze uszyta i jestem zadowolona zarówno z jakości jak i wyglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupowałam na allegro woal gładki haftowany cena 13,70 za metr ,fajnie się prasuje ,porządny gruby woal a nie badziewie ,polecam kupić trochę droższy a nie taki całkiem tani,ołowianka faktycznie obciąża firankę,na mojej na dole jest haft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar kupic woal na firanki na allegro, zastanawiam sie ile kupic materialu? Sprzedawcy sugeruja, zeby wziac podwojna szerokosc karnisza, czy jednak nie bedzie on zbyt malo zmarszczony? I czy te materialy zawsze sa u gory i na dole zakonczone i obszyc trzeba tylko boki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Materiału potrzeba tyle ile masz podane na taśmie marszczącej ,którą też powinnaś kupić . Są taśmy ,które marszczą 2:1 a są i takie co marszczą 3:1 czyli np,masz taśmę 2:1 standardowa i masz dajmy na to karnisz szerokości 150 cm to kupujesz 3 metry firany na taką taśmę .,jak masz taśmę marszczącą 3:1 to kupujesz 450 cm firany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli natomiast chodzi o zakończenie to woale najczęsciej maja ołowiankę na dole jako wykończenie ,ale zalezy jaką firanę chcesz uszyć ,są modele w których obciążnik ołowiany tylko przeszkadza i tak trzeba go wyciąć.Z reguły obszywa się boki i dół z górą różnie bywa ,ja jak szyłam to zakładałam kawałek materiału na taśmę ,nie podoba mi się surowe wykończenie ,ma takie zgrzane brzegi i czasem podziurkowane . Wykańczasz albo zakładając materiał albo lamówką albo wszyswasz gipiurę albo kryształki na taśmie ,no co ci się po prostu podoba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz, Tak tasme oczywiscie tez kupie, no i dlatego zastanawiam sie czy brac podwojna dlugosc karnisza czy wiecej i odpowiednio do tego wybiore tasme 2:1 lub 3:1, zastanawiam sie jak firanka woalowa bedzie wygladala po zmarszczeniu 2:1 i 3:1 :) Pomoglyby mi jakies zdjecia ale nie moge nic znalezc w necie. Material kupuje bez olowianki, wiec nie mam pewnosci czy jest zakonczony, moze byc chociaz zgrzewany, byleby sie trzymal i nie strzepil, jesli bedzie to zle wygladalo to podwine i tak ale z racji, ze jestem poczatkujaca to latwiej bedzie mi podwinac taki zgrzany niz surowy. Czyli moge miec pewnosc, ze gora nie bedzie sie strzepic a dol to juz rowznie bywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wykończone zawsze są ,nie ma surowego tak ,ze nici ci wychodzą albo jest zgrzany albo obciążnik albo są takie lampasy na brzegach ,ale rzadko się zdarza. Jeśli chcesz zobaczyć jak marszczy taśma to wejdź na allegro i zobacz jak się składają taśmy ,niektóre mają płaskie zakładki inne trzy pióra ,jeszcze inne w kształt motyla ,tak samo materiał się ułoży na górze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie musze sie martwic o gore i dol ze nitki beda wylazic? uff :) Tasmy ogladalam, widzialam typu olowek, smok tylko, ze chcialabym wyobrazic sobie jak bedzie to wygladalo w polowie dlugosci firany i na dole. Obawiam sie, ze gora bedzie ladnie, regularnie zmarszczona a na dole to juz takie nieujarzmione fale Dunaju powstana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem ci z doświadczenia mojej mamy a jet krawcową i czesto szyje firany ,jak chcesz mieć ładne regularne fałdy to bierz taśmę z szerokimi zakładkami coś jak ta numer 1 http://allegro.pl/tasma-marszczaca-firanowa-i1329122464.html bardziej nastroszony dół bedzie przy takiej np.http://allegro.pl/tasma-marszczaca-do-firan-firanowa-smok-25mm-i1334410354.html Co do materiału to na pewno dół i górę będziesz miała wykończoną ,ale boki są surowe bo są odcinane według długości jaką chcesz ,więc bez obszywania boków się nie obejdzie .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam . W sprawie firan z woalu proponuję sklep internetowy monart-firany.pl , sprzedają oni także firany na allegro. Mają niskie ceny , szybką wysyłkę i miłą obsługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast kupować zasłony na allegro, wejdź na stronę http://www.veronatextil.pl/produkty/zaslony.html. Niemniej ważnym od firan elementem wystroju okien są zasłony. Pełnią one funkcję zarówno użytkową, jak i estetyczną. Po pierwsze wybierając materiał zasłon, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na to, czy ładnie będą się one prezentować na oknie, ale także sprawdzić ich poziom przepuszczalności światła. Zasłony chronią nas bowiem przed słońcem i sztucznym światłem ulicznym. Zapewniają nam komfort mieszkania oraz zdobią nasze okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast kupować zasłony na allegro, wejdź na stronę http://www.veronatextil.pl/produkty/zaslony.html. Niemniej ważnym od firan elementem wystroju okien są zasłony. Pełnią one funkcję zarówno użytkową, jak i estetyczną. Po pierwsze wybierając materiał zasłon, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na to, czy ładnie będą się one prezentować na oknie, ale także sprawdzić ich poziom przepuszczalności światła. Zasłony chronią nas bowiem przed słońcem i sztucznym światłem ulicznym. Zapewniają nam komfort mieszkania oraz zdobią nasze okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jowita88

Centrum Firan ze Strzyżowa posiada ogromny wybór firan oraz zasłon z woalami. Dodatkowo posiadają możliwość szycia na miarę. Ogromny wybór produktów wysokiej jakości które super się prezentują w domu. Polecam, bo sama u nich zamawiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana221

Polecam Ci https://sklepfiranki.pl :) Bardzo duży wybór firanek gotowych, firan na metry, taśm i lamówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×