Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie bardzo w kuchni__

Nie radzę sobie a dziś mam gości

Polecane posty

Gość fugagaga
a ja proponuje kanapeczki kolorowe, sereki, pomidorek , ogorek, papryka konserwowa, chipsy, krakersy,. paluszki, jakas rolada lub ciasto, salatka, tez proponuje do wodki gyrosowa, no chyba ze jalas inna wedle uznania;) a na cieplo proponuje klopski w sosie pomidorowym- pyszne i proste. klopsiki w sosie pomidorowym 0, 5 kg miesa mielonego; bułka tarta; jajko; cebula; pieprz; sól; vegeta; maggi; czosnek granulowany, zioła prowensalskie sos: woda, 1 kostka knorr (drobiowy) liść laurowy (1); ziele ang. (2); pieprz (1 ziarno); mała puszka koncentratu pomidorowego; fix do spaghetti bolognese (zamiast mąki, zasmażki)- 2 łyżki zioła prowensalskie przyprawy (pieprz, vegeta, papryka ostra i słodka- po pół łyżeczki, 2 łyżeczki czosnku granulowanego) oliwa Na oliwie zarumienić drobno posiekaną cebulę. Ze składników na klopsy uformować klopsiki wielkości orzecha włoskiego. Podsmażyć je do zarumienienia na oliwie. Wrzucić je następnie na ok. 2 h do zimnej wody, będą dzięki temu bardziej pulchne, miękkie i soczyste. Po tym czasie zagotować klopsy w tej samej wodzie,. dodając kostkę knorr, małą puszkę koncentratu pomidorowego. Gotować ok. 10 min. Przyprawić przyprawami. Gotować jeszcze z ok. 25 minut, pod koniec wsypacze 2 łyżki fixu, ewentualnie przyrządzić zasmażkę. Podawać np. z ryżem bądź pieczywem Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bardzo w kuchni
moze jeszcze jakies propo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tylko chciałabym wiedzieć
od kiedy por ma rodzaj żeński? :O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bardzo w kuchni__
zrobiłam kanapki, szaszłyki, chipsy, krakeresy, kawalek ciasta czekoladowego i ciastka, pozniej zamowilismy pizze było bajki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bardzo w kuchni__
aaa jeszcze na każdego przygotowałam po pętku kiełbasy na gorąco z wody i po ogonku też z wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×