Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

koda

Czy łykanie żelaza...

Polecane posty

Czy łykanie żelaza przez matkę karmiącą ma wpływ na ilość kup u dziecka? Od wczoraj łykam żelazo i moje dziecko nie zrobiło od wczoraj kupy. Karmię piersią i jedną porcje daję mleka modyfikowanego bebilon ha. Ile taki maluszek może nie robić kupy ( ma 7 tygodni)? I ewentualnie jak można mu pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może tak być
może to być od żelaza, ma ono właściwości zapierające odstaw żelazo i zobacz reakcję dziecka u takiego maluszka decyzję o podaniu środka na zaparcie może podjąć tylko pediatra a boli go brzuszek ? na własną rękę możesz dać tylko troszkę herbatki koperkowej bez cukru hipp a jakie żelazo bierzesz ? ja brałam feminatal N, wyniki mi się poprawiły, a dziecko nie miało zaparć jak dziecko nie płacze, nie pręży się to ok, malec karmiony piersią nie musi robić codziennie kupki, bo wszystko trawi i wchłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluszek się męczy. Ma twardy brzuch i puszcza bąki. W trakcie spania budzi się z płaczem i pręży. Biorę Tardyferon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zelazo ma wlasciowosci
zapierajace . najlepiej odstaw zelazo i zjedz jablko ( przed karmieniem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odstawiam to cholerstwo. Sama mam rewolucje, wrażenie, że dostaję skrętu kiszek. A co dopiero takie maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinnas brac zelazo
jesli lekarz ci kazal a malemu pomoz termometrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie że nie
sama se wsadź termometr... można przecież zmienić żelazo na inne, a nie męczyć dziecko nie wolno prowokować wypróżnienia termometrem u takiego maleństwa, można uszkodzić zwieracz ! a to i tak nie pomoże, bo się nie usunie bezpośredniej przyczyny zaparcia, a tu przyczyną jest obecność nadmiernej ilości żelaza, a nie słaba perystaltyka jelit niemowlaka, problem będzie się tylko nasilał jeżeli będziemy drażnić śluzówkę termometrem czy czopkiem glicerynowym to po kilku razach zanika odruch naturalnego wypróżniania się i dziecko może trafić do szpitala z zatkanym jelitem ! to jest niemowlę, a nie stara baba ! do autorki- zmień to żelazo na inne, chociażby feminatal, a jeżeli maleństwo dalej się będzie męczyć to skonsultuj z pediatrą środek rozluźniający stolec , zwróć uwagę też na swoją dietę, możesz łykać kwas foliowy i wit. C po posiłkach, przyspieszają wchłanianie naturalnego żelaza, najlepszym źródłem jest mięso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×