Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tereferedsdws

filologia angielska

Polecane posty

Gość tereferedsdws

czy warto studiować filologię angielską. jakie są po tym perspektywy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filolozka__
Ciezko powiedziec. Ja zrobilam licencjat z filologii angielskiej, po czym wyjechalam do UK. Obecnie robie uzupelniajace studia mgr na brytyjskim uniwersytecie. Studiuje translatoryke (ang-pl), bo wyszlam z zalozenia, ze sama filologia niewiele daje. No chyba, ze chcesz uczyc w szkole. W przeciwnym razie polecalabym zrobic licencjat z filologii, a potem mgr z jakiejs fajnej specjalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdmmdmd
Pod warunkiem, że nie pójdziesz pracować do szkoły państwowej to perspektywy są niezłe. Ja zarabiam 5-6 tys miesięcznie. Ale to nie jest ciepła posadka i praca od 8 do 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem bez pracy
od 3 ,mcy🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filologia kundelska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filolozka__
Tez jestem ciekawa zdania innych filologow, zwlaszcza tych pracujacych w Polsce. Planuje po studiach wrocic na lono ojczyzny:) i rozejrzec sie za jakas praca w zawodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiok
Jezeli marzysz o zawodzie tlumacza, to moze warto, ale w innym wypadku nie. Filologow angielskich jest od groma i ciut ciut, moj kolezanka uczy na pol etatu w szkole, dodatkowo w firmie i juz po 2 latach mowi, ze ma dosyc i mysli nad zmiana pracy. Jesli chodzi o tlumaczenia, to same studia malo daja, bo poszukiwani sa tlumacze w konkretnych dziedzinach, a najlepiej w paru, i tacy wlasnie sporo zarabiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filolozka__
Ja wlasnie chcialabym zajac sie tlumaczeniami. Za 1.5 roku koncze translatoryke. Jeszcze nie wiem, w jakiej dziedzinie chcialabym sie specjalizowac.. Kiok, czy wiesz na jakie dziedziny jest duze zapotrzebowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozważałam kiedyś
Kiedy kończyłam liceum, myślałam o anglistyce bo zawsze bardzo lubiłam ten język, ale uważałam, że dobry nauczyciel angielskiego powinien przynajmniej kilka lat mieszkać za granicą i mieć dobry akcent. Nieźle się teraz dziwię, że w szkołach uczą osoby po tzw. kolegium, które wcale jakoś nie wybijały się w szkole z angielskim. Na ich miejscu, ucząc np. w liceum, bałabym się jakiś bardziej rozgarnięty uczeń mógłby mnie zagiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×