Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie mozliwe

polewa??

Polecane posty

Gość nie mozliwe

Witam was:) Jutro zamierzam zrobić kruche ciasteczka.Chciałabym polac nie które polewą czekoladowa.Otoz znam przepis na taka polewe ale niestety na taka w ktorej biszkopt sie tak jakby moczy.Potrzebuje takiej grubel polewy jak na ciasteczkach jest.Nie wiem czy zrozumiale wytlumaczylam ale nie bardzo wiem jak to ''ubrać w słowa'' Moze ktoras kuchareczka jest mi w stanie pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najprościej będzie rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej, dodać do niej odrobinę masła lub łyżkę/dwie mleka bądź słodkiej śmietanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mozliwe
hm zawsze moja polewa byla robion z masla cukru wody i dodawalam kakao. Czy taka polewa bedzie trzymala sie na ciastkach? przypomne ze nie chce aby ciastko bylo tylko mokre od tej czekolady ale gdzie nie gdzie byly takie jakby paseczki czekoladowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak do ciastek ,to ja tak samo jak koleżanka wyżej czekolada w kąpieli wodnej.Kiedyś robiłam ciastka kruche i polałam polewą do placka taką wiesz tylko raczej do placka ,no i właśnie nie dość ,że to nieciekawie wyglądało bo tak jakby zjeżdżała polewa :( rozumiem co chcesz za polewę otrzymać taką gruba twardą najlepiej mleczną :) kup czekoladę mleczną ,rozpuść i gotowe no chyba ,że zna któraś z dziewczyn przepis na taką superową polewę to sama bym skorzystała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mozliwe
myślisz że jesli rozpuszcze tylko czekolade jako polewe nie zleci mi z ciastka tylko bedzie dobrze wygladalo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może się komuś się przyda? 1/2 margaryny zwykłej mlecznej( wtedy polewa pięknie się błyszczy) , 1 całe jajko, 4 czubate łyżki cukru, 2 takie same czubate łyżki ciemnego kakao - jajko wybić do miseczki, - do dużego kubka wsypać cukier , kakao i wymieszać - przygotować robot ręczny z widełkami -margarynę zagotować, odstawić z ognia i szybko wrzucić cukier i kakao oraz jajko i na szybkich obrotach miksować do momentu aż rozpuści się cukier( szybko się rozpuszcza). Koniec roboty. Te polewę robię całe życie na wszystkie dekoracje czekoladowe, jest twarda i lśniąca, dobrze się tez kroi, można też na malutkim ogniu podgrzewać, jeśli mamy taka potrzebę.Pozdrawiam serdecznie, a babcia 5, ponieważ wnusiów też 5!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mozliwe
babcia5 nie mam dostepu do margaryny czy moze byc zwykle maslo? czy jestes pewna ze ta polewa nie splynie mi z ciasteczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1000% , że nie spłynie, z masła nigdy nie robiłam, ale spróbuj, ewentualnie nie będzie lśniąca jak z margaryny mlecznej, to już mam wypróbowane i dlatego zawsze tak robiłam, ale chyba w niedzielę spróbuje z masła, może też lśniąca będzie, na pewno z masła tez nie spłynie, przecież masło jak stygnie , też gęstnieje, napisz jak wyszło, życzę sukcesu i chyba spac nie pójdę, poczekam na efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mozliwe
ja dopiero mam zamiar jutro robic ciasteczka ale czy chęci nie zabraknie nie wiem:)jesli zrobie dam znac czy z masła wyjdzie.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko nabieraj cukier i kakao taka samą łyżką i tak samo kopiaste, gdyby czekolada była za gęsta, bo zrobi się zimna, ciasteczka dość powoli się smaruje( najlepiej pędzlem), to podgrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mozliwe
a mam jeszcze jedno pytanie.dodam ze jestem ciemna co do gotowania:) napisala pani ze maslo zagotowac a potem dodac reszte skladnikow i miksowac.Trzeba dodac tez jajko czy potem rowniez lekko zagotowac bo jakos nie wyobrazam ze jako sie zmiesz z ta margaryna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mozliwe
awlsnie przybieram sie zrobic te ciastka a nie wiem jak nalozyc tą polewe?nie mam zadnego pedzelka i chyba nic takiego. planuje zrobic tez z lukrem ale juz chyba wiem jak zrobic lukier:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana jak zagotujesz margarynę, to już bierz robot do ręki, całkiem wyłącz ogień i szybciutko wrzucaj już miksując cukier z kakao i jajko i miksuj na najwyższych obrotach i nie bój się, zobaczysz jaka będzie ekstra, spróbuj, czy cukier się rozpuścił i wtedy wyłącz robot i masz gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie masz pędzelka, weź mały nóż i po prostu nożem smaruj, polewa nie ścieka , nie bój się, a kiedyś sobie kupiłam zwykły malutki pędzelek do malowania ścian, wygotowałam go i super się przydaje, choćby do smarowania jajem drożdżówek czy ciastek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a lukier , to już najprościej , bo sok z cytryny i cukier puder wymieszaj w kubeczku na papkę jak bardzo gęsta śmietana i smaruj gorące ciasteczka, lukier szybko zasycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mozliwe
dziekuje za pomoc:)juz chyba wiem mnie wiecej:) na lukier znam troche inny przepis cukier puder plus woda goraca i przegotowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×