Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mamarobali

Wasze nadpobudliwe dzieci-jak usypiają?

Polecane posty

Poruszam ten temat bo moja córka jest taką nadpobudliwą dziewczynką i mam uzasadnione powody żeby ją podejrzewać o ADHD. O ile w ciągu dnia mi to nie przeszkadza,bo dawno przywykłam do tego że moje dziecko jest w kilku miejscach naraz i nie wie co to zmęczenie, to w nocy jest już gorzej. Jak widzę jak ona zasypia to szlag mnie trafia niekiedy,bo może to trwać pół godziny,a może i godzinę. Wierci się okropnie,a to palcami się bawi,a to włosami,przewraca z boku na bok i kręci się bez końca,dosłownie 3 sekund nie wytrzyma żeby czegoś nie zrobić.W końcu pada i wtedy śpi 12 godzin,ale zastanawiam się czy mogę jej jakoś pomóc żeby to usypianie przebiegało nieco spokojniej.Wiem,że nie robi tego specjalnie,po prostu taka już jest od urodzenia.Jak macie jakieś sposoby to proszę podzielcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarlinka
Też mam taką córkę. Nie wiem w jakim wieku jest twoja, ale moja ma 15 miesięcy i od początku usypiała tylko na rękach i tylko po długich zabiegach. U nas ostatnio sprawdza się metoda spania razem (wiem, że to nie pedagogiczne, tym bardziej że ona zawsze spała w swoim łóżeczku). Kiedyś było tak, że jak się obudziła w nocy, to trzeba było nosić, a teraz jest tak że ja się kładę na podłodze (na takim pseudo-materacu i kładę ją obok udając że śpię - Mała zasypia w ciągu 10 min. Potem ją przekładam do łóżeczka, a sama idę spać do męża ;) Myślę, że nadpobudliwe dzieci trzeba wyciszać, czyli rutyna (kąpiel wieczorna zawsze o tej samej porze), ciepła melisa przed snem, zciemnione światło, zawsze ta sama muzyczka na dobranoc, ściszony głos mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma już 4 latka,ale jest taka od zawsze.Jak była noworodkiem to ją kocykiem wiązałam zeby się uspokoiła i nie machała ciągle odnóżami bo inaczej by nie zasnęła :D Nie nosiłam jej jakoś specjalnie ani nie bujałam,po prostu to jej zasypianie zawsze trwa długo. I starałam się z tymi rytuałami ale nie zdawało to egzaminu, ciągle była tak samo pobudzona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet jak nie umiała jeszcze raczkować to jako noworodek i niemowlę pełzała mi po całym łożu,robiła mostki i tak się przemieszczała odpychając głową i stopami.Zanim zaśnie to 1000 razy zmienia pozycję i zanim znajdzie tą właściwą całe łóżko jest rozbebeszone a ona w końcu zasypia gdzieś w poprzek i nie ma dziecka min.12h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkamajeczka
Moje 7letnie blizniaki tez tak maja ale jak im poczytam to jest ok teraz bajki pozwalam ogladac przed snem. W dzien sa we wszystkich miejsach naraz i nie maja ADHD tylko lekarz powiedzial ze maja nie spozyte poklady energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata1986
Witam:) Interesuje mnie tematyka ADHD, szczególnie spojrzenie Matek dzieci nadpobudliwych na sytuację dziecka (skuteczność leków, terapii itd.). Piszę pracę magisterską na ten temat. Zwracam się z gorącą prośbą do Matek dzieci nadpobudliwych o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/38860/adhd.html Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my regularnie chodzimy do doktor Wojdyło www.neurologwroclaw.com/ on obserwuje malucha i znajduje sposoby bardzo nam pomaga. ostatnio dziecko zasypia podcas glaskania go i dlugiego nucenia ulubionej piosenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×