Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pappaa

kasza z miesem na obiad-poradzcie

Polecane posty

Gość pappaa

jadlam kiedys w stolowce szkolnej, pysznyh obiad, kasza plus miesko w taka kostke ze sosem... do tego czerwona kapusta, raj w gebie, jak takie cos zrobic?? jestem zupelnie zielona w kuchni, wiec nawet nie wiem jak ta kasza sie nazywa by w sklepie poszukac, ajkie miesko, sos??? HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak.....
kup mięsko na gulasz pokrój w kostkę i z tego zrób gulasz ....ugotuj kaszę najlepiej w woreczkach i do tego kapusta czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z obserwacji
pewnie kasza gryczana (taka brązowa) i gulasz. gulasz dla lenia masz w torebce chyba z knorra. powinna być wołowina, ewentualnie wieprzowina ale chuda. kurczak nie jest w tym dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak.....
czy mam bardziej dokładnie napisać jak się robi gulasz i kapustę czerwoną na ciepło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimballo
a kasza ciemna, brązowa czy jasna? jasna to kasza jęczmienna, a ciemna gryczana a mięso np wieprzowe - łopatka wieprzowa, smażysz, potem dusisz w wodzie i robisz sos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimballo
jak się robi kapustę czerwoną na ciepło? proszę o przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasz gryczana i dobre
chude miesko na gulasz moze byc ładna szynka, sos pieczeniowy z torebki jak nie umiesz gotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak.....
kapustę czerwoną pokrojoną gotujesz w osolonej wodzie .....gdy jest miękką odcedzasz ( ja osobiście tak robię )....następnie dodaję cukier ...pieprz odrobinę octu lub cytryny ....rozpuszczam troszkę smalcu z cebulką dodaję i wszytko razem mieszam i gotuję jeszcze chwilę na wolnym ogniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwczyna chciala dokładnie
a wie kup np kawałek karkowki,pokrój w kostke,przesmaz dobrze na patelni na tłuszczu,potem do garnka,podlej woda i duś do miekkości-oczywiście dodaj przyprawy może też być listek laurowy i ziele ang. Kasze kup w torebkach np jęczmienna,wrzuc na osolony wrzątek [w torebkach]i gotuj dobre poł godz,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pappaa
jeny nie spodziewalam sie takiego odzewu :D dzieki :) kapuste kupuje w sloiku w biedronce za 2zl pyszna jest tylko z ta kasza... to chyba byla jeczmienna taka biala i troszke brazowa... najgorzej z mieskkiem u mnie :D sos mozna kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak.....
kaszę w woreczkach wystarczy gotować 20 min tak samo jak i ryż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak.....
pappaa...ja bym Ci radziła sama zrobić sos a nie z torebki kup mięsko gulaszowe lub od łopatki pokroisz w kostkę i smaż na wolnym ogniu na oliwie z przyprawami jak mięsko będzie podsmażone możesz dodać jeszcze cebulkę pokrojoną w kostkę i podlać wodą i prużyć na wolnym ogniu aż męsko będzie miękkie ....później zaciągniesz sos wodą z mąką ...tylko pamiętaj że wlewa się powoli i nie wszytko na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepszy z torebki niż mączny
sos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak.....
no wiesz wg uznania jak kto lubi ja osobiście wolę sama zrobić sos jak kupować te z torebki nafaszerowane konserwantami tym bardziej że jak się mięso podsmaży to jest baza do zrobienia sosu ale niech każdy robi jak uważa nie będziemy się tutaj spierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepszy z torebki niż mączny
taki mączny moze byc oczywiscie dobry, ale to kwestia wprawy, proporcji i uzycia odpowiednich przypraw taki z torebki na pierwszy raz może byc lepszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z obserwacji
jeśli ta kasza była jasna ale w kształcie jakby ziarenka z brązową kreską to mógł być pęczak, moja ulubiona :) jak nie umiesz tego gotować ro weź do podsmażonego mięsa jednak torebkowy sos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×