Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość allka

Boję się szukać pracy

Polecane posty

Gość allka

Jak w temacie. Mam już 26 lat. Skończyłam dzienne studia na UW (Rachunkowość i finanse), właśnie kończę drugi kierunek - Lingwistykę Stosowaną. Znam biegle cztery języki - angielski, rosyjski, niemiecki, włoskie. Nie jest tak, że nigdy nie pracowałam - wręcz przeciwnie - pracuję odkąd zdałam maturę: najpierw w pizzerii, potem przez kilka lat w sklepie odzieżowym (należał do moich rodziców, nie byłam tam zarejestrowana), oprócz tego udzielałam korepetycji oraz kilka razy w ramach wolontariatu wykonywałam różne rzeczy. Moim problemem jest to, że boję się szukać takiej prawdziwej pracy: na etat. Wydaję mi się, że jestem do niczego, że nie znajdę pracy, że zawiodę wszystkich. Znajomi mi mówią, że z takim wykształceniem to nie będę miała problemu ze znalezieniem pracy, ale ja wiem, że teraz samo wykształcenie to za mało. I jeszcze strasznie przejmuję się swoim wiekiem - wychodzi na to, że pierwszą pracę na poważnie zacznę w wieku 28 lat. Studia kończę za rok, a ja już teraz, gdy myślę o tych wszystkich rozmowach kwalifikacyjnych dostaje palpitacji serca. Sama powtarzam sobie, że powinnam wierzyć w siebie, ale odkąd pamiętam uważałam się za kogoś gorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atenaaaaa
Kochana, nie ma się czego bać, kiedyś będziesz musiała zacząć pracować! Po pierwsze zacznij już teraz, pewnie na ostatnim roku nie będziesz już miała dużo zajęć, więc warto już coś złapać. Po drugie porejestruj się na portalach pracy, gdzie można sobie wypełnić całe cv (obecnie głównie www.infopraca.pl i www.jobexpress.pl, chociaż pod względem jakości ofert to ten drugi jest o wiele lepszy) - a nuż cie jakis pracodawca zlapie sam z siebie. No i oczywiscie czytaj ogłoszenia i aplikuj. a jeśli faktycznie tak panicznie boisz się, to może warto pogadać z doradcą zawodowym, który poradzi, poprawi cv i na pewno doda otuchy... :) Chociaż trochę mi sie wydaje, że boisz się po prostu pracy na etat, odpowiedzialności, a nie tego, że cię nie przyjmą... Niestety, jesteś już dorosła, niedługo musisz zacząć pracę - czas się z tym pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiiiiiii
popieram - rejestrować się, szczególnie na portalach z cv. pracodawcy często kupują bazy kandydatów, sama raz kiedyś tak trafiłam na rozmowę - wyszukali mnie na portalu. szkoda, że chyba oprocz jobexpress i infopracy nic więcej nie ma... ale w sumie wystarczy - oba są dobre! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×