Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rety rety

jaki sos do kotletów mielonych

Polecane posty

Gość rety rety

jaki zrobić soso do mielonych kotletów? bo zrobiłam kotlety i kopytka, te kotlety miały być w sosie koperkowym, ale teraz zorientowałam się, że nie mam koperku:( ani szczypiorku, ani nawet przecieru pomid., a wyskoczyć do sklepu nie mogę, bo mam w domu dzidziusia...to z czego zrobić te sos, macie jakiś pomysł? z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smietanowo-grzybowy jest pyszny garsc suszonych grzybow oplukac i ugotowac na miekko w nieduzej ilosci wody. polowe wywaru z grzybow odlac do sloiczka na pozniej, do pozostalego wywaru z grzybami dodac szklanke smietany (szklanka smietany na szklanke wywaru) zrobic zaprawke z maki, doprawic do smaku. jesli wyjdzie za geste dolac wywaru z grzybow. ja robie ten sos nawet do makaronu bez mieska, w wersji luksusowej dodaje do niego pulpety. jest pyszny i prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burza na Warszawa
Tez mam kotlety mielone ale bez sosu ,odsmazam na maselku i tym polewam ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rety rety
ooo chyba zrobię ten grzybowo-śmietanowy-mam grzyby suszone:) pieczarek nie mam , o tym też myślałam:) dziękuję:) a sos powinien być, bo już wcześńiej zrobiłam kopytka-więc jak kopytka bez sosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dopiero u mojego meza dowiedzialam sie ze kopytka je sie z sosem :) u mnie je sie polane maselkiem i posypane bulka tarta (oczywiscie wymieszane) albo bulka tarta podsmazona najpierw na maselku i polane. ja najbardziej lubie takie odsmazane i z jakas salatka ze sloika np ogorki z curry. pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rety rety
tak:) moja mam mówiła-co kraj-to obyczaj, co kucharka-to zwyczaj:) odsmażóne kopytka też są dobre, ale mój mąż też woli z sosem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można też zrobić sos ziołowy
zwykła zasmażka+ smietana lub mleko, i suszone zioła, oregano ,tymianek, prowansalskie, co się ma :) albo zamiast ziół musztarda- musztardowy lub chrzan- chrzanowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja teściowa
na slodko ze śmietaną i cukierem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×