Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwona aksamitka

Chciałabym pomalować pokój, czy teraz zimą można to robić?

Polecane posty

Gość czerwona aksamitka

chodzi o zdarcie tapety i na nowo pomalowanie pokoju czy czekać do wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle że raczej na wiosne bo trzeba przewietrzyć pomieszczenie i jest zimno to nie wyschnie tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona aksamitka
no właśnie :( a tu zima ma byc do kwietnia :( ale przeciez te farby do scian nie smierdzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona aksamitka
a może ktoś zdzierał tapetę i malował pokój? czy przed pomalowaniem trzeba jakoś otynkować, wygładzić ścianę? łatwo się zdziera tapeta? co z resztkami kleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hellahop
Oczywiście że można malować. Sam biorę zaległe wolne w przyszłym tygodniu i za odnawianie. Tylko pytanie, mieszkasz w bloku, w domu, masz ocieplony budynek? Chodzi o to, że ściany nie mogą być przemarznięte ani wilgotne. Rodzaj farb już wybrałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona aksamitka
nie wybrałam, a jaki najlepszy? a dlaczego ściany nie mogą byc przemarzniete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simona1811
no raczej nie polecałabym malowania zimą. Nie jest to generalnie wskazane. Nie można nawet pokoju przewietrzyć, bo niska temperatura może źle podziałać na świeżą farbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hellahop
Lepiej żeby nie były. Wiadomo, farby się nie rozwadnia, a malując np. farbą lateksową tworzy się spójna warstwa. Jak teraz masz przemarzniętą ścianę, to farba też będzie malowana na zimną ścianę i będzie wysychać w niestandardowych warunkach. W konsekwencji nawet najlepsza farba może odpadać, mogą być purchle, przebarwienia. A nikt tego nie chce. Ja u siebie mam ocieplony dom, ściany są suche i mają w miarę normalną temperaturę. Więc śmiało malować mogę. Co do samych farb, to jakie dla Ciebie muszą mieć właściwości? U siebie maluję lateksową, chyba coś z Barwy Natury. Lateksowa to m.in. lepsza zmywalność, jednolita powłoka, ciekawy odcień kolorów. Minusem jest to, że ściany będą miały utrudnione oddychanie. W przypadku tynku gipsowego, nie robi to dużej różnicy. Ja mam tynk gipsowy, farby lateksowe, nie odczuwam niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy my malowalismy w zeszlym tygodniu na tapete ktora jest do tego przystosowana a w pokoju 14 stopni. Jedna warstwa schnela 3-4 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeslis ciana nie jest wyrownana to tzreba bedzie ja wyrownac po zdarciu tapety (np polozyc gladz), ewentualnie zrobic sciane strukturalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hellahop
To jeszcze zdarcie tapety dochodzi i gipsowanie. Na pewno czasowo wyjdzie to dłużej. Ale przecież w mieszkaniu nie ma poniżej 10 stopni, jest normalna temperatura, to nie ma co się obawiać. Tylko zwróć uwagę na to co wspomniałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja raczej nie polecam malowania w mroz -15 stopni,poczekaj az bedzie troche cieplej a z farb nie polecam dekorala lateksowej, wyglada jak zwykla akrylowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość3f3f3f
Firma Astra Lublin oferuje wysokiej jakości produkty stolarki okiennej i drzwiowej, spełniające najwyższe standardy. Zapraszamy. http://oknadrzwi-lublin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×