Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Goleman

rozwod koscielny

Polecane posty

Gość Goleman

czy ktos wie ile on trwa? czy to prawda,ze sklada sie tylko wniosek i czeka na decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE MA ROZUMIESZ
KOŚCIELNYCH ROZWODÓW !!!!!!!! CO ZA TUMANY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytttttttt
trwa kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytttttttt
tzn to nie jest rozwód tylko unieważnienie małżeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEPRAWDAAAAAAAAAA
NIE ROZWÓD NIE UNIEWAŻNIENIE Stwierdzenie ważności bądź nie ważności. LUDZIE !!!!! trochę rozsądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malysz
a co za roznica jak to ona nazwala , wszyscy ktorzy sie znaja choc troche wiedza o co chodzi i czy sie napisze rozowd koscielny czy stwierdzenie niewaznosci zawarcia malzenstwa to nie ma znaczenia. ale jak ktos nie ma nic do powiedzenia w temacie to wlasnie tak wytyka ze ktos zle nazwal haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te malysz
czego sie wtrącasz???????? Idź z tatusiem na wódkę, gnoju. A różnica jest zasadnicza. Pytanie w tak postawione świadczy o debiliźmie autora czy autorki. Skoro nie wiesz się nie wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ot katolickie sprostowanie
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golemanko
Może ja odpowiem chociaż na temat, wszystko zalezy od tego gdzie składasz pozew, różnie to trwa bo czasami pare miesięcy a czasami kilka lat, jednak ze wskazaniem na to drugie. Piszesz pozew o stwierdzenie nieważności małżeństwa, wyjaśniasz tam dlaczego uważasz, że małżeństwo zostało zawarte nieważnie, ważne jest to aby to zrobić swoimi słowami, nie przez prawnika. To nieprawda, że tylko to składasz i czekasz, potem masz jeszcze przesłuchanie stron oraz świadków, których musisz podać w pozwie (nie mniej niż 2 ale tak ze 3-4 to byłoby super) i oni też są przesłuchiwani, potem sprawa trafia do obrońcy węzła małżeńskiego, który wydaje swoją opinię a potem do sędziów, jest ich 3 a przewaga głosów decyduje o wyroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goleman
dziekuje za rade, debilka nie ejstem,jak jestecie tacy madrzy to zamiast osadzac 2 osobe moglibyscie konkretnie odpowiedziec na pytanie,a jak ktos nie zna odpowiedzi ,niech sie nie wypowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
w prawie kanonicznym nei istnieje pojecie "rowód" możesz domagać się jedynie restytucji, cofnięcia decyzji o zawarciu malzenstwa jeżeli występują ku temu właściwe przesłanki, np. okazało się iż mąż jest impotentem, bądź ma chorobę psychiczną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goleman
a jesli zona zdradzala meza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
nie jest to wnaszej obyczajowosci przeslanką uniewaznienia ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
Przeslanki te sa w prawie koscielnym wyszczegolnione. Reguluje to Tytul VI Kodeksu Prawa Kanonicznego: "Malzenstwo" (kanony 1055-1165). Przeslanki uniewaznienia moga byc zarowno natury formalnej jak i materialnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goleman
czyli moj obecny facet mnie oklamal mowiac, ze zona go zdradzala i na 100% zostanie uniewazniony slub??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
nie rozumiem , opisz sytuacje bo pogmatwane to. żona twojego faceta go zdradzila i on odszedl do ciebie czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goleman
Rafala mial zone,ona od niego sma odeszla,zdradzala go, ja go poznalam 7miesiecy pozniej, on sie stara juz 3 lata o uniewaznienie malzenstwa z nia,powiedzial mi,ze na 100% dostanie bo w tym sadzie biora pod uwage zdrade,chce wiedziec czy mnie okljamuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golemanko
Nawer zdrada w małżeństwie może posłużyć do stwierdzenia nieważności jak się to dobrze przekaże w przesłuchaniach bo zdrada to też forma niezrozumienia czym powinno być małżeństwo, niezrozumienie istotnych praw i obowiązków małżeńskich. Ale chyba trzeba by było mieć jakieś dowody albo świadków, którzy zeznawaliby na waszą korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golemanko
A gdzie on się o to stara? No to skoro stara się już 3 lata to wiesz ile to trwa, długo niestety. Ma już wyrok z I instancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
a dlaczego posadzasz go o klamstwo? nie ufasz mu? A moze ma zpowody przypuszczac ze on zyje z żoną nadal a ciebie zwodzi? Ja nie słyszalam zeby z powodu zdrady kosciól unieważnił małżenstwo ale kto wie, może coś sie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goleman
nistety nie,powiedzieli mu,ze jest 300 w kolejce ,podobno w tym roku ma byc 1 rozprawa, ja sie martwie czy czekac czy dac sobie z nim spokoj, glownie o to mi chodzi,bo ja zawierac malzenstwo chce,ale tylko koscielne bo jestem wierzaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goleman
nigdy bym sie nie zwiazala z mezczyzna zajetym,jak pisalam,zona od niego sama odeszla, troche mu nie ufam,bo dlugo ukrywal ze sie rozwodzi,,,,,dlatego mam obawy i sie boje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
ale jak go żona zdradzila to liczysz sie z tym ze on moze miec problemy jakies natury fizycznej... tzn. mam na mysli ze moze nie sprawdza sie w sypialni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goleman
w lozku jest bardzo dobry:) nie wiem wlasnie czemu go zdradzala,ale podobno z wielona facetami,nie rozumiem jej, moze dlatego,ze on pracowal na 2 zmiany a ona siedziala w domu?nie chce go usprawiedliwiac,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
w tym roku pierwsza rozprawa... dowiedz sie kiedy, sprobuj sprawdzic te informacje które on ci podaje. Chociażby dowiedz się gdzie ma być ta rozprawa i sprawdz czy rzeczywiscie jest na tej liście, niech da c jakis dowod, że postepowanie jest w toku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goleman
mowil,ze w siedlcach,a jak mam to sprawdzic??w jaki sposob?przeciez obcej kobiecie tego nie powiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goleman
mowil,ze na taka sprawe sie nie jedzie,tylko złozyl wniosek i tyle,a decyzja przychodzi listownie,to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
"w lozku jest bardzo dobry nie wiem wlasnie czemu go zdradzala..." "...ja zawierac malzenstwo chce, ale tylko koscielne bo jestem wierzaca" wiec jestes wierzaca i chcesz slubu koscielnego ale jednak z nim sypiasz? Sypiasz z żonatym facetem, który twierdzi, że go żona porzuciła i zdradziła ale na dobrą sprawę to mu nie do końca ufasz i nie wiesz czy cie nie oszukuje... może on z nią żyje w najlepsze a ciebie ma na boku jako kochanke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtuś
Nie wiem jak wygląda rozprawa w prawie kanonicznym. na twoim miejscu udalabym sie do kosciola i pogadala z ksiedzem jakims o tej sytuacji. Ale dziwne mi sie to wydaje zeby prowadzic rozprawe bez udzialu stron:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golemanko
Sprawa o stwierdzenie nieważności nie jest prowadzona bez udziału stron, chyba, że dobrowolnie nie biorą w niej udziału ale kto wie jaki będzie wtedy wynik. Zawsze są przesłuchania stron i świadków jeśli są podane. Nie jestem ekspertem ale żeby 3 lata trzymali sprawę i dopiero w tym roku mieli rozpocząć proces to mi się wydaje bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×