Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nikitanikita

co mam zrobic jak zamarzła woda w rurach????

Polecane posty

Gość hghghghghghgh2
I jak sytuacja? U nas tez wczoraj zamarzła , nie wiadomo co robić? Jak u ciebie nikitanikita co robiłaś? Masz juz wode? Nie wiemy co robić , narazie czekamy chodź nie wiem na co. CO radzisz? Oby nie rozsadziło nam rur , jesli juz rozsadzi woda leci mocno czy ciulkiem nie wiem na co sie szykować , co robić , HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 567893456
u mnie tez zmarzła oczywiscie nie obyło sie bez pomocy hydraulika trzeba było kuć kilka płytek w łazience w miejscu gdzie szła ta rura i podgrzewał czyms ta rure i potem ociepłał pianką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikitanikita
no nie wierze :D ktos odkopał mój temat sprzed 2 lat !!!! tak jakos znajomo mi brzmiało :p wtedy z tą wodą skończyło się tak, ze okazało sie ze zamarzła nam w miejscu gdzie rura wchodziła do budynku- jedyne nieocieplone miejsce pomogło podgrzanie, chyba suszarką, jednak początkowo zaczeła leciec tylko gorąca woda - przez kilka dni, było to upierdliwe jak diabli, była za gorąca żeby ją dotknąć i trzeba było ciągle mieszać z zimną której nie było;p wiec miałam cały balkon w wiadrach, miednicach z stygnąca gorącą wodą, po kilku dniach i zimna woda puściła i wszystko wróciło do normy, teraz juz nie powinna nam zamarznąć jak zabezpieczyliśmy to felerne miejsce :) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.a.a.
Witam, otóż temat na czasie. Nam zamazła woda w garażu, chociaż jest w nim około 5 stopni na plusie- mąż rozmroził rurę suszarką i zabezpieczyył- woda była w domu. Nastepnego dnia - chciałam wstawić pranie-pralkę mamy na górze w domu - i nie pobiera wody. Wcześniej nie sprawdziliśmy czy jest ciepła i zimna na gorze w domu.Sprawdziłam wszystkie krany w domu i tak na dole w kuchni i w łazience jest i ciepła i zimna woda, a na górze tylko ciepła. Prawdopodbnie rury biegną w kominie wentylacjynym. Co zrobić,a aby mieć wodę zimną na górze?? pomóżcie? Jak to odmrozić?? czy czekać na ocieplenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.a.a.
mróz zelżał i woda odmarzła, ale problem pozostał :) bedziemy się głowić dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nam też ostatnio 3 razy
woda zamarzła i mąż suszarką ogrzewał rury i zawsze to pomagało ;) Najlepsze, że ostatnio mi się suszarka spaliła i miałam taką miniaturkę z gazety chyba za 5zl, którą trzeba włosy godzine suszyć a jednak dała radę ogrzać rury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx1331
Ja wody nie mam od tygodnia a Ci spece od wody powiedzieli że mam czekać do czerwca- paranoja:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika fifi99999
zamarznieta woda w rurach to jeszcze nic a jak rury pekaja i tzreba bedzie zrobic remont :( do tego dochcodzi grzanie domu przez piec CO jesli woda zamarznie i nei ma jej obrotu w grzejnikach to piec pęknie i wtedy 5000zl poszlooo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate1982
Witam!! Właśnie nam zamarzła woda.Przyjechali spece z wodociągów i powiedzieli że niestety ale nic nie zrobią bo nie mają żadnych możliwości!!!Woda nie zamarzła w domu ani jej najbliższym otoczeniu więc pewnie gdzieś na podwórku. I co zrobić???? suszarka nie pomoże a ziemia jest strasznie zmarznięta???? Jeśli ktokolwiek wie co zrobić proszę o pomoc!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia 266
czytam i czytam ja się męczę już 3 zimę z zamarzaniem rury i za każdym razem pytam fachowców - bo za takich ich uważałam w czym jest rzecz gdzie jest problem ? oni wymyślają i podpowiadaja a ja i tak już nie wytrzymuję nie było mnie 5 godzin w domu od 12 do 17 i mi zamarzło , mąż próbował wszystkiego i palników i gorącej wody i nic rury były zaizolowane otuliną i watą i styropianem kocami czym się dało i nic ja już nie mam siły dziękuję bogu że studnia na podwórku no i jutro walę do sklepu po franie nie poddaję się walcze do końca jeżeli nie dam rady rozmrozić zanim przyjdzie wiosna to latem robię plany na doprowadzenie wody do mojego budynku gdyż obecnie ciągnę wodę z drugiego domu( od teścia który go nie ogrzewa ) . w tej chwili jest w piwnicy u niego -16 stopni i nawet taka izolacja nie pomoże no ale cóz co nas nie zabije to nas wzmocni trzymajcie się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka2101
witajcie w klubie mi przy -26 nie zamarzło nic a jak sie ocieplio na termometrze było -6 wtedy mi zamarzło jakies chore to jest tez nie mam w domu i jestem pewna ze w domu nie moglo zamarznac jedynie gfdzies na podwórku jak narazie czekam obdzwoniłam juz wszyskich i gmine i nic nie zrobia:( masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masmix__
a mi zamarzla rura kanalizacyjna, od niedzieli brak WC :( tata walczy jak moze ale nie chce puscic lód:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka2101
nam od stycznia zepsuł sie piec jak były mrozy -20 pozniej zamarzła kanalizacja przy mrozie -17trzeba było kopac a teraz woda w kranie a gdzie tam do końca roku..... ja chce juz styczen 2013:( załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia 266
witajcie no mi też nie zamarza jak jest -30 tylko pzry -6 haha ale dałam ogłoszenie do lokalnej strony internetowej żeby kupić tanio franie aby oprac dzieci do szkoły dzwonią na potęgę dziękuje bogu że syudnia i pompa na podwórku działa :) a do wiosny nie daleko trzymajcie sie pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate1982
Nam też nie zamarzło przy -25 ale przy -15 i to w ciągu 3 godz. bo o 4 kąpał się mąż a o 7 już wody nie było :((( Poza tym My nie mamy studni a wodociągi zero reakcji i jak tu dalej żyć w takich warunkach??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka2101
nam gmina wode przywozi co 2 dzieb bo maja taki obowiazek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tupać tupaćcćć tupaćććććććććććććććććććć i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_Mikos
Dzwonić po hydraulika, zamiast marnować czas na kafeterii. Od tego jest specjalista, tu na przyszłośc https://jotka-hydraulik.pl dostępni 24 na h nawet w zimę. Usługa wykonana w moim przypadku prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od lat zmagam się z tym problemem posiadając domek letniskowy nad jeziorem.. każdy typ rurki i zaworu nie stanowi większego problemu dla wody i mrozu. Jedyna metoda to kompresor, tylko nie olejowy!! Przedmuchać rury z każdego wylotu w stronę wcześniej odkręconego wlotu.. dodatkowo zawór spustowy. Tylko to się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×